bugün

Melanistic panther.
filmi ulus pavyonlarında çekmişler galiba. kahramanımız da esasında eski konsomatris olmalı. bu karanlıkta bu mor ışıklar bildiğin pavyon gibi yapmış filmi. kahramanımızın kostümü de aynı mor ışıklarla bezenmiş.
https://www.youtube.com/watch?v=HNYY45yNfOY

hayatını kaybetmiş...
Baya üzüldüm allah rahmet eylesin ne diyim. Siyahiler için büyük bir idoldü. Ayrıca en sevdiğim karakterdi.
oscar'i alirsa o oscar'i verenlerin agzini yuzunu... herneyse, anladiniz siz.

saka gibi ya bu bebelere balon marvel filmin en iyi film oscar'i alma ihtimali var. hey allahim yarabbim.
Zenci süper kahraman olduğu için bütün niggaları coşturmuş olan balon film.
Yarak gibi filmdir. iyi günler.
bu seneki oscar ödüllerinde en iyi film adayları arasında yarışacak olan filmlerden biri olmuş. enteresan.
Çöp cinematic universe'ün duyar kasıp izlettirdiği film.
Titanic'i de ardında bırakmış ve Amerika'da tüm zamanların en yüksek gişe yapan 3. filmi olmuştur.
marvel studios' a ait kurgusal film karakteri.

film tek başına bir anlama sahip değil. serinin diğer filmlerinde veya avengers 'ın diğer filmlerinden birisinde getirmek istedikleri noktayı sunacaklardır.
sinemada izlediğim, ikincş defa izlemek isteyip vakit bulamadığım filmdir. gereksiz gömülen bir filmdir. oldukça başarılı, verdiği mesajlar orantılı ve yerindedir. zaten gişesinden de anlayabiliriz evet. görselleri kostümleri oyunculukları gayet güzeldi. senaryo tabiki klasik. ama başka ne olabilir ki? sırf eleştirmek ve cool görünmek için eleştirenler rica ediyorum başka film izlemesin buna da el atmasın. daha iyisini yapamayacak insanlar gelip burada sallıyor falan hoş değil.
sinemada izlemediğim için sevindiğim vasat bir film olmuş. vizyondayken öyle bir övüldü ki merakla izledim ama sonuç hüsran. uzadıkça uzadı, bir türlü bitmek bilmedi. fantastik bir filmde bu kadar sıkılacağımı tahmin etmezdim.

black pantheri oynayan eleman hiç olmamış, yerine Michael Jai White olsaydı daha güzel olabilirdi belki. gerçi o bile bu filmi kurtaramazdı muhtemelen.

Ekleme: Sinema deyince süper kahraman filmleri dışında fazla bilgisi olmayan yeni nesilin heyecanına bir şey diyemem... Uzun uzun neden beğenmediğimi yazmaya bile değer bulmuyorum. sonuçta çerezlik/gençlik filmidir marvel yapımları. çok daha iyi olabilirmiş.
Bir de sen de yap görelim denmiş yazık. kalite kriteri gişe olan biri için karşı argüman sunmak bile fazla olur gerçi.*
6/10
bütün zencilerin koşarak izlediği film. e haliyle 1 milyar dolar barajını geçmesi zor olmadı. bir de bunu şakşaklayan ergenler var. ulan gerizekalı mısınız yoksa gerizekalı taklidi mi yapıyorsunuz? zenciler sevinsin diye yapılmış bir film işte. o yüzden hep bu kazandığı paralar. yoksa standart marvel filmi.
5 haftadır box office rekoru kıran film. toplamda 1 milyar dolardan fazla hasılat yapmıştır. içindeki lion king göndermeleri ayrı bir güzeldir. ama filmin en iyi yanı tabi ki de shuri'dir. hatta shuri, disney prensesi ilan edilsin kampanyaları bile başladı. gönüllerin prensesi olduğu kesin.
abd de 1966 da huey newton liderliğinde kurulup 1982 de son bulan, en şaşaalı dönemini 1970 lerde yaşayan, zenci haklarını şiddet yoluyla savunan siyahilerin partisi.
Demin geldim sinemadan. Film cok uzun. Beklentiyi karsiliyoemu hayir. Klasik super kahraman filmlerinden biri.
Tanıtım filmi.

Vasat diyenler sonuna kadar haklılar ama böyle olması çok normal yeni bir karakter tanıtılıyor bundan sonrası için gelecek vaad eden filmler bekliyorum.

Filmin sonunda wintersoldier ile buluşması yenilmezlerin yeni serisinde bende varım lan bekleyin beni demesi bile yetti benim için.
vasat bir marvel filmi daha.

çocuk filmidir. +12 etiketiyle yayınlanır.
pek beğenmediğim film,tüm süper kahraman filmleri gibi kısır bir döngüde.
yeni gelecek avangers filmi öncesi, yapımcı şirketin kaymak yemek uğruna aceleye getirmiş olduğu film. leş ti diyemem ama bir süper kahraman filmi gözüyle izleyince hayal kırıklığı. süper kahramanlık bi durum yok ortada. zaten kendi dünyalarında, kendi aralarında takılıyorlar. ikinci film belki biz dünyalıların arasında geçerse ozaman süper kahraman hissi verebilir.
dünyada edebiyatın bittiği gibi amerikan sineması da bitiş dönemine girmiştir.

artık son zamanlarda sürekli birbirinin tekrarı senaryolar, kitap uyarlaması senaryolar, çizgi roman uyarlaması senaryolar ile biyografiler film yapılıyor.

2000 öncesi gibi özgün senaryolar artık yok.
10 yas alti icin cok iyi film. sen de haklisin kardes.
panter emel'in filmi sanıp girdiğim vasat film açık ve net.
kötü değil ama iyi de diyemem.

ama rahat bi şekilde marvel standartlarının altında kalmış diyebilirim.

"black lives matters"

"no no all lives matters"

akımını kaçırmamak adına popülist bi yapım çıkmış ortaya.