bugün

durum vahim. camiler cayır cayır sela okuyor.
ölümün saati yok adam sabaha karşı ölmüştür.
acaba diğer yerlerde de bu kadar uzun sürmüş müdür dedirtir. bizim imam net yarım saattir okuyor da.
Şehitlerimizi de mi sınıflandırmaya başladık artık niye sadece 15 Temmuz şehitleri için 30 Ağustosta filan da okunsun o zaman.
O dönemin kahramanları daha büyük işler başarmadı mı?
biraz şov olarak görüyorum açıkcası başka bir izahı yok.
15 temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için okunmaktadır. Selâ, rasulullaha salat selam ve dua dır. Onun nezdinde tüm şühedaya da. Müslüman selâdan rahatsız olmaz. Dua eder.
bayrağında takkesi değil, hilali bulunan müslüman bir ülkede okunan seladır.

lozan, çoğunluğa vermediği hakları azınlığa verebiliyorsa, çoğunluğa yasakladığını azınlığa serbest bırakıyorsa bu ülke laik falan değildir. lozan gibi bir anlaşmayı imzalayan ülke, laik olamaz. laik, islam karşıtlığı değildir. tüm inançlara eşit mesafede yaklaşım demektir. lozan bunu hali hazırda engellerken, anayasadaki laik sözcüğü halk arasında ağızlara sakız yapılmış bir sözcükten daha ileri değildir. diyanet işleri başkanlığı bulunan bir laik ülke ha? müslüman olduğu gerekçesiyle avrupa birliği'nden dışlanan bir ülke, laik olamaz. sadece anayasasında laik olduğu ile ilgili yalanı barındırır.

aksini tez edebilecek varsa buyursun. eksi serbest.
türkiye, müslüman bir ülkedir. türk ülkeleri müslümandır. fetö'nün seçeneği rotaryci çete bunu böyle bilmelidir. boğaziçi, bilkent, bilgi, odtü gibi eğitim yuvaları artı bir takım liseler artı bir takım ilk ve orta okullar, emellerinize uygun öğrenci yetiştirmeniz anlamında sizlere katkı sağlamayacaktır. ziyaret ettiğiniz valilikler, belediyeler, kurduğunuz dernekler, desteklediğiniz siyasi partiler, ulusal ve yerel gazetelerde yaptığınız çakallıklar da size fayda sağlamayacaktır. bir belediye ki, ziyaretinizi kabul etse de gazetenizi dışlıyor, biliyorum. matbaanızdan alışveriş yapmıyor. sanmayın ki unutuldunuz, unutmayın ki izleniyorsunuz.
gereksizdir, yersizdir ve anlamsızdır. oyun bitti tamam, dağılın artık evlerinize.
Darbe çıktı sandım tekrar..
Anma amaçliymiş. Aynı geceyi tekrardan yaşıyorum suan.

Şehitlere allah rahmet eylesin.
gün çuvala mı girdi ki herkes yarın işe gitmek için erken yatmışken bunu yapıyorlar? açıklaması nedir?
An itibari ile Yalova semalarında da yankılanıyor. Korktum bir an öldüm de gaipten sesler mi duyuyorum dedim.*
burda da okunuyor, ne iştir?
allah rahmet eylesin, ölülere bile tahammül kalmamış memlekette.