bugün

bundan 10 ya da 11 yil evvel cay bardagi basligina yazmis oldugum cay icilen bardak entrysi ile baslayan sozluk hayatima an itibari ile veda ederken siz kiymetli gonul dostlarina selamlarimi, saygilarimi sunuyorum.
sozlukten ayrilan yazar vedasi.
(bkz: duygulandım)
güle güle..
eski çamların bardak olma vaktidir zira..
bensiz sürsün maskeli balo diyosun.

her şey gönlünce olsun.
çok az entry girmişsin.
ay gitme yaşayamam.
gelenin yeri gidenin yolu hazırdır.
görsel
güle güle reis.
sen bunlara aldırma
bunların çoğu sırtlan
avlarını kıçtan yemeye başlarlar
yolun açık olsun
umarım herşey gönlüne göre olur.
(bkz: Neden çay bardağı anlatsana biraz.)

Nesli tükenmekte olan bir yazarın sözlüğe vedasıdır.

Çıkarken kapıyı kapatmayı unutma Ceyran yapıyor.
Gitmeden once son entry. Hoscakal sozluk falan yazacagimi sanmayin. Tabi ki cay bardagi. Cay bardagi ile geldik cay bardagi ile gidiyoruz.
ışığa git.
"güle güle git hayat boyu yüzün gülsün selamet ile" denilesi yazarın vedasıdır. böyle hoş insanların olduğunu bilmek güzel. o kadar armut armut yazılmış şeyler var son bir laf sokayım öyle gideyim demeyecek kadar yüce gönüllüymüş arkadaş helal olsun. saygı ve sevgi ile uğurlar olsun.
Çok hazin ve hüzünlü bir durum.ne gidene dur derim,ne kalana git.giden gider kalan sağlar bizimdir.
sözlüğü bırakmak nedir abi. nasıl bir kafadır yani anlayamıyorum. bu adam nefes almayı bırakıyor mu, yemek yemeyi bırakıyor mu? diyet mi yapıyor bu adam?
yarın telefonu açınca hangi siteye girecek? metrobüste ne ile ilgilenecek? uludağ sözlüğü bırakıp ekşiye mi transfer sol bek oynayacak? bu nedir yahu. gazete okumayacak mı bu adam artık? ne yani bırakıyor. nasıl lan? abi ara mı veriyorsun? sanki herif profesyonel sözlük yazarı da basketi bırakıyorum diyor. !mamba out! mübarek. çıldıracağım ya. sanki uludağı bırakıp türk dil kurumunun sözlüklerine yönelecek. hemde birinci nesil. çıldıracağım ya!
Sozluk ahalisine elveda diyerek uzaklasmaktir.
Zaten işin mantığına göre 10 sene önce uzaklaşman lazımdı. Hep yeni nesile ayak uydurma çabaları. Yok elimizin altındaki kullandığımız bir bilişim aracı, imkanları ve nedense 11. Nesilden öncekilerde bir afra tafra..

Kardeş sizin çipler bellekler performansını yitirdi eskidi ya..

Yeni nesil hızlı.. o kadar hızlı ki erken boşalma problemini bile gözetemiyorlar.. *
güncel Önemli Başlıklar