bugün

dış devletlere köpeklik yapan, uyuşturucu satan, insan kaçakçılığı yapan, kadın satan bir örgütün arkasına saklanan bir avuç çapulcunun zafer kazandığını sanmasıdır. emperyalistlerin arkasına saklanıp kahrolsun emperyalizm diyen kandırılmış toplulukların düştüğü garip ruh halidir. siz hiçbir şey kazanamadınız.
normal bişeydir efendim. güdülmeyi seven kimseler kendilerini güttürdüklerinde* zafer kazanmış gibi hissederler. bırakın hissetsinler.
Taviz tavizi doğurur. Bunlara çok yüz verdi devlet yanlış yaptı. Daha bakalım neler yapacaklar. Allah zaferlerini göstermesin.
TSK'ye karşı yıllardır aslanlar gibi direnen kürtlerin sanrısı değil gerçektir. yıllardır devam eden savaş tsk'nin kürdistan'dan tamamen çıkması ile sonuçlandı. burada göt üstünde atmak kolay ama gelip bir de bunları amed'de falan tartışmak en iyisi.

türk ırkçısı bahçeli de bu iddiada bulunmuş sonra vali konağında askerlerin arkasına saklanarak bir iki laf edip kaçmıştı.
+Acıkınca kafayı yiyorsun al abi bi eşşek sik.
-Oh çok ıyi geldi.
Yüce türkün kafasını kızdırmasınlar, o zafer adına diktikleri bayrağı sokar biri bir taraflarına o zaman akıllanırlar.
türk silahlı kuvvetlerini eleştirirken bile türkçe konuşmaya mecbur kalan kürtlerin hiçbir şey kazanamadığı gerçeğidir.
bizim arkadaşlar örnektir. diyolar tsk niye bitiremiyo gerillayı? o kadar uçağınız tankınız var. haklılar da aslında. niye? ben de gerçek cevap veremedim bu suale. saçmaladım çocuğa. zafer kazanmadılar ama tsk da kazanmadı. bu nasıl iş hakikaten? gerilla taktiği diyolar bu taktik bu kadar işe yarayan bir şey mi harbiden?
ne hayali, ne sanrısı.. kürt ilerleyişi gerçekliğin ta kendisidir. kürdistan yavaş yavaş dünya milletleri içindeki yerini hem ulusal hem de ademi merkeziyetçilik anlamında aşama aşama sağlamlaştırıyor, bu bağlamda birtakım milliyetçi ergensilerin bu gerçekliği yadsıması tarihin kürdistan adına ilerleyişine elbette sekte vuramaz.