bugün

annesinden gizli gizli defterden kağıt koparmış, onları diktörtgen şekilde kesip beline takmış, borusuna diğer borularla dürbün bantlamış, mahalle savaşlarına katılmış, tüf tüf neslidir.

Bu nesil, atari icat olduğunda silahla ördek avlamış, rekorlara doymamıştır.
(bkz: tüf tüf)
külahın içine küçük taş yada iğne koymak şerefsizliktir.
kar topunun içine taş koyan nesildendir.
bantla borunun üst - alt taraflarına parçalar ekleyerek yeni teknoloji silahlar üreten nesildir.
aynı zamanda atari de olimpiyat başarıları göstermiş, 1P ve 2P her zaman kıyasıya bir mücadeleye girmiştir. akabinde bunu kuş bakışı gözüken futbol oyunu, indiana jones ve tabi ki tank oyunu izlemiştir.
Ucuna iğne yerleştirip, balkondan nişan alan nesildir.
Inşaatlarda hortum aramıştır amelelik pahasına.

Edit: Hortumun üstüne dürbün dahi yapardık.
Rambo ya rahmet okuturduk o derece.
bu nesil mavi okul göleği üzerine beyaz ayyıldızlı yakalıkmı takmadı, parmak derisinden iğnemi geçirmedi, kolalı meybuzmu emmedi, kısacası bu nesil tarihimizin en güzel günleri gören nesil.
muhtemelen şu sıralar üniversite okuyorlardır.
külahın ucuna iğne takıp az kertenkele avlamadık.
bende de çok iyi ciğer vardı diğer sokağa gönderebilirdim yani.
o nesilden olduğumu gururla söyleyebilirim.
bu diyaloğu kesinlikle yaşamış nesildir.
görsel
Bütün mahalleyi toplayıp sevdiği kızın dışarı çıkmasına izin vermeyen annesinin evine sabotaj duzenlemiş nesildir. Ne kadar çocuk varsa tek hedef, nokta atisi atış serbest komutuyla saldırmış balkonun amina koymuştur. Durumu fark eden kayinvalide balkonu sevdiceğe toplatmış ve bu yüzden kız bir daha dönüp bakmamistir.
şanslı nesildir. Böyle başlıklar açıp insanı yaşlılık sendromuna sokmayın. "bizim zamanımızda" diye başlayan cümleler kurmak için daha zamanımız var. Ağlarım bak.
başlığı açan yazarın gözünden efsane olamamış nesil. biz boşuna tuf tuf atmışız aga.
o külahı otobüs camından sokup, şoförün gözlüğünün arasına geçirmeyi başarmıştır.
Aynı zamanda çitlembik de yemiştir. Efsanedir.
3 borunun arasına 2 kibrit kutusu koyup bantlayarak üçlü sniper yapıp küçük boru parçalarını da dürbün niyetine boruların ucuna yapıştıran nesildir.
Mahalle savaşı sırasında kendisine motosiklet çarpmış, bir hafta sahalardan uzak kalmış ve istirahat sırasında kendisine sayısız cephane üretmiş kişilerde bu nesildendir.
benimki, siyah elektrik bandi kaplama, lazerli ve 40cmdi. gozlerim yasardi bunu bilenleri gorunce. gazoz kapagi oynadimi bu guzel insanlar peki?
şeytan diyor, tak yine beline kağıtları, yap külahları, çık sokaklara, milleti vur. deli diye yakalarlar herhalde. evet.
görsel
benim o. ucuna iğne takan, tükürükleyen şerefsizdir.
3 tanesi üst üste aralarında kibrit kutusu ile bantlanmış şekilde ve nişangahı olan şekilde psikopata bağlamışlığım olan nefis icattır. hayvanlık değil mi kağıdı külah yaptıktan sonra ucuna iğne bile takıp arkadaşların mabadlarından vururduk hey gidi günler heeeyy.
Küçük mehmet piçinin ucuna iğne takarak attığı külahtır.mahallede 'tüf tüf'savaşı adı verdiğimiz bu faaliyet esnasında ya muhtemel bir kavga çıkar ve yahut fırlayan külahlardan birinin taksi minibüs içerisine girmesi ile el frenini çeken şoförün arazide peşimize düşmesi ile sonuçlanırdı.Minik küçük piç mehmet'in isabetsiz atışlarını taş ile etkilendirme çabaları şüphesiz onu piç yapan en önemli etkendi.
ilkten koli bandı ile sarardık sonra renkli elektrik bandıyla üzerinden şeritler yapardık böyle desen gibi. şekilli şukullü olurdu. sevinirdik.
Güzel nesil. Bizim neslimiz. Böyle şeyleri hatırladıkça hem geçmişe özlem duyuyorum hem de şimdiki nesle acıyorum.