bugün

dedem olurdu. 6-7 yaşımda son defa gördüğüm yüzü 1 saat bakıp sarılıp gitmek isterdim. bak dede torunun ne büyük adam oldu demek isterdim. onu ne çok sevdiğimi söylerdim. o unuttuğum kokusunu hatırlamak isterdim. herşey senin için demek isterdim.

not:yazarken bile gözüm yaşardı.
recep tayyip erdoğan.
15 yaşındaki halimle oturmak isterdim. Ona anlatacak öyle çok şeylerim varki...
Hz.muhammed'e(sav) kadar dilek dileyebildiğimize göre, benimki pek abuk kaçmaz sanırım.
O çocukla muhakkak konuşmam gerek.
Kendim.
Onu istiyorum.
(bkz: hakan fidan)
Dış politikada Neler dönüyor iyice dinler, öğrenirdim.
(bkz: forrest gump)
(bkz: Zülfü livaneli). adamla 1 saat oturup konuşsan, 10 senelik hayat dersi alırsın.
Mümkünse hiç tanımadığım biri olup her şeyimi anlatmak istiyorum.
ihsan oktay anar. hayatın sırrına ermiş gibi hissediyorum. belki bana da anlatır.
Babamla, belki 1 saat yardimci olur, Onu kaybedince hayatimdan nelerin gittigini anlamama..
Cemal süreya olurdu. Nasil bu kadar guzel sevdin abi? Diye sorardim . O da biraz anlatsa yeterdi.
herhalde önce o'nu banka kilitlerdim, sonra da yanına oturup tüm söylemek istediklerimi söylerdim. o kim bilmiyorum.
Forrest gump.

O anlatsın, ben dinlerim.
Albert Einstein olurdu, çünkü özel görelilik kafamı çok karıştırıyor. Onunla tartışmamız gereken bir konu var.
Halil Cibran. Hatta 1 saat değil daha fazla olsa iyi olur.
Edmond Dantes.
Seçim yapamamak benim işim.
ilber ortaylı reis tabi ki.
"o" nunla. konuşmak yok, oturalım yeter.
Atatürk.
Perçemlerinden öptüğüm hanımla.
Ben 4 yaşındayken ölen kendi kızının bile hakkında doğru düzgün bi sey bilmediği dedemle.Kapalı bir kutu gibiymiş hayatı boyunca artık ben de fotoğrafların arkasına yazı yazmak istiyorum.
3 kişi olurdu

1-atatürk
2-ahmet kaya
3-hayalimdeki kız

saygılar.
mustafa kemal atatürk ile oturmak isterdim, yakardık birer sigara, anlat derdim anlat nasıl başardın paşam.
(bkz: Sait Faik Abasıyanık)

O bir saat benim için betimlemeye dönüşürdü, o bir saatin her dakikasını, saniyesini dolu dolu yaşardım. akıp geçen zamanın ne kadar değerli olduğunu anlar ertelediğim hayatıma geri dönerdim.
hagi hagi hagi. o konuşsun ben dinlerim. konuşmasından hiçbir şey anlamasam da kafi.