bugün

ıkı tekerlıge alısma surecınde kendıne asırı guvenden kaynaklanan yada tamamen trafıgın sebep oldugu kazalardır. kucukken yasananları hos bırer hatıra olarak ınsanın hafızasında yer tutar. hele bazılarını anlatması ayrı zevk verır ınsana. benım bısıklet surmeyı ogrendıgım bmx ımle 3 bayana arkadan bacak arasına gırmıslıgım. elınde pasta olan bır pastane calısanına dalmıslıgım. arkasından pastanenın camından dalmıslıgım *bır trafık kazasına sebebıyet vermıslıgım. en son olarak ta bmx ım le kamyonun altına gırmıslıgım vardır.*. allah bu kazaların cıddısınden korusun demekte lazımdır tabıkı. cunku kurtulusu zordur bu kazaların cıddılerınden.
aslında bisikleti %100 kullanmayı öğrenmek için yapılması gereken tecrübe kazalarıdır. mesela benim gibi düz yolda giderken duran çocuğa çarpmışsanız, normalde inemeyeceğiniz yokuş aşşağı bir yerden "ben burdan inerim" diyerek takla açtıysanız, rüzgarlı bir havada tükürdüğünüzde bu sıvının rüzgar etkisiyle tekrar suratınıza gelmişse, küçük bir göletin yanıbaşında durup serinlemek için su içmeye kalkıp dengenizi kaybedip tepe takla göletin içine düştüyseniz ve en son olarak başka bir çocukla yarış yapma gafletinde bulunup, yarış esnasında diğer bisikletlinin vites kısmının benim bisikletin ön tekerleğinin arasına girmesi ve bunun sonucunda tekerleğin tellerinin saliseler içinde kopması sonucunda düşmüş ve yerde yaklaşık 4-5 metre ellerinizin üzerinde kıvılcımlar çıktığını görerek acı bir kaza geçirmişseniz herhangibir yerde herhangibir zamanda her türlü bisikleti kullanabilirsiniz demektir.
telafisi olmayacak hasarlara sebep olabilecek kazalardır. başınıza gelecek felaket bisikletin hızıyla doğru oranlıdır ve kaza şekline göre değişir.
benim geçirdiğim kazada ise; hızla bayır aşağı giderken önüme oturtmak süretiyle gezdirdiğim kardeşimin ayağının ön tekerleğe girmesi sonucu önce sokak elektrik lambasına sonrada asfalta selam çakmıştım. çenemin üstüne sert bir iniş yapmış olmam sonucu kısa süreli hafıza kaybı ve sağ bileğimde çatlakla ucuz atlattım. bir de aşırı hız sonucu duramayıp takip ettiğim arabaya bindirmişliğim var, o da feci bir kazaydı yine ucuz atlattım.

velhasıl kelam çok dikkatli olunmalıdır efendim bisiklet kullanırken.

zamanla gelen ekleme : mutlaka kask takınız.
bisiklet sürmeyi bilen her insanın çocukken en az bir kere gewçirdiği kazalardır.
genellikle yara izleri bir ömür taşınan kazalardır.
komşunun bisikletiyle geçirdiğim kazalardır.
komşu uyarılarıma dikkat vermemiş köşeyi dönmeye başlarken kafasını kaldırarak önümü görmemi engellemiştir.önümüzde bekleyen elektrik direği ise bize bir seam verdi ve en son direksiyonun ters döndüğünü fark ettim.ama ikimizdede bir sorun yoktu. ufak bir atışmadan sonra direksinonu düzeltim yolumuza devam ettik.
küçükkene maruz kaldığım kaza.ağız burun kırılmıştı valla.
dudağımda hala izi olan kazadır. dudağımdaki o yaranın sebebi, biletçilik oynarken; gerizekalı gibi çocuğun bisikletinin önüne geçip; bisikletin demir freninin dudağımı patlatması. hala izi var. ühüüü.
2 kol kırığı ve 2 diş kırığı aldığım kazalar.
fren mantığı bir merdivene çarpma olan bisikletle, merdivene doğru dönemediğinden, merdivenin aşağısında oturan insanların üzerine uçup dişlerini direksiyona çarpmaktır.
cok feci sonuclar doguran kazalardir. benim bisikletim pedali geriye cevirerek fren yapardi sozluk. alisma donemim kolay olmadi. hele bir keresinde onume baska bir bisikletli amca cikti. geriye cevirecegime o heyecanla ileriye cevirmisim. 14 yasindaydim ulan. son surat adamin ustune surdum *mk. kazada hala izini tasidigim dizimin arkasindaki 1 2 cm genisligindeki yarik olmustu.
dizimde ve dirseğimde hala duran yaralara sebep olan kazalardır.
özellikle kafa üstü düşmelerde ciddi sonuçlar doğurabilecek kazalardır.
efenim bisikleti almışız artık bir yıl içinde iyice eskimiş fren papuçları falan e yenisini de alacak değiliz o dönem freni bozulan ayğı ile arka tekerleği sıkıştırıp kitler o şekilde durdururdu bisikletini. ben yaşıtlarım da çok daha zeki bir çocuk olduğum için. bunu ön tekerleği sıkıştırarak yapmayı denedim tabi. sonuç hoşlanılan kızda sükse yapayım derken asfaltın üzerine çakılıp ağzı burnu dağıtmak oldu akıbetimiz.
6-7 yaşlarımdaydım. sevdiğim bir arkadaşımla bisiklet sürüyorduk, uzun ve bayağı da meyilli bir bayırdan iniyorduk. bak pedal çevirme dedi, çevirdim. çevirme amın evladı dedi, çevirdim, meğer bişeyler biliyormuş, hayatımda ilk defa bu kadar hızlı gidiyorum napayım amk, rüzgar gözlerimi yaşartıyor falan. duramadık ya la, bisiklet durdu da ben duramadım. ön frene asılmışım o heyecanla, çükümü gidona vurdum, ordan da en yakın çöp konteynırına uçtum. arkadaş haklıymış bak hala acısı aklımda, keşke yapmasaydım be sözlük.
en gülünç kazalardır.
deride kalıcı iz bırakabilir. bundan yaklaşık 10-12 sene öncesi falan. arkadaşlarla bisiklet sürüyoruz, önümüze büyük bi yokuş çıktı. 7-8 bisikletli bi grup... hadi lan yokuşun sonuna kadar yarışalım dedik. başladık son güç pedal çevirmeye. yola çıkmamıza çok az bi mesafe var ama hala pedal çeviriyoruz, çünkü aptal bi kazanma hırsı var ortada. ama herkes birbirine çok yakın. hepimiz fren basmaya başladık, arkadan çarpma mı dersin, havada takla atan mı dersin hepsi orada. bi arkadaş bisikletin altında kalmıştı hatta. benim de o günden kalma bi yara hala bacağımdadır. kafası yaralanan bile olmuştu. o günden beri kask takmadan sürdürmez ailem.
3 tane dişi kırmaya, 2 dişin ağır şekilde kırılıp kanal tedavi olmasına neden olan kazadır.
bir basket oyunu sonrası aldım arkadaşı öne yokuş aşağı veriyoruz. çok hızlı gidiyordum ki arkadaş tırstı yavaşla dedi. yok dedim lan ben usta sürücüyün kanka bişi olm.. havada uçup kafa üstü yere çakıldım. yüzümden aşağı kan yürüyordu. boynumun da çıtırdadığını hissetmiştim. meğer boş olan yola inşaat işçileri * mıcır dökmüşler karanlık olduğu için göremedim kara mıcırı. işte böyle bir anımdır. *
Bir kez kafamı yarmaya sebep vermiş ve bir defa da sağ tarafıma düşerek kol ve kalça kısmının derisini yüzmeye neden olmuştur.
en kötüsü sağınızdaki park halindeki aracın dikkatsizce kapısını açmasıyla olan kazalardır.

park halindeki özellikle dörtlüleri yanan aracın yanından mutlaka bir kapı kadar boşluk bırakarak temkinli bir şekilde geçiniz.

(resim:#1)
https://m.youtube.com/watch?v=nq5BdsVYqZc