bugün

Namaz kılarlar, oruç tutarlar, karılarını kaparlar. Niye desen hayatta korktuğum için demez. Allah'ı sevdiğim için der.
allaşkına , Kur'an'da nerde der Allah'ı sevin diye? %95'inde korkun der.

Sevgili din hocamızın ahiretten bahsettiği bir derste anlattığını aktarıyorum:
- Hz. Muhammed'in karısı,( sanırım aişe'ydi, 40 tane karısı olduğu için) ''6 parça et pişirmiştim, açlara verdim, bize iki tane kaldı'' der. Hz. Muhammed de '' asıl o verdiğin 4 parça et bize kaldı'' der.

Soruyorum, sana kalsın diye veriyorsan o 4 parça eti, ne manası var ki?

Bu insanlarla aynı cennette olmak istemezdim.

( bazıları fazla zeki çıktı,
acaba cidden 4 parça etin bize kalmasından ne anladığımı düşünüyorlar
ben burada sevap olsun diye, ödül-ceza sistemi için iyilik yapalım diye sadaka verilmesini eleştirirken aşağıda yazanlara bakın, bir de acaba cidden cennete inandığımı mı düşünür bunlar?)
"o zaman cehenneme kadar yolun var" sözünün cuk diye oturduğu bir durum getirmiş oluyor bu cümle.
Kimse Kafasına göre istatistik yapamaz.
Peygamber efendimiz s.a.v. in 40 hanımı yoktu.
4 parçanın niye onlara kaldığını anlamiyorsan anlamaya calışmalısın önce. 4 parca onlara kaldı çünkü onlar sadaka olduğu için ahirette sevap olarak karşılarına çıkacak.
eğer cennete girersen onları istemezsen görmezsin zaten.
(bkz: bu yazarlarla aynı sözlükte olmak istemiyorum)
hiç üşenmeden hepinizi tek tek eksileyip sonrada ispiyonladım beyler..

ha bu entryde silinecek ama olsun.
başka zaman hepiniz bıkbıkbık ötüyorsunuz sözlük formatı bok püsür diye, ama adam kendi düşüncesini yazınca hepiniz ayarcı kesiliyorsunuz.

madem farklı görüşlere tahammülün yok, siktirgit o zaman??
çıkış, özel mesaj ve ayarlarım butonunun arasında..
cennetin başka bir bölümüne gidilebilir o zaman.herkes sürekli aynı yerde olsa sıkıcı olur bi kere.
tanıdığım hiçbir insanla aynı cennette olmak istemem.
millet cennete gitmeyi garantilemiş de insan beğenmiyor. e herkesin derdi başka tabi.
bazı arkadaşlar gidip gelmiş, takılmış gibi bir konuşma havası içerisindeler. gidersin merak ettiğini bunları okuyan, yorumlayan ilgili kişilere sorarsın, kafandan bişeyler sallıcağına.sadece bir hatırlatmadır.rica ederim.
fazla telaşa gerek yok böyle düşünenlerin giremiyeceği yerdir diğer seçenek herzaman ordadır .
içinde bu vasfı taşıyan insanın zaten giremeyecek olduğu yerdir orası. istesede giremeyecek olandır.

not: ben bilmem Allah bilir.
(bkz: bizde sana bayılıyorduk)
her zaman ki kafası karışık genç modeli. Varlığına inanmadığın bir yerde, birileriyle olmak istememem ne kadar anlaşılır? Cennet yoksa orada birleriyle olmak istememen sana da saçma gelmiyor mu ? böyle bir ikilem içindeyken savunduğun şeyin dikkate alınmasını beklemek hata olur. kişi önce neye inandığı konusunda kararlı olmalıdır.
sen ne için iyilik yapıyorsun amk?
hayatında kaç kere sırf içinden geldiği için bişr dilenciye sadaka verdin?
daha doğrusu hayatında kaç kere sırf iyilik olsun diye iyilik yaptın?
kalkmış götünün bokuyla peygamberin ümmetine infak etmenin güzelliğine dikkat çekmek için söyleidği bir söze muhalefet ediyorsun?

gibi serzen,işlere sebep olan saçma sapan düşünce.
bazı insanlar zanneder ki, namaz kılan oruç tutan insanlar sadece tarikatçılardır, şakirtlerdir. bilmezler ki din kimsenin değildir, insanın içindedir. herşey allah'la kul arasındadır. din le akıl örtüşür. örtüşmediği nokta yoktur. dine aykırı olan akla mantığada aykırıdır. neden namaz kılıyorum, hiç sorguladın mı neden o hareketler var, neden karna kadar eğiliniyor? kalple kafa aynı hizaya gelince kan dolaşımı hızlandırdığını eminim biliyorsundur. her neyse araştırmayan, sorgulamayan öküz gibi bir nesil olarak yetiştirildik, kimseye suç bulmuyorum. sende kendinde haklısındır. ama sistemin çarklarına öyle bir oturmuşsun ki ne gerçek ne gerçek olarak yutturuluyor anlamakta çoğumuz zorluk çekiyoruz eminim. şuan islamcı(!) bir iktidarımız var. aslında islamcı geçinip çoğu kişiyi dinden soğutuyorlar, zaten amaç ta bu.
Buraya yazıyorum: "Ben cehenneme gitmek istiyorum"

Hepinizden iğreniyorum öldüğümde sizle aynı yeri paylaşmak istemiyorum.
tamam ama şimdi şöyle bir durum var: cennette kimseyle zaten bir arada bulunmanın bir anlamı yok. insan o kadar bencil ki cennette gene kendine odaklanmış ve bunun üzerinden bir hayal kurmuştur.

mesela huriler var, sana hizmet edenler var, şarap ırmakları falan var, hep zevk alacaksın. gidip bir diğerinin sorunlarıyla uğraşmayacaksın.

sen istemiyorsan kimseyi görmeyi hurilerler bireysel takılırsın. cehennemdeysen zaten zebaniler senle bireysel takılıyor.