bugün

Bize börek yapmanız için evleniyoruz.
Cocuk ve düzen. Birde haramdan uzak durmak. Cidden şu devirde haramdan uzak durmak zor.
Hem beğeneceği hem de kendisine destek, ortak olabilecek bir kadın.

Bu kadın erkeğe yük olmamalı. Olmadığı gibi suyunu bile ayağına getirecek kadar erkeğe tapmamalı. Nasıl desem, kendisi alçak bir varlıkmış da kocasına hizmet etmesi gerekiyormuş gibi davranmamalı. Feminiklik yapmıyorum. Bi dinle! Yaptığını öyle olması gerektiği için değil içinden gelerek yapmalı. Yani bir nevi hayattaki gönüllü ortağınız olmalı. Sizin astınız ya da üstünüz değil.

Mesela eşiniz "hayatım bana da su getirir misin?" deyip getirdiğinizde teşekkür etse öpse hoşunuza gitmez mi beyler? aynı şekilde mutfaktan dönerken sizi de düşünüp her abur cuburdan iki tane koysa. Bunlar birilerinin sizi düşündüğünü gösteren küçük detaylardır. motivasyonun da baba kaynağıdır.

O yüzden aşık olduğunuz ve size aşık olan kişi ile evlenin. Sizi senelerce usanmadan öpe öpe uyandıracak bi kadına aşık olun. Pelinsulara değil. Tek kişilik bir funclub ınız olsun. Aynı şeyi siz de onun için seve seve yapın. Herşey sizden bekleniyorsa olmaz zaten.

Mesela siz düğün masrafı ile boğuşurken "sevgilim ben de balayı masrafları için birikim yapıyorum. Ama çok da önemli değil. Evlenince araba da alabiliriz. Düşünür konuşuruz sonra." ya da "hayatım devir değişti artık. Düğüne ben de katkı sağlamak istiyorum. En azından gelinliğimi falan ben alayım." demeyi akıl edecek, gocunmayacak bir kadın bulun.
güzel bir rus kız olabilir.
Kesinlikle kadının çalışmasıdır. Millet aç aç. 2 binle evlilik mi döner.
hayat arkadaşın olması beraber yaşayıp beraber yaşlanmak. önce çoluk çocuğa sonra torun torbaya karışmak. baba olup oğlanı bakkala göndermek.
Ben cevresi genis bi kayinperede hayir demem hehe.
Evliliği sadece düzenli sekse indirgeyen bir erkeği bu devirde evliliğe motive edecek hiçbir güç yoktur. Evlilik, düzenli seks, bedava ütü, yemek, temizlik ve klişelerden çok daha fazlasıdır. Aşık olduğun insanla her sabah uyanma fikri motive etmiyorsa, evlenmeyin.
Kadın!
Entry, dişiliğin üç adım ötesinde.
çocuk sahibi olmak , hele de kız çocukları babalara çok düşkün olurlar. bunu dedim ama, evlilik için bir motivasyon unsuru aramak , ne kadar doğru. yani o motivasyonu sağlasan bile devam edeceğinin garantisi var mı. daha doğrusu motivasyona bağlı kalmak, ne kadar doğru.
Sorun evlilik olgusunun anlamını yitirmiş olmasında değil. Eskiden kadınlar için evlilik daha anlamlı bir olaydı. Şimdilerde herkes daha evlenmeden olmazsa boşanırım diye başlıyor konuya. Bu nedenle de kimse evliliği yürütmeye ugrasmıyor. Sanki sportif bir aktivite gibi önemli olan katılmaktı diyip zoru görünce bosaniliyor.

Sosyal medya insanları nasılsa birini bulurum yanılgına itiyor. Eskiden daha kaderciydik.
Aile olmayı istemek. Mutlu olmayı istemek. Sevmek sevilmek istemek. Çoluk çocuğa karışmayı, baba baba akşama çitos al diye seslenmelerini istemek. Özeniyorsun. Etrafında herkes aile olmuş. Ailecek tatile gitmeler. Luna Parka avm ye gitmeler gezmeler. Kimisi sünnet kimi asker kimi gelin kimi damat ediyor. ister istemez özeniyorsun. Onları böyle görünce böyle bi tuhaf oluyorsun. Kıskanmak filan değil. için burkuluyor. Sen de istiyorsun yani. Kendini garip yalnız boynu bükük ve ezik hissediyorsun. istediğin kadar dik dur belli etme istersen. Göz var mizan var. Hayatı paylaşmak istiyorsun artık.

Yetmez mi ?