boynuna bazen bir frame, bazen bir boncuk, bazen fatma anamızın eli vs gibi put objeleri asarak dolaşan kızdır. "onlar sana cevap vermez eyy kızz" denmesi gereken kızlardır.
camilerin minarelerinin de üstüne en eski tanrılardan biri olan "Ay" ı koyan bir toplum için ahlaksız olmaması gereken kızdır.

edit : kendini müslüman sanan putperestler pek rahatsız olmuş anlaşılan * millete bok atacağına öncelikle allah ile arana soktuğun o puttan kurtar kendini cahil !

"hilal ve allah aynı kökendendir" diyen müslümanları da görüyoruz ya, allah sizi bildiği gibi yapsın emi ! * akp müslümanlığı işte bu kadar her şeyi birbiririne karıştırır zavallılar.
ay değil, hilal'dir o bir kere. hilal müslümanlığın sembolüdür. ramazan'da hilal'e göre oruç tutulur ayrıca, hilal ve allah aynı kökendendir. selam sana cahil kardeş.
hilalin arapların o dönemde kullandığı ay takviminden kaynaklandığını ben de düşünmüştüm ama hilal ve allah nasıl aynı kökenden geliyor onu bilemedim doğrusu.
putla ahlak arasında doğrudan bir bağlam varsa ahlaksızdır.
Ama salt imaj için takılıyorsa ahlakla bağdaştırmak çıkmazı olan analogdur.
ki ben doğrudan bir bağlam olmadığını düşünüyorum.
süs eşyalarına tapınıldığını sananlara gülen kızdır.
çok müsriflerdir. helvadan kolye yapıp, acıkınca bunu yediklerini itiraf eden bir kızla tanışmıştım.
günde 5 vakit kabe isimli bir binanın önünde eğilen müslümanların yadırgadığı kızdır.

ama biz o binaya tapmıyoruz orası allah'ın evi, kutsal mekan falan diyecek olanlara putperest dedikleri insanların da aslında kendi yaptıkları putların değil onları simgeleyen tanrıların önünde eğildiğini hatırlatırım.
yada vazgeçtim hatırlatmıyorum.

(bkz: günde 5 vakit bir binanın önünde eğilerek tapınmak)
Silgisini surekli kaybeden kucuk kizdir, annesi sonunda bu yola basvurmustur ne yapsin.

Edit: yine yeniden telefon klavyesinin azizligi.
putperestlikle alakası nedir ki böyle bir hezeyan gelmiş.
hilal ve allah kelimelerinin ebced hesabında 66 olduğunu bilmeyen yazar söylemidir.

ayrıca bakınız

(bkz: lale)