bugün

entry'ler (112)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yurtdışına açılma planlarınız varsa, batıya değil uzak doğuya yönelin. Şahsen Çin'in xiamen şehrindeyim, kendi işimi kuruyorum. Çin'deki ikinci yılım. Yemeklerine, kültürlerine alıştım ve çok mutluyum. Türkiye'yi özlemiyor muyum? Eskiden çok özlerdim ama artık burda arkadaşlıklar edinince ve fiziken ve ruhen güzel kadınların kıskacı altına girince ister istemez alışıverdim. gelmek isterseniz yardımcı olmam. zaten kimseden yardım alarak gelmedim buraya. ama sorularınız olursa yanıtlama çalışırım. sevgiler

sözlük yazarlarının içtikleri sigara sayısı

doğrudan mı ? dolaylı yoldan mı ?

instagram hikaye saçmalığı

Instagram uygulamasını telefonumdan silerek sonuçlandırdığım gelişme. artık benim için eski bir fotoğraf albümü olarak tarihteki yerini alacaktır.

emmanuel macron

"Make our planet great again." diyerek (bkz: Donalt Trump)'a ironinin kralını giydirmiş geleceğe yön verecek aklı başında, mütevazi bir lider.

200 bin dolar nakit para

Egede bir çiflik; koyunlar, inekler, kümes hayvanları... Orta halli bir araç, bir de başını sokacağın ev...

Hayat...

tcdd nin yemekli vagonları kapatması

Çapsızlığın daniskasıdır. dinci gerici yobaz kafası ancak bu kadar çalışıyor. menemen li kubilay ın bir kez daha kemikleri sızlıyordur.

arda turan balonu

5 dakika boyunca şişirmeye çalıştığın balonun 10 saniyede sönmesi gibi bişey. son altı ayda ortaya koyduğu performansla kendisini balondan başka birşeye benzetemediğim kişi.

edit: imla

alevilere müslüman demek

(bkz: armut a elma demek)

Çok güzel türkü söylerler.

suudi bilim adamları

(bkz: 404 not found)

türklerden neden seri katil çıkmıyor

türklerden neden bir Steve Jobs çıkmıyorun kardeş sorusu olmuş bu. Cevap çok basit;
(bkz: profesyonellik)

uçak hostesiyle sevişmek

her yolcunun hayali olmayan şeydir.

her yolcu (kadın+erkek+LGBTI)

lezbiyen olmayan tüm kadınları ve gayleri hesaba kattığımız zaman bu varsayımın geçersiz olduğu sonucuna vararız.

türkiye den siktir olup gitmek

arapça kökenli bir isme sahipseniz ve ten renginizle de bir ortadoğuluyu andırıyorsanız gideceğiniz x batı ülkesinde pek de iyi karşılanmayacaksınız. en iyisi mi? türkiye'de yobazların az olduğu ya da azalmakta olduğu yerlere gidip iş gücü yaratıp hayatınızın geri kalanını kaliteli bir şekilde yaşayabilmeniz. özellikle işgücü yaratmaktan bahsettim çünkü millet olarak üretmekten çok tüketmeyi tercih eder hale gelmişiz. Krizler fırsattır, artık üretim zamanı!

hz muhammed

Bir deneyin başarılı olup olmadığını nasıl anlarız ? Sonuca bakarız değil mi ?

Bugün,

dünyada en fazla bilimsel buluşun yapıldığı ülkeler?
en az suç işlenen ülkeler?
dünyanın en huzurlu şehirleri?
düşünce özgürlüğünün en yüksek olduğu ve kısıtlandığı ülkeler?
en kaliteli öğrencileri kabul eden ülkeler?
en çok savaşan veya içsavaşlarla muhattap ülkeler... bu ve bunun gibi yüzlerce soru sorsak negatif tarafta hep müslüman ağırlıklı ülkeler yer arıyor.

Demem o ki, istatiski bilgiler bile tek başına islamın insana ve doğasına ne kadar zarar verdiğini apaçık bir şekilde öne seriyor.

evlenince nasıl osuracağız

sen soldan, o sağdan ortaya muhteşem bir eser çıkarıyorsunuz. bunun bir de banyo versiyonu var, orda suyun akustik hışırtısıyla birleşince aleyna tilkiye yeni şarkısında düet yapma şansına erişiyorsunuz.

tecavüze uğramış bir kadınla evlenmek

çok açık yazayım,

bir erkek ya da kadın tarafından tecavüze uğramak insanı alçaltmaz. aynı gemide, tecavüzcüsüyle, hırsızıyla, iyisiyle, kötüsüyle birlikte yaşıyoruz. tanıştığımız insan gerçekten iyi biriyse ve ona güven besleyebiliyorsak geçmiş defterleri açmanın hiçbir manası yok. hangimiz sütten çıkmış ak kaşığız ?

biriyle bankta 1saat oturma hakkın olsa kim olurdu

(bkz: Sait Faik Abasıyanık)

O bir saat benim için betimlemeye dönüşürdü, o bir saatin her dakikasını, saniyesini dolu dolu yaşardım. akıp geçen zamanın ne kadar değerli olduğunu anlar ertelediğim hayatıma geri dönerdim.

nuriye ve semih in gözaltına alınması

gerçek anlamda adalet ve hukuktan yoksun bir ülkede olmasına şaşırmadığım durum. umarım sağlıkları eskisi gibi olur.

hafif bir sigara öner

hafif sigaradan ziyade üç ayda sigara nasıl bırakılır hemen giriyorum:

1- günde bir paket sigara içiyorsanız bunu hemen 12-10 dala düşürün beş gün böyle devam edin.
2- internetten herhangi bir kit * ve nikotinsiz liquit siparişinizi verin ve gelene kadar günde 8-10 dal ile idare etmeye devam...
3- kit geldikten sonra artık sigaraya dokunmuyoruz. Her canımız nikotin çektiğinde e-sigaramızı yakıyoruz. bu şekilde nikotini bir süre uzakta tutmayı başarabiliyorsunuz.
4- nikotinsiz liquitle devam ederken aynı zamanda nikotinlisini de sipariş edin ve gelmesini bekleyene kadar e sigara devam...
5- Nikotinli liquit geldikten sonra kullandığınız kite titiz bir şekilde takviye ediniz. Çok ultra iyi bir sıvıyla gelmemesi durumunda nikotinsize oranla tadını iğrenç bulacak ve nikotinsiz sıvıyı kullanmaya devam edeceksiniz.
6- Böyle bu yöntemle 3 ay sonra kite olan bağımlılığınız da giderek azalıyor ve en sonunda ikisini birden bırakmış oluyorsunuz.

başarıyla test edildi, şiddetle tavsiye ediyorum bu yöntemi.

bunların dışında hafif sigara önerim esse'dir.

edit: imla

1 aralık 2016 dolar kuru

AKP iktidara geldikten sonra Türk Lira'sından sıfırları attı ve hiçbirşey değişmedi.

Bu defa da rakamın soluna "0" koymayı denesinler bakın nasıl uçuşa geçiyoruz. Mesela 1 USD = 3.52 TL şu an. Türk Lirası'nın önüne sıfır koyunca 1 USD = 0.352 TL olacak ve TL bir anda çok büyük değer kazanacaktır.

Bence bir an önce denenmeli.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

Market fişi, cebini ne zaman karıştırsan bulursun illa ki.