bugün

Hayır değil olmasın da zaten, her önüne gelene silah verin sonra ufak bir şeyde bile kendini kaybeden herkes katil olsun, insanlar ölsün. Misal benim belimde silahım olsaydı allah bilir sinir anında kaç kişiyi vurmuştum şimdiye kadar. Oyuncak değil silah hayvani zevklerinizi bi kenara bırakın.
bu kadar psikopat malın yaşadığı bir ülkede silaha erişimi kolaylaştırmak bir tek onların daha fazla can yakmasına sebep olur.

bunu desteklemeyi bırak gündeme getirip tartışmak bile tehlikeli.
türkiye gibi ülkeler için feci tehlikeli. fakat yaşadığın bölge ve yaptığın meslektir belirleyici olan.
Yasalarla yönetilen toplumlar inşa etmek için binlerce yıl savaştık.
Otoritenin keyfiliği ile kişilerin restleşmelerine yüzbinlerce asker feda edilmesin diye; demokrasi denen zamazingoyu yücelttik.
Ve binlerce yıl boyunca uğruna savaşarak savaşsızlık ortamına geldik.
Gariptir ki; bu zamanında derebeyleri var. Silahlar artık daha kitlesel. Mesela tek tuşa 100 bin kişi kopartan kitle imhalı şeyler yaptık.

Binlerce yıl savaşıp yasaları yücelten toplum inşa ettik ve o yasalar birbirimizi öldürmemiz için kocaman bombAlar, uçaklar ve füzeler inşa etmeyi vatanseverlik olarak onayladı.

Sen şimdi bunun üstüne bireysel silahsan ne yazar silahlanmasan ne yazar.
Gerekli keşke hepimiz mafya olsak.
bireysel silahlanma buraya gelirse amerikadan beter olur olaylar. trafik kazalarında giden canlardan çok, trafikte tartışıp öldürülen insan sayısı daha fazla olur. zaten memlekette herkes gergin aq.
kesinlikle devlet kurumları harç silah bulunduranlar en az 20 yıl hapisle cezalandırılmalıdır...
toplu olarak nükleer silah bulunduranların dünyasında ironik kalan bir soru. muhtemel bir katil herhangi birisini evindeki mutfak bıçağı ile de öldürebilir; asıl mesele, bireysel yani ferdi anlamda sağlıklı fiziken ve ruhen sağlıklı fertler yetiştirebiliyor musunuz; bu fertlerden müteşekkil bir toplumunuz, o toplumu düzende tutacak iş, sosyal imkanlarınız, kanunlarınız, eğitim sisteminiz var mı?
eğer bu yoksa zaten sıradan bir günde manyağın birisi herhangi bir metrobüs yolculuğunda bir kırtasiyeden çok cüz’i bir mikar para ödeyerek bireysel olarak satın aldığı bir kalemi gözümüze sokabilir?
elbette eline silah alan kafasına göre ateş etmesin, manyaklığın lüzumu yok; fakat bu tiplerin eline silah vermemek tek başına çözüm değil, aynı manyak otomobille katliam da yapıyor; meselenin derin tarafı silahın kendisi değil, “insan” faktörü, toplum, eğitim, hukuk, aile eğitimi vesaire...
Türk milleti tez canlı olduğu için cok da önerilmeyen bir sorudur. Çünkü cabuk sinirlenen bir toplumuz herkes silahına saldırirsa işler karışabilir.
bu konuda çok kararsızım. hak hukuk yok memlekette ve etraf deli kaynıyor.
öbür taraftan da her taraf afgan suriyeli paki dolu, kimin ne bok olduğu belli değil.
Bireysel silahlanma 6 milyondan fazla ne idüğü belirsiz mültecinin, her gün olay çıkardığı ülkede giderek elzem olmaya başlamıştır.
memlekette silahı olmayan kaldı mı ya ?

herkesin arabasında bi haydar mevcut çok şükür.
tanıdığım insanların %40'a yakını tabanca sahibi
ülkede zaten bireysel silahlanma durumu var...suriye, lübnan, pakistan asıllı insanların sayısı arttıkça emin olun bireysel silahlanma da artacak, yakında herkes tabanca ile gezmeye başlar.

Nargile salonlarının yeni itemi masa üstündeki silahlar olur...artık insanlar bellerindeki makine ile hava atarlar birbirlerine...
fakirim ben sarsılmaz CM9 yeter bana.
Olmaz, olmamalıdır. Herkesin eline silah veren ABD bak ne hale geldi. ipini koparan okulu basıyor. Hatta silahı kısıtlama kanunu ile standart emniyet güçlerine verilmeli.
Silahlı kötü bir adamı durdurabilecek tek şey silahlı iyi bir adamdır.

Hepsi Ruhsatlı 10 tane silahım var, bunların 2 tanesini yaklaşık 20 yıldır üzerimde taşıyorum, şimdiye kadar bana silah çekmediği veya toplum için ölümcül bir tehlike oluşturmadığı sürece kimseye silah çekmedim, ateş etmedim. Balkondan havaya ateş açmadım, trafikte kimse bana küfretti diye elim belime gitmedi veya saçma sapan başka birşey yapmadım.

Zaten yapmam da mümkün değil, silahlarımı alırlar ve işimden olurum, ancak silahlı kötü kişilerin böyle bir kaygısı yok, la bu adamlar defalarca silahlı suça karışmış kişiler.

O yüzden kendinizi korumak için yasal ve ruhsatlı olmak şartıyla mutlaka silah taşıyın.
bireysel silahlanmadan öte bilinçli silahlanma gerekli.