bugün

kızıyla arasının çok iyi olduğunu düşünen annedir. ancak kaçırdığı bir ayrıntı vardır. zaten kızının yeterince arkadaşı vardır. onun arkadaşa değil anneye ihtiyacı vardır.
kızının yaptıklarına sürekli müdahale eden annedir. ileride hata yaptığını anlayacaktır.
kızıyla 2 çift laf ettiyse millete gösteriş olsun diye diyordur. soccer mom tabiri bu tip anneler için kullanılır.
genç olduğunu hissetmek isteyen annedir olmadı hala bende iş var demek ister o da olmadı çocuğuna hayatı zehir eden annedir olmaz olmaz ise çocuğu ile iyi anlaşan annedir..
seyirciye oynayan annedir. dışarıya arkadaş içeriye düşman.
+ kimseye söyleme! ben dün pedere özgelerde kalıcam diyip ahmetlerde kaldım
- eee?
+ sonra da ahmetle yattım
- bak seeen
+ ya çok güzel bir deneyimdi amaaa
- şlankk!!!

deneyimizde görüldüğü gibi bu durum sadece son yüzyılın popüler bir geyiğinden ibarettir. "arkadaş gibiyiz" diyen anne kişisi kendini bile kandıramaz. ha istisnalar varsa onu bilemem fakat genel durum bu şekilde cereyan etmektedir.
k:mum,ben sigaraya başladım..
a:hani karşıydın sen öyle şeylere?
k:fikrimi değiştirdim,bi arakadaşın arkadaşı da ot bulucak yarına bana.
kadın daha fazla dayanamaz ve:
a:aaaa sıçtırtma ağzına lan!bundan sonra arkadaşlık markadaşlık yok eski eli sopalı hayriye geri döndü!
k:.......
(bkz: tabi tabi)
(bkz: öyledir mutlaka)
herşey yolundayken arkadaşız diyen ama en ufak bi problemde cadı anneye dönüşebilen insan.
çoğu zaman kızıyla zıt düşen ama bunu kabullenmek istemeyen, kıznın kendisi gibi düşünmesini isteyen ama bunu da onun fikirlerine saygı duyarım diyerek örtmeye çalışan annedir. çoğu anne de böyledir zaten.
- ayarsız annedir.
- kafa ayarı bozulan atariler gibi ince ayar gereksinimi olan kimsedir.
kızının herşeyini kendisiyle paylaştığını ve her konuda büyük bir uyum içinde oldukları-nı zannedip yanılan anne söylemidir.
gerektiği anlarda, gerektiği yerlerde fazlasıyla mantıklı olabilecek ama her zaman olursa anneyi hayal kırıklığına uğratacak durumdur.
...
-neyse anne içtik içtik içtik içtik..
+tövbe yarabbim!
-sonra berkcan beni alıp evine götürdü kapıdan içeri girdiğimiz gibi öpüşmey...
+kızım arkadaş dediysek bu kadar da değil!
-...
*
biz kızımla sekiz arkadaş gibiyiz diyen anneden iyidir.
yaşlanmış ve bunalıma girmiş annedir.
muhtemelen hafızasını kaybetmiş hatta hafızasıyla birlikte tüm annevi duygularını da kaybetmiş annedir.*
menapoza girmiş anne söylemidir. menapoz; yaşlılık ergenliği olduğundan kızıyla dialogları benzerleşir.
normal olmayan bir annedir. ya da anormal bir arkadas.
diktatör olmayan annedir. kızına hayat boyunca bir rehber gibi yol gösteren, çok da iyi yapan annedir.
en güzel anne-kız ilişkisi arkadaşça olandır.ama asla abartılmamak şartıyla.
Onun arkadaşa değil bir anneye, ebeveyne ihtiyacı olduğunu unutmuş annedir. Efendim çocuklarımızın zaten yeterince arkadaşı var. onların gerçek anne babalara ihtiyacı var, o yabancı dizilerdeki arkadaş görünümlü sorumsuz aile büyüklerine değil.
kızı sayesinde tekrar gençlik yıllarına dönmeye çalışan annedir. bunalımdadır. yolunu şaşırmıştır. üstüne gitmemek gerekir. sakin olmak lazımdır. her an bir gençlik patlaması yaşayacak annedir.
(bkz: dizini döven anne)
Benim annemdir o. sahiden her şeyimi paylaşırım onunla çünkü. Zaten şimdiye kadar ona söyleyemeyeceğim kadar kötü ya da utanılacak hiç bir şey yapmadım. Ve bence, anne dünyadaki en mükemmel dost,en iyi sırdaştır.
kızı ile arkadaş gibi olmayan annedir.