bugün

cure' nin gözyaşlarını neşeli gitar melodisinin ardına sakladığı muhteşem parça.
türk toplumundaki erkek adam ağlamaz deyişine baya uygun bir duygusal yapıyı sunduğu için bizden bir parçadır.
the cure ile tanışma parçasıdır. ya da gözyaşlarını gülüşlerinin arkasına saklayıp, sonrasında erkekler ağlamaz yalanını sav haline getirmiş insanların şarkısı da diyebiliriz.
hayvanlar gibi sevdiğim the cure harikası. 1.5 yıldır cep telefonu müziğimdir.
lincoln nebraska doğumlu, teena brandon adlı gencin hayatını anlatan filmdir. izlerken sürekli gözlerimin dolmasına sebep olmuştur. tom ve john adlı iki serseri tarafından taciz edilmiş ve yine söz konusu iğrenç insanlar tarafından nefret cinayetine kurban gitmiştir. teena yı kimsenin yargılamaya hakkı yoktu. sırf kadınlardan hoşlanıyor diye öldürülmesi içimin burkulmasına sebep oldu. teena ve onun gibi nefret cinayetine kurban giden diğer insanlar hakkında daha fazla film, belgesel ve kitaplar çıkarılmasını diliyorum. sen burda rahat ve özgür bir biçimde yaşayabiliyorsun sana karışan kimse yok fakat onların sırf cinsel eğilimlerinden dolayı yaşama hakları ellerinden alınmış bunu unutma.
the cure grubunun 1980 çıkışlı aynı adlı albümünden, neşeli gibi görünen nadide parça.

http://t2.gstatic.com/ima...ga921cetKNmsU8jay8KS4HXDQ

http://t1.gstatic.com/ima...UUqzCzPkEce7WX9-F4iCBH8ww

albüm içeriği:

- boys don' t cry
- plastic passion
- 10: 15 saturday night
- accuracy
- object
- jumping someone else' s train
- subway song

- killing an arab
- fire in cairo
- another day
- grinding halt
- world war
- the imaginary boys
sabahlara kadar dinlenebilir cure şarkısı. ayrıca bir yaştan sonra ağlamıyoruz doğrudur, istesende olmuyor.
Filmi izledikten sonra nedense bi moralim bozuldu brandonun oldurulmesinden falan degil niye bilmiyorum cok kasvet doluydu hilary swankin muhtesem oyunculugunu es gecmemek lazim o nasil agiz titretmedir o nasil aglamadir filmi kurtaran tek sey hilary swanktir.
blink 182 de söylemiş bbc radio'da zamanında;

http://www.youtube.com/watch?v=NrLC_A6UC8k

vokal sanırım mark hoppus.
Hilary swank'in lezbiyen bir kadını canlandırdığı ve sonrasında ilk Oscar'ını aldığı filmdir.
güzel filmdir sanırım gerçek hikayeye dayanıyordu. böyle indie ile mainstream arası bir şeydi, tabi dönemi için...
en güzel intro'ya sahip şarkı olabilir.
Neden gerçek bizi tanıtmaktan korkarız'ın cevabını veren film.

Filmde en etkilendiğim sahne şüphesiz brandon'ın banyodan çıktığında etrafa attığı ürkek bakıştı. Öylesine masum ve korku dolu bir bakıştı ki. Hilary Swank oscarı boşa almamış dedirtir.
--spoiler--

Başrol oğlan(kız) sevdiği kıza çift cinsiyetli olduğunu açıklıyor. Kız da bu seni ilgilendirir diyor. Dedim helal olsun, keşke tüm kızlar böyle olsa. Ama sonunda kahpe bizim oğlanla kaçmıyor, naz yapıyor. Bizim oğlan ölüyor, bu şıllık yüzünden. Hepsi aynı bu hatunların.

--spoiler--

--spoiler--

Erkekler ağlamaz.

--spoiler--
Gerçekten de çok tatlı melodiye sahip bir the cure şarkısı. oysa şarkı sözlerini alıp arkaya şöyle arabesk bi müzik koyup müslüm baba'ya okutsak damarları keseriz burada. böyle şarkıları gerçekten çok ilginç buluyorum. the smiths grubunun çoğu şarkısı da böyle mesela veya barış manço'nun anlıyorsun değil mi. bu durumu bire bir anlatan bir görsele rastlamıştım zamanında, şöyle ki:

görsel
The cure tarafından söylenen, dünyanın en güzel şarkısı.
görsel
1999 yapım bir dram filmidir. kendini erkek hisseden bir kadının hikayesini anlatmaktadır ve bu hikaye gerçektir. er geç çevresindekiler gerçeği öğreniyor tabi. tecavüze bile uğruyor ve en sonunda öldürülüyor gencecik yaşında. böyle anlatınca hüzünlü gibi duruyor, evet gerçek hikaye gerçekten hüzünlü. ama filmi bok gibi. gerçek hikayenin ekmeğini yiyelim diye yapılmış. bir de 1 saat 59 dk yapmışlar. x2 hızında izledim. 1,5/10.