bugün

direksiyona iki eliyle yeni gelinin sarılır gibi sarılan kemoştur.
Siyasi görüşü, duruşu, ne olursa olsun, değil boş yol, uçsuz bucaksız konya ovasında yalnız yol alıyor olsanız da, serengeti düzlüklerinde bi başınıza gidiyor olsanız da, kurallara riayet eden her insan, sinyalini otomatik olarak verir.
Öyle alışmıştır.
Refleksleri bu şekilde gelişmiştir.
Bunu düşünmez bile, farkında olmadan sinyalini verir.
Evet pembe g.tlüyüm!
Daşşağını "laf sokuşturanlar" yesindir. Adamın hası trafikte tüm kurallara uyar. Uymayan hötöröflere de trafik lambası girsin.
Yolu boş sanıp sinyal vermeden dönerek kazaya meydan açan gavatlardan on fömlek üstün kişilerdir.
Boyozsuz kahvaltı yapınca eli ayağı titrer.
Boş otobüste sebebi belli ayakta giden tiplere bak hele neleri beğenmez olmuşlar.
- Sabahın 5'i, yol boş, neden sinyal veriyorsun?

+ tanrı'ya sinyal veriyorum. Bir bakıma dua ediyorum.

- tanrı'ya sinyal mi veriyorsun?

+ evet. Rahatsız mı oldun?

- sesi rahatsız edici.

+ tanrı'nın mı?

- tanrı'yı nerden çıkardın? Sinyal sesinden bahsediyorum. Kafamı sikiyor.

+ tanrı'nın sesinden bahsediyorsun sandım.

- tanrı'nın sesi mi?.. iyi de bunu nerden çıkardın, konumuz sinyal ve tanrı'nın sesini kim duymuş ki?

+ musa duydu. Gün ağarınca ben de duyacam. Belki küçük bir arabadan yükselecek sesi, belki de koca bir kamyondan.

- nasıl yani?

+ sinyal vermediğin zaman korna çalıp küfrediyorlar.

- bunun tanrı'nın sesi ile ne ilgisi var? Kafayı yemişsin.

+ seni serseri ahmak, (am.na koduğumum çocuğu) kiliseyi boşladın. Cumartesi alemini pazara bulaştırıyorsun. Vaaza katılsaydın herbir şeyin tanrı'nın sesi olduğunu bilirdin.

- hımmm. Musa korna sesini duyup onunla konuştu yani...

+ olabilir. Ben harun değilim.

- tanrı'ya sinyal vermek ile korna sesindeki tanrı'nın sesini düşüneceğim.

+ sikilen kafana ilaç gibi gelecek. Dene derim.

T: birtakım diyaloglara ve repliklere neden olan kemalist.
aşırı korkak tiptir.
pembe götlü olsada doğrusunu yapıyordur.
trafik kurallarına uyan insandır. karanlıkta bile olsa esnerken ağzını kapatan insandır. sinyal veriyor diye ılık ya da pembe götlü sıfatlarına maruz kalmamalıdır.
bu düsünce tarzi ülkenin önündeki engeldir.

bu cahillikler bitmeli ki gelisim baslasin.
Kurallara uyan insandır. Helal olsundur.
Arabasında bir yandan meyve yiyip diğer yandan ayağı ile direksiyonu kullanan biri vardı herhalde o açtı başlığı.