yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözünü unutan insandır.
boyum 1.79 olmasına rağmen 1.80 tamamlayan benim gibi insanlar.
Genellikle boyu kısa olan insandır. Boyunu fazla söylediğinde uzadığını sanar .
benimdir 1.25 dir aslen ben ise 1.30 derim. simdi 5 santimin hesabini yapacak degilim.
sığırdır. 170 im der yanına 170 başka biri gelince 130 kalır.
saçmalayan insandır. bari aynı boyda olduğun kişiye bunu yapma, mesela ben 1.70'im dersin, o ben 1.75'im der. özellikle kızlar yapar bunu, boyun posun belli işte ne gerek var. birde bunlar kilosunu da 5 kilo eksik söyler.
Topuklu ayakkabı giyip boyunu ölçtüyse, muhtemeldir. Ama bu onun kompleksli olduğu gerçeğini değiştirmez.
metreyi yanlış tutmuş olması muhtemel.
boy kompleksi yaşıyoruz nedense.aynı şekilde erkeklerdede penis boyu sorunu.aşamadık gitti bunları.
http://galeri.uludagsozlu...r/nicolas-sarkozy-205237/
Ben de boyumu bilmiyorum. 170 derim ama 175 bile olabilirim.
kişi kendinden bilir işi insanıdır.

şöyle ki efendim; boyum 1.70 dediğinizde, hadi hadi yuvarlıyorsundur sen, 1.66'dır o, der bu insan.
türkiye'de çokça bulunan insan tipidir..en dürüstü bile boyunu 5 cm fazla beyan etmekte fakat bunu genelde ''boy ölçmeyi bilmediğinden'' yapmaktadır..

boy evdeki aletlerle ölçülmez..boy ancak ayaktayken,bu iş için tasarlanmış ''boy-ölçer'' ile ölçülebilir..bu boy ölçer cihazlarından bazı sağlık merkezilerinde ve bazı askerlik şubelerinde de bulunur..

ne adamlar biliyorum ''boyunu 190 cm sanan ama askerde boyunun 184 cm olduğunu'' öğrenen..

mesela benim arkadaşım da acıbadem'deki sağlık taramasına kadar boyunu 185 cm sanıyormuş..meğerse boyu 178 cm'miş..

Yani boyunuzu doğru düzgün sağlık kurumlarında ölçtürmeden boy beyan etmeyin..yalancı çıkarsınız sonra..

bu işte yaş meselesi gibi maalesef..

özellikle kızlarda çok oluyor ''boyu fazla söyleme'' durumları..

kıza ''boyun kaç'' diyorsun ''170 cm'' diye cevap veriyor..ama asla ''o kızın boyunun 170 cm olamayacağını'' biliyorsun..gene de bozmamak için ses etmiyorsun..

** boy, ayakkabı yada terlik ile ölçülmez..((ayakkabı yada terlik boyu 5 cm fazla gösterir..bot yada çizme ise 7 cm fazla gösterir boyu..))

** boy öçlerken üst vücut yukarıya doğru kaldırılmaz..serbest bırakılır..

** evdeki aletlerle boy ölçülmez..

** kızlarda ''ilk adet görüldüğü'' anda,erkeklerde ise genelde 16-17 yaşlarında boy uzaması durur..kemiklerdeki epifiz uçlarının kapanması ile boy uzaması son bulur..insülin,igf-1 ve growth hormon, boy uzamada etkilidir..gereğinden fazla boy uzayan insanlarda kanser,hormonal bozukluklar ve şeker hastalığı,diğer insanlara göre daha fazla görülür..