bugün

reisimizin teminat verdiği(!), garanti verdiği(!) söylem.
ne olursa olsun imf kapısına gitmeyecekmişiz artık.
görsel

fakat reisimiz benzer açıklamaları daha önce de yapmıştı.
papaz brunson için de "bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın" demişti, ama brunson uçtu gitti.
https://streamable.com/yrirl

yine gazeteci deniz yücel için "ben bu makamda bulunduğum sürece asla vermeyeceğiz" demişti.
https://streamable.com/bzho3

ama deniz yücel de serbest bırakıldı.

şimdi bütün bunlar ortadayken, imf ile ilgili yaptığı açıklamaya güvenelim mi?
bilemedim...

sanırım imf'den 3 vakte kadar borç alacağız arkadaşlar.

hayırlı olsun, kemerlere birkaç delik açın şimdiden...
-------------------------------------
-------------------------------------
ek olarak sadece 8 ay önce yazmış olduğum şu yazıyı da okursanız mevzunun nerelere gittiğini anlayabilirsiniz;
(bkz: chatham house un erdoğan ın kulağını çekmesi/#39899719)
Yakın zamanda imf'ye gidileceğinin işareti.
Bu adam Ne zaman büyük konuşsa tam tersini yapıyor.

(bkz: rahip Brunson)
hofff yha.

yine kendine hayran bıraktı tayyib bu açıklaması ile. baqın, 18 yıllık ecevitisim ama, tayyib'in bu yönüne hayranım inanın. rahmetli eco imefe önünde yatıp kalkıyordu üç beş sent için.

tayyib ise "s*kerim imefeyi" der gibi rest çekiyor. ah tayyib ah, n'olurdu sanki ceyepeli olsan. evet.
Bu durumda imf ye gidecegimiz kesinleşti.
(bkz: brunson artı bir miktar para)
" imf'ye düştük bile " anlamındadır. bu can bende olduğu sürece rahip verilmeyecekti ya !
yakın zamanda imf ye gidileceğini değil imf ye çoktan gidildiğini gösteren açıklamadır. önceki birkaç tanesini kısaca hatırlarsak ;

- pkk ile görüşen şerefsizdir ( çoktan görüşmüşler sonradan arkadaşı ben yolladım sıkıntısı olan bana gelsin dedi )
- bu fakir görevde oldukça o rahip bir yere gidemez ( çoktaaaan çıkış işlemleri yapılmış bile )
- x i ispatlamayan namussuzdur şerefsizdir ( yaklaşık 250 olayda ispatlandı laflar hep havada kaldı )

gibi gibi. demek ki imf ile anlaşılmış bile çoktan. yakında o para sessiz sedasız ülkeye girer piyasalar biraz canlanır ayakta uyuyan milyonlarda "hani kriz varıdı ne oldu yeaeae" diye gezinirler tavuk gibi.
Belki de paralar jumbo jetlere yüklenmis talimat bekliyor bile olabilir.