bugün

Artık pasaport almak için biyometrik fotoğraf şart galiba.
Baktıkça bir ihlas bir kulhu okumadan kendime gelemiyorum.

Seri katil gibi çıkmışım.
burnunuzun sizden bağımsız çıktıği fotolardır. deliklerine barınak kurup, gözü dudağı oraya yerleştiresiniz geliyor.
gösterince annem "bu kim" dedi; adımla seslenseydi bu kadar ağırıma gitmezdi.
kelle fotoğrafıdır.
lazim olmadikca cikarmiyorum.
bakan bir yuzunu burusturuyor aq.
yuz nakli falan mi diyor.

keske hic lazim olmasa.

benim tipimle sorunum yok mis gibi adamim.fotograftakiyle sorunum var.
Öyle fotoğraftır ki adem elmamı ortaya çıkarmış.
Benim adem elmam bile yok aq.
Kafatası odaklı, estetikten yoksun bir fotoğraf türü.
Burnunuzun sizden bağımsız çıktıği fotolardır. Deliklerine barınak kurup, gözü dudağı oraya yerleştiresiniz geliyor. Gösterince annem "bu kim" dedi; adımla seslenseydi bu kadar ağırıma gitmezdi.
Maymundan hallice çıktığınız fotoğraflardır.
Allah affetsin kendimden soğumuştum.

Tanıdığımız, sevdiğimiz ve görmeye alıştığımız suretimizden uzakta bir şey arayan varsa gitsin gerçeklerle yüzleşsin.
vesikalık fotoğrafımdan daha iyi olup beni şaşırtan fotoğraftır. Hafif bir tedirgin duruş ve sert bakış olsa da güzel.
the kadinn'in gerçek yüzünü ortaya çıkaran fotoğraf.

--spoiler--

suratımda kin, nefret, öfke, şiddet, kan ne varsa yansıtmışım.

--spoiler--
Geçen iş yerinde zorunlu olarak çektirilen fotolar. Çakma sarışın ablalar bayağı bir üzüldüler. Gerçekler acıdır. Siz her ne kadar kendinizi iskandinavyalı sarışın gibi göstermeye çalışsanız bile kafa yapınız Türk. Gerçekler acıdır kızlar.
Devletlerin fotoğrafçıları kalkındırmak için uydurdukları gizli bir plan olabilir. Nereye gitsem son 6 aydaki halimi istiyor. 6 ayı geçen fotoğraflarımı yanyana koyup nasıl yaşlanıyorum görebiliyorum artık.
Anasını sikeyim seri katil gibi çıkıyorum en az 20 kez denedik en baştan yok yok yok.
Herkesin kiralık katil gibi çıktığı fotoğraflardır.
Guluyordum, gulmek yasak ciddi ol dedi fotografci. Tamam dedim ne olabilirdi ki en fazla?

Fotografi elime bir aldim, resmen zanliyim.
Sabah 8.30 çekileni en makuludur. =)
Allah belasını versin bu fotoğrafın kamyon çarpsa anca böyle kayardı tipim. *
Hayır bi de para verdim üstüne çeksinler diye sinirden kuduruyorum.
çipli kimlik kartları için bu fotoğraftan gerekiyormuş desenize herkes bu fotoğraftan çektirecek.

hiçbir bilgim yok bu fotoğrafla ilgili. tek bildiğim hani vesikalıkta kötü çıkma klişesi vardır ya emin olun biyometrik fotoğrafınıza bakıp da vesikalık fotoğrafınıza şükredebilirsiniz. hatta vesikalık fotoğraftaki halinizi aşırı karizmatik bulup instagrama falan atabilirsiniz...
Yenilenen özel güvenlik kimlik kartları için de bu fotoğraf türünden istenmeye başlanmıştır.
Fotoğrafçıların insanlarla taşak geçmek için çıkardığı bir fotoğraf türü diye düşünüyorum.

insan insana bu kötülüğü yapmaz. Kesin bu fotoğrafları görünce fotoğrafçılar taşak geçiyor. pasaport için başvurduğunda da polisler makara yapıyordur. Şimdi bazı şirketler işe başlangıçta da bu fotoğraflardan istiyorlar kartına bu fotoğrafı koyuyorlar tüm şirket birbirlerinin en ebleh halini görüyor.
üzerinde oynama yapılmamış, vesikalıklardan büyük, arkaplan beyaz olan fotoğraflardır, ehliyet alırken zorunludur..
Büyütülen fotoğraf türüdür. sanırsın uzay yolculuğu çıktı da ona evrak düzenliyorsun. o kadar madde sayıyorlar sanırsınız fotoğraf makinesi yeniden icat ediliyor. milletin gözünü korkutuyorlar. gidiyorsunuz biyometrik fotoğraf çektireceğinizi söylüyorsunuz bu kadar.
Akla pasaport alım işlemini getiren fotoğraf. Artkk yeni ehliyet ve yeni kimlik için de zorunlu.