bugün

(bkz: bu şarkıda en az bir kere hüzünlenmemiş kimse yoktur) dedirten (bkz: fikret kızılok) şarkılarının en bilinenidir...diğer şarkıcılar tarafından en çok seslendirilenlerindendir..

Bu Kalp Seni Unutur mu?

Yıllar geçse de üstünden, bu kalp seni unutur mu
Kader gibi istemeden, bu kalp seni unutur mu
Bir hasretlik yüzün vardı, içinde bir hüzün vardı
Söyleyecek sözün vardı, bu kalp seni unutur mu
Bu kalp seni unutur mu, kalbim seni unutur mu
Anlamı yok tüm sözlerin, sensiz geçen gecelerin
Yaşanacak senelerin, bu kalp seni unutur mu
Bambaşka bir halin vardı, farketmeden beni sardı
Benliğimi benden aldı, bu kalp seni unutur mu
Bu kalp seni unutur mu, kalbim seni unutur mu
Bana aşkı veren sendin, sonra alıp giden sendin
Yollarımız ayrı derdin, bu kalp seni unutur mu
Oysa düşlerim başkaydı, birdenbire yarım kaldı
Yaşanacak çok şey vardı, bu kalp seni unutur mu
Bu kalp seni unutur mu, bu kalp seni unutur mu
Her gün akşam yastığımda, üşüyorum yokluğunda
Yaşıyorum boşluğunda, bu kalp seni unutur mu
Bambaşka bir halin vardı, farketmeden beni sardı
Benliğimi benden aldı, bu kalp seni unutur mu
Bu kalp seni unutur mu, bu kalp seni unutur mu
unutmadı unutmayacak.. dedirten muhteşem beste.
(bkz: fikret kızılok)bestesidir
UNUTTU BiLE, SEN AKSiNi Mi SANIYODUN cümlesini bir türlü dedirtemeyen şarkı.
unutur elbette,unutamayacak olsa dururdu denilesidir.
çok populer sayılmasa da gündelik hayatımıza en çok işlemiş şarkı isimlerinden biridir.
bu kalp seni unuturmu işte.. unutmuyo demek ki halen söylüyor..
taner abinin de bozmadan, hoş bir biçimde okuduğu, ama fikret kızılok versiyonun her zaman en vurucu versiyonu olduğu, bambaşka sürükleyici, duygusal yapısıyla, dinlenildi mi, insanı serin, sakin, sessiz, alabildiğine giden bir sahil kenarına sürükleyebilecek potansiyeldeki bir şarkıdır efenim bu şarkı. sözler, kulağınıza giden müzikle birleşti mi, anlamların içerisinde boğulur, derin gidebilen ''iç çekme''lerin sonucunda da, kendinizi defalarca bu şarkıyı dinlerkene bulabilirsiniz...
buğulu sesler söylediği zaman tadından yenmeyen bir şarkıdır.
unutması mümkün olsaydı o kalbe giremezdin ya da o kadar geçmesine rağmen çabucakcık çıkmış olurdun. hala onca şeye rağmen seni seviyorum demektir aslında bu kalp seni unutur mu demek.
herkesin hayatında bir kez birileri için söylediği şarkı.
ne hayal kırıklığıyla söylenir, ne yılgınlıktır hissedilen... benliği alır, uzaklara götürür gerçekten.
fikret kızılok'a bu şarkıda vokalistlik yapan sibel sezal'in tek vokal söylediği versiyonun da çok dokunaklı olduğunu belirtmeden geçemyeceğim.

tanım: hüzün dolu klasiklerden biri daha.
eskilerden beri dinlenegelse de yaşanmışlıklar üzerine dinlendiğinde ayrı gerçek gelen, ayrı kalp burkan, içten geçen duyguları çok net ifade eden, gereken kişilerce duyulması istenilen, ya da haykırılmak istenen mükemmel şarkıdır.
12 eylül darbesinden başlayarak 2002'ye * kadar geçen sürede yaşananları konu alan; başrollerinde bülent inal, melis birkan, okan yalabık, berrak tüzüataç, saygın soysal, hale soygazi ve salih güney'in yeraldığı yeni show tv dizisi. yapımcılığını hatırla sevgili'de olduğu gibi yine tomris giritlioğlu üstlenmiştir.
(bkz: daima hiç olmadı şimdiye kadar)
güzel şarkıdır.* unutmaz belki ama alışır yokluğuna
hatırla sevgili adlı tv. dizisinin devam niteliğinde olan ve yine bir tv. kanalı için çekilen dizi.

12 eylül ihtilalinin ve sonrasının anlatılacağı dizide malesef cansel elçin değil, beren saat ile hala ilişkilerinin devam ettiğini söyleyen bülent inal oynayacakmış.

dizinin aynı tadı yakalayamayacağı belli. hele ki beren saat in, aşk ı memnu da verdiği performanstan sonra, dizide vurgulanan eski masumiyet ekrana tekrar yansımaz gibi gözüküyor.
(bkz: 12 eylül dizilerinin kabak tadı vermesi)
fragmanında bu kalp seni unutur mu derken rte yi gösteren dizi. harbiden kim unutabilir ki rteyi(!)
etkileyici bir fragmana sahip dizi.
fragmanı umut vaadeden hele piyasada vasat ötesi olmasına rağmen kitleleri müptelası etmiş onca dizi varken gerçekleri hatırlatarak ya da birşeyler öğrenmeye katkıda bulunarak diziseverleri ekrana bağlaması temenni edilen dizi..Dizi tarihinin en iyileri arasında sayılan "çemberimde gül oya" ve o tadı yakalayamasa da "hatırla sevgili" ile çok sonraları birlikte anılmaya da aday kendisi bu arada oyuncuları da iyi vesselam,yolları açık olsun..
son dönemin en güzel dizisi.
hatırla sevgili misali dönemin önemli sosyalist isimlerini kemalist olarak yansıtmazsa eğer biraz daha fazla saygı görmesi muhtemel dizidir.
fragmanından anladığım kadarıyla hatırla sevgili kadar ses getirmese de oldukça sert olacak. yani dönemin sertliğini daha çok gösterecek. ama berrak tüzünataç çok yapay durmuş. yani o güzelim yüz kanlı bir yüz olduğunda inandırıcı değildi. izleyip göreceğiz.
şarkı sözlerinden dizi çekme modasına kurban gitmesi muhtemel dizidir. o değil de bir ey aşk nerdesin vardı ona noldu?
şarkının kuşkusuz en can alıcı yeri:
bana aşkı veren sendin sonra alıp giden sendin yollarımız ayrı derdin bu kalp seni unuturmu..?