bugün

biz seninle iki arkadaş değiliz sen tabi ki gelip bana sorunlarını anlatacaksın derdini söyleyeceksin çözüm bulacağız ama unutmayacaksın ki ben senin annenin demişti benim annem o gün bugündür samimiyetsiz gelen laf.
annemin sadece otoritesiyle çözdüğü sorunlar olduğunu düşününce öyle pek de iyi bir şey değildir arkadaş gibi olmak.
kızının ergenliğe girmesiyle birlikte torununu kucağına alması muhmetel olan annedir.
iki uc dusunceleri uyusuyor diye arkadas olduklari i idda eden anne tipidir.katiyen yalandir.kizinin erkek arkadasi oldugunu biliyor diye de havalanms bir anne tipide olablir ama asla arkadas anne tarzi bisi olmaz.yoksa kim kizinin sigara icip madde kullandigini bilipte Sessiz kalir.bizim bildigimiz geleneksel anne tipi bi gecirir bak bakalim ne oluyor.Ama yazik iste disarda komsuda falan gosteris olsun diye soylenir kirmayalim annelerimizi.Onlar aslinda bizim kankamiz
- anne beni ufuk öptü
+ nerden ?
- ufuk mu? kayseriden

arkadaş olan kızın ve annenin kafalarını açıklayan diyalog örneği.
bazı mallar var böyle kızıyla arkadaş olmanın iyi bişey olduğunu sanan!!!

kişinin arkadaşı kişinin gelişimi ve hayat içerisin de statü kazanabilmesi için kendi dengi olmalıdır.

bu arkadaşlığın sonu genç yaşta evde oturup koca karılar gibi laf yapmaya varır.
kızına ait herşeyi bildiğini sanan lakin yanılan annedir.
sadece iyi anlaşmak, rahat konuşmak, babadan saklanabilecek sırları paylaşmak kadar, sınırlı bir arkadaşlıktır.
yanlış yapmış ve yaptığı yanlışla övünen annedir. herkes kendine düşen rolü hakkıyla oynamalıdır anne anne olmalı kız ise kız.
Madem siz kızınızla arkadaşsınız, kızınızın annesi nerede? diye sorulacak kadındır. Herkes yerini bilmeli. Anne annedir, baba baba, arkadaş da arkadaş.
annelerin, kızlarını kandırma cümlelerinden biri. maksat kötü değil elbette; evladının kendisinden habersiz kötü bir şey yapma olasılığına karşı alınmış bir önlem, yaptığı her şeyden (evladı korumaya yönelik) haberdar olabilme umudu. ama gerçekliği pek mümkün değil. zira arkadaşlık iki taraf için de paylaşımı gerektirir. ben zannetmiyorum ki bir anne, kızıyla, kendisiyle ilgili bir konuda konuşabilsin. düşünsenize; ''kızım baban dün gece benden istedi, vermedim''. olmaz yani.

yine de hayat insanı öyle şeylerle karşılaştırabilir ki, değil ana-kızın arkadaş olması, evladın anneye annelik ettiği durumlar bile olabilir.
genelde ezik annelere özgü bir savunma mekanizmasıdır. rol model olmak varken arkadaş olmaya çalışmak ihraç fazlası ürün değerindedir.
o annedir. herşeydir. gerekirse arkadaşta olur sırdaşta.
çocuğu yaşındakiler ile arkadaşlık eden orta yaş krizine girmiş çocuklu kadın söylemidir .

(bkz: kızıyla twilight izleyen annne)
bir knorr analı kızlı değillerdir.
ayakta uyutulan annedir.
kızının ondan sakladığı ne sırlar vardır bilmez.
bir sanpa analı kızlı olabilirler belki.