bugün

''birileri arkanızdan konuşuyorsa onlardan öndesiniz demektir''

bu kadar saçma ötesi laf daha olabilir mi?.

böyle diye diye götümüz kalkmadı mı zaten? bir kere de kendimize dönüp bakmadık ne hatamız var diye.
arkasından konuşmak deyimiyle arka-ön ilişkisi arasında organik bir bağ olduğunu düşünen kişi cümlesidir. he amk zaten birine tepeden bakınca ondan yüksekte oluyoruz zaten. lan bi siktirin allaanıza ya. olm çok sinirlenmeye başladım bu son üç dakika içinde. bilmiyorum neden.
(bkz: önde olmak her zaman iyi değildir)

siz siz olun, kollayın arkanızı. konuşturmayın ipneleri!
bunun biraz sinirli versiyonu şudur; (bkz: arkamdan konuşan önümden yesin)
biri arkanizdan konusuyorsa ya götünüzü begenmistir ya da size bakip kendi götünü..(mecazi anlamiyla alabilirsiniz.)
arkası konuşulacak kadar özel kıymetli olmalı.(90*60*90)
hangi konumda ve kim olunursa olunsun dedikoducu tiplerin her daim birer aşağılık olduklarını anlatan güzel bir cümle.
hepsinden önce, çevrenizde dedikodu yapan çokça insan var demektir.
mahallenin orospusu baya bir önde demek ki. demek ki rehberimiz, önderimiz kendisi.
arkanızdan kimse gelmiyorsa çok koşmuşsunuz demektir.
- yavrum benim, g*te bak g*te.
+ birileri arkamdan konuşuyo yine.
tur bindirmek deyiminden bihaber, heyecanlı bir arkadaşımızın aforüttürüğü olabilir. facebook'ta bu saçmalıklardan zibille var.
(bkz: önümüze gelene bir tekme)
"Züğürt tesellesi"nin babası olan cümle.
arkamdan konuşan önümden yesin demek güzel bir cevap olabilir.
Arkasından konuşulanların kendilerini teselli etmek için kullanacakları söz.
çok dedikoducu bir cevredesiniz demektir dostlarınızı yalnış seçmişsinizdir
seçimlerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor demektir uyarıdır .
Karşıdaki kişi, önden giden erken yol alır, anca gidersin şeklinde cevap verebilmektedir.
kendini gerçekleştirememiş insanların sizi kullanarak bir yerlere gelmeye çalıştığı ama hiç bir zaman başaramadıkları durumu anlatan sözdür.
aşırı komik ve anlamsız söz.herkes birbirinin arkasından konuşuyor sen neyden bahsediyon,
(#14960078)
(bkz: üstüne alınmak)
tam facebook'luk ergen cümlesidir.
önem verilmeyen insanlar hakkında pek konuşulmaz. demek ki size ve söylediklerinize önem veriyorlar.
bir arkamdan konuşan önümden yesinciliktir.
(bkz: züğürt tesellisi)