bugün

saclar islak ve acik pencere onu.

hmm aferin bravo super devam cok guzel.
neden olduğunu bilmediğim durumdur. sahi neden tutulur boyun?
Adamın anasını ağlatandır.
Önünden başka bi yerlere bakamama durumudur. (Bkz:kanepede yatmak)
Üç gündür yaşadığım ağrı çeşidi.
Bi türlü geçmeyendir.
Ulan sabahtan beri aniden giren ağrılar ile gözlerim karardı. Hangi pozisyonda durayım şaşırdım.

edit: beyler bayanlar thermoveden başkası yalan.
bütün gün pc başında garip şekillere girdiğimden dolayı sıkça başıma gelen olay.
hayatımda ilk defa bu kadar şiddetlisi başıma gelen ağrı. böyle bir şey olamaz, olamaz ulan böyle bir şey...

ormancının biri baltayı gelmiş sol omzuma saplamış sanki. saplamakla kalmamış orada sağa sola oynatıp resmen işkence uyguluyor.

geçen gün çektiği acılara katlanamayıp geçirdiği 30 küsür ameliyatın ardından taraftarı olduğu club bruggeün maçında binlerce kişinin önünde kızıyla başlama vuruşu yapıp ertesi gün ötanazi hakkını kullanan adamı çok eleştirdim heralde ki rabbim "al bakalım" dedi ve bu tarifsiz acıya boğdu beni.

allah düşmanımın başına vermesin.

(bkz: zor be anne çok zor)
bengay ile ovulup boyna bi tülbent, eşarp bağlanarak bi nebze olsun hafifletilip hareket yeteneği kazanılan tutukluk. söylemesi basittir ama çok acı verir.
sabah merdivenden düşmememden mütevellit boynumda ve iki küreğimin arasında derinden hissettiğim ölümcül ağrıdır.
bu aralar muzdarip olduğum rahatsız edici durumdur.

masa başı çalışmak zor aga.
Lise yıllarımda basket oynarken başımdan geçen bir hadisedir. O gün için okuldan ayrılmam gerekmiştir hastaneye gidip iğne vurulmamama sebep olmuştur. Neyse ki iğne etkisini erken göstermiş ve o dayanılmaz ağrıdan kurtarmıştır beni.
bu sabah yataktan kalkarken başıma gelen olay. neşeyle hop diye kalkayım derken şimdi kafamı sola yatıramıyorum, tam çeviremiyorum. * * bi çare a sözlük ahalisi.
ankilozan spondilit gibi romatizmal hastalıklarda çok sık görülen bir durum. thermoflex veya thermo rheumon gibi kremler sürülüp üzerine sıcak kompres yapılırsa ağrının ,tutulmanın sertliği giderilebilir.
özellikle duş alıp yattıktan ve gece boyunca ters pozisyonda uyunduktan sonra başa gelen durum. çözümü (bkz: yakı) olabilir, kısa vadede.
akşam belirtilerini hafif hissettiğim fakat şu an itibariyle milim hareketlerle bile uykudan uyandiracak kadar aşırı acı veren lanet olası olay. gram hareket edemez oldum. ilk defa böyle bir şey yaşadığımdan felegimin şaşmasina sebep oldu. bir kaç yerde okuduğuma göre 4-5 günden önce de geçmiyormus. annemin hep tutulurdu da evde robot gibi dolaşıyor diye gır gır gecerdik. yapmamaliydim sanirim, su an nasil bir pismanlik yasadigimi bir ben bir allah bilir. gece gece hayata küstüm oturup aglayacam şimdi. allahtan hafta sonuna denk geldi dışarı çıkmak zorunda degilim millete maskara olurduk. ah anne ahh ulaan.
Boyun beyine bağlı durumdur. Eğer bey hikmetliyse tutulur elbette ama vasatsa niye tutulsun ki? Dimi ama?
Burun tutulması diye okudum amk sdfg.
Tanım; sağa sola dönmeniz gerektiğinde kafayı değil de toptan vücudu döndürmenize sebep olan denişik bir ağrı türevi.
acaip igrenc bir sey.
Eğer bir koltukta uyuyup kalmışsanız uyandığınızda kaçınılmaz olarak sizi bekleyen kötü durum.
Zaman zaman yaşadığım sinir bozucu bir rahatsızlık.
buz koyulmasi gereken durum. Asya kulturunde yeri var bas agrisina iyi gelir tum cakralari acar. Agri yalan boynu uyusturur. Sizi goklere cikarir. Dunyayi yuksekten seyredersiniz... tamam tamam abartmiyorum Ama işe yarar.
gece oturduğum yerde uyuyakalırsam tabi boynum tutulur.

bi rahatsızlık.
boyun devrilsin diye beddua alınması sonucu yaşandığını düşündüğüm olay. canından can alır adamın, can!
görsel