bugün

Beklenmedik bir ölümdür.
Kucağında uyuyup büyüdüğün bir kadının, çocuklukta bilek güreşi yapılan adamın, gün gelip amansızca gitmesidir.

Binlerce insan vardır, yine ana haber bültenleri izlenir, yine sevilir birşeyler, marketler açılır, aynı saatinde ya 5 kala, yada 10 dakika geç kapanır.

Bir çocuk görürsünüz, gidip seversiniz.

Yüzünüzde acı bir tebessüm oluşur. O gülen çocuğun, siz olduğunu bilirsiniz.
Aynı şeyleri yaşayacağız.

Yine üzülürsünüz..
Caresizlik. Oyle bir caresizlik ki hicbir sey yapamamak.
Güvenmemektir. Güven olmayınca samimiyet de fazla olmuyor herşey birbirine karışıyor.
kafaları yemek üzere olduğun an. en stresli zor zamanlar.

aynen coni.
Yalnızlıktır. Düştüğünüzde kaldıracak birinin olmamasıdır. Her şey ile tek başına mücadele etmektir. Dostlarınıza sahip çıkın.
Birini Samimiyetinize inandırmak.
var olmak.
kaybetmek.
Seni anlamayan birine kendini anlatmaya çalışmak.
Bi hastane kapısında çaresizce beklemek.
sevgini, aşkını, samimiyetini taşa duvara yazmak zorunda olmak. ben taş devrinde doğmalıymışım. taş toprak neyse bi kıymetim olurdu.
yaşamak.
iki elle bir siki doğrultamayıp ülke yonetmektir.
bana göre amaçsızca yaşamak ya da yanlış amaç uğruna yaşamak.
her dakika acaba nerede yeni bir patlama olacak diye düşünmeden güven içinde yaşamak.
Birincisi doğmak ama ne yazık ki yaşadıklarını hatırlamazsın, ikincisi ölmek onuda anlatamazsın. Bunlardan daha zoru ise sevdiğin birini sonsuza dek kaybetmektir. işte bu sonuncusunu hem hatırlarsın hem de hep anlatırsın.. Ne acı ne acı...
Kardeşinin ölümün kıyısına gelmesi daha zoru var mı bilmiyorum...
Anam babam ölse belki canım bu kadar yanmaz...
Ne bileyim kardeş başkaymış.
Güvenilir birini bulmak.
Çalışmadan yaşamak.
sabretmek...
Kuşkusuz eLden ayaktan düşmek, başkasına bağımlı yaşamaktır.

Gerçekten çok korkuyorum bundan.
Yaşamı devam ettirmek. Sürekliliği sağlamak. Bazen kendimi aynı isi aynı standartlarda üretmekte zorunlu makine gibi hissediyorum. Bize dayatılanlara karşı durmak zordur. Dursanda zararlı çıkarsın.
Bana bir kızın aşık olması .
Kendin ve sevdiklerin icin herhangi bir konuda caresiz kalmak.

Caresizlik gercekten zor.
"başın sağ olsun" sözünün karşısında ne diyeceğini bilememek, anlayamamak ve içinizden "neden benim başım sağ oluyor, öldü, yok artık, neden ben sağ olayım ki" diye sorgulayarak kala kalmak. cevabını bulamamak.