bugün

istiklal marşı 8. kıta, 3. mısradır. Üzerinde ezanların okunduğu, şahadetlerin getirildiği bir vatanın yaratıcı katında da önemi vurgulanır.
istiklal Marşımızın Cumhuriyet Halk Partisi tarafından değiştirilmesi birçok kez teklif edilmiş mısralardan bir tanesidir sadece. *
istiklal marşının okunmasından ve okutulmasından rahatsız olan yobaz kesime ibret bir mısradır. zaten marşın şairi başlı başına teselli olmalıdır kendilerine. ancak bu kesimin rahatsızlığının itiraf edemedikleri tek sebebi; bu marşı bir türlü saygı duyamadıkları insanların da kabul etmiş ve seviyor olmasıdır. *
tarihsel bir gerçeklik olduğundan çıkarılmamalıdır.
kim inkar edebilir ki osmanlı'nın teokratik bir devlet olduğunu?
istiklal marşı'nda geçen ifade.

istiklal marşı'ndan çıkartılması Mehmet Akif'e büyük saygısızlık olur. Satsan beş para etmeyecek ülkene marş yapmak amacıyla kimsenin eserinde değişiklik yapamazsın. O marş, bir sanat eseri; bir şiir, ahengi var, kafiyesi var, duygusu var, ruhu var. iki üç tane siyasetçinin üzerinde oynama yapabileceği basit bir metin değil o. Sanat diyorum, ötesi yok bunun. Çok istiyorsanız değiştirin milli marşı, Akif'in yazdığı olmasın, başka bir marş olsun, sorun değil. Ama "yok şurasını çıkaralım, burasına şunu ekleyelim, çarpalım, bölelim" demek terbiyesizlikten öteye geçmez. Üzgünüm ama böyle bu.
bu ezanları okuyanlar bir eğitimden geçiyor mu acaba? ben bizim müezzine fena kin biriktirdim de, berbat sesinden ötürü..
istiklal marşı'nın laiklik karşıtı mısrası. şimdi biz öyle bir ülkeyiz, bizim öyle bir devletimiz vardır ki. laiklik diye yardırır. meydanlar laiklikten yıkılır. laiklik yer, laiklik içer ve dahi laiklik sıçarız. amma milli marş mevlid-i şerif'ten hallicedir.

anayasa madde iki laiklik der başka bir şey demez. bu maddeye atıfla kararlar alınır, kararlar düşer, partiler göçer. üçüncü madde de bu mevlid-i şerif'ten hallice güfte milli marştır. sıkı durun! bu iki madde de değiştirilmesi zinhar memnu maddelerdir. değiştirilmesi teklif dahi olunamaz.

ne güzel değil mi?

eee laik devletimizin imam yetiştirmesi, imam ataması ve imam maaşı ödemesi abes değil de bu mu abestir canım, bırakın allah aşkına.
istiklal Marşımız bu milletin başarısına yazılmıştır.
Bu milletin kalbi de imanla atar.
Marşta da milleti ayakta tutan imana tabii ki yer verilmelidir.
Atalarımız bayrak inmesin, ezan sesi kesilmesin diye savaşmışken bunun üzerine laf etmek şerefsizliktir.
çıkarmaya gücü yeten çıkarsın bakalım bu mısraları...

postalseverin gücü buna yetmez.

bilmem kaçyüz bin kişinin ölümünün acısıyla yazılmış bu mısraları çıkarabilen varsa çıkarsın da görelim...
okumak istemiyorsan okumazsın olur biter. şairliğini büyük kitlelerin tasvip ettiği herhangi bir şairin herhangi bir şiirinden "ya ben mısrayı beğenmedim çıkarın bunu buradan" demek abesle iştigalin bile ötesindedir. Ha ergenlikse maksadınız gidin inci de falan yazın böyle şeyleri.
istiklal marşı'nda geçen bir mısradır. acaba atatürk'ün sadece o zaman ki saltanat yanlılarını idare etmek ve sindirmek için kabul ettiğini iddaa edenler bunu nerelerinden uydurmaktalar merak edilmektedir. ulan kendi inandığınız doğruları söylerken atatürk'ü kullanmak zorunda mısınız? atatürk düşüncesini her zaman dile getirmiş biriydi istemeseydi kabul etmezdi zaten söylerdi.
yalan yanlış her düşüncenizi atatürk'e bağlayarak bir şeyler yapmak istiyorsunuz işte.
bu mısra zamanında kabul edilmiş siz kimsiniz ki hangi hakla bir sanat eserinden mısra çıkartabilirsiniz. beğenmediğiniz bir ressamın resminide istediğiniz bir şekilde değiştirebiliyor musunuz? cevap hayır olduğuna göre şimdi avcunuzu açın bir zahmet yalayın canlarım.
bi bu kaldı editlemediğiniz zaten. neyinize battı bu marş. türkiye müslüman bir devlettir, farklı dinlere inanan veya inanmayan insanlara da aynı hakkı verdikten sonra sanane benim marşımdan. bayrak ta hilal var islam dininin sembolü hadi onuda değiştir yiyosa. azıcık mantık, okumuş adamsın. cık cık

anayasanın değişmez 3. maddesinde de şöyle diyor:

Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir.
Bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Milli marşı "istiklal Marşı" dır.
Başkenti Ankara'dır.
istiklal marşının güzel dizelerinden biridir.
ezan sesinden rahatsız olan totoroların bilmediği dizedir.
kıbrısta korna ile engellenmeli diye devam eden dini şey.
"ben atatürkçüyüm" deyip ezanı kaldırmaya çalışanların hatırlaması gereken,

istiklal marşının 8 inci kıtasının 3 üncü mısrasıdır.

"bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,

ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli".

ezanı susturmaya çalışan kafirlere en güzel cevabı,

"milli" şair ne güzel de vermiş.

adam kemalistim diyor ama,

istiklal marşından bihaber.

allah sonlarını hayır etsin.
istiklal Marşını değiştirecekti Atatürk ömrü yetmedi.
türk düşmanlarını ortaya çıkaran başlık. Nasıl bir dinmiş arkadaş insanı kendi anadiline düşman ediyor.
Bugunu ve geceyi anlatan en iyi sözdür.
ebedi! yurdumun üstünde inlemeli.
ateistlerin, laiklerin Istiklal marşindan rahatsiz olduğunun kanitidir. keske siyasette de soyleseler, "istiklal marsi laiklige aykiri"deseler.

diyemezler, oy icin herseyi yapar bu dövrimciler.
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

diye devam eden söz.
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.