1. 1.
    son günlerde artan şiddet olayları üzerine insanların kendilerini savunmak için artık bireysel silahlanmanın önünün açılması gerekip gerekmediği konuşuluyor, tartışılıyor. toplumda yargıya olan güvenin azalması ile insanlar artık kendi adaletlerini kendi sağlama, haksız ve güçlüye ders verme arayışına girme peşine düştü, haklılar da. yargı sisteminin iktidar erklerinin elinde olması, suçlunun asla hak ettiği suçu almaması, infial yaratan konularda bile gözümüzün haksızın dört duvara tıkıldığını görmemesi insanlarda adalet kavramının da içinin boşaltılmasına neden oluyor. Ama bunun engeli sizce de bireysel silahlanma ile mümkün müdür? Başıma silah dayayan insan bende de silah olduğunu bilse gerçekten geri adım atacak mı? Kaldı ki bazı şeyler pratiğe dökülmeden ne kadar doğru inanın anlayamayız. Bu bireysel silahlanma da öyle, insanların kendi adaletlerini araması için silahlanmasının yerine, yargı sisteminin güçlendirilmesi, tek ellerden alınıp, liyakatli kişilere teslim edilmesi ve bu kişilerin de bağımsız kararlar vermesi, mahkeme salonlarından siyasetin uzak götürülmesi gerekir. Yoksa herkes eline bir silah alsa, memlekette bunu suistimal edip işine geldiği gibi kafaya sıkacak adam çok. Bakınız seydioğlu kardeşler bu adamların karşısına silahla da çıksanız ki bunların da silahları olduğuna eminim, tavırları çok mafyavari, bu adamlar size daha beterini yapar. Sonra sadece doğuda gördüğümüz kan davası şehre de sıçrar, herkes sülale katline başlar. O bana sıktı ben de ona sıkacağım der. Kimse belinde o silahı ailesine yada sevdiklerine güven vermek yada düşmana korku salmak için tutmaz. En azından bilinçli kesim hariç.
    1 ... aprileksiyon
  2. 2.
    Kesinlik ile gerekli..
    -7 ... gezdimgordumyenildim
  3. 3.
    bireysel silahlanacak kişi zaten o şiddetin kaynağıdır.
    yoksa benim gibi naif insanın silahla ne işi olur
    1 -2 ... once upon a time in cizre
  4. 4.
    Gereksiz.

Ondan sonra insanlar ota boka birbirlerini vursunlar demi.
    ... 3boyoz1yumurta
  5. 5.
    beline silah takıp kendini bir bok zanneden zengin zübbelerin nüfusunda azalma olacaksa bir süreliğine uygulanabilir ama yine de bu kadar geri zekalı cahil insana silah vermek hiç mantıklı değil.
    1 ... cold man
  6. 6.
    Meksika da her gün yüzlerce kişi bireysel silahlanma sebebiyle hayatını kaybediyor. Birçok polisi dahi vuruyorlar her gün. Yani öyle sokakta geçen sıradan adamda bile silah var çünkü bir olayda hemen atılabiliyor.

ABD'de birçok yerde sürekli silahlı çatışma seslerinin geldiğini söylerler zaten.

Mesele şu daha önce de yazdım. insanlar saf gibi atlıyor hemen ABD'de bu var bize de alalım. Yahu ABD kültüründen haberin var mı senin? Orada belirli yerler dışında bireysel kültür sebebiyle kimse kimseyle ilgilenmez. Bizde sokakta giden adam bile başına dert olabilir.

Zaten psikopat dolu adam yolda keyfine göre çıkarıp sıksın ondan sonra o silahla kendini ... Korursun. Bir yerin kültürüne göre olaylar değerlendirilip öyle getirilmeli.
    3 -1 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    memlekette silahı olmayan kaldı mı ya ?

herkesin arabasında bi haydar mevcut çok şükür.
    tanıdığım insanların %40'a yakını tabanca sahibi
    ülkede zaten bireysel silahlanma durumu var...suriye, lübnan, pakistan asıllı insanların sayısı arttıkça emin olun bireysel silahlanma da artacak, yakında herkes tabanca ile gezmeye başlar.

Nargile salonlarının yeni itemi masa üstündeki silahlar olur...artık insanlar bellerindeki makine ile hava atarlar birbirlerine...
    fakirim ben sarsılmaz CM9 yeter bana.
    2 ... keshberfo
  8. 8.
    Bireysel silahlanma gerekli demek biraz hafif kalır.
    Gereklilikten çok bir ihtiyaç ve mecburiyet.

Neden mi?
    Türkiye'de yaşıyoruz, etrafınıza bakın ve haberleri izleyin ya da sosyal medya da paylaşılanlara bakın.
    Türkiye suçlular cenneti.
    Bu durumda zararı en aza indirmek, kendinizi ailenizi malınızı korumak, güvence duygunuz için şimdilik başka bir yol yok.
    1 -2 ... thebiggraywolf
  9. 9.
    Bireysel silahlanma 6 milyondan fazla ne idüğü belirsiz mültecinin, her gün olay çıkardığı ülkede giderek elzem olmaya başlamıştır.
    2 ... temirata
  10. 10.
    ara sıra aklıma gelmiyor değil hani şöyle elimin altında olsun. sadece bundan anlayan insanlar var çünkü. belki onları uzak tutar diyorum. ama sonra hemen vazgeçiyorum çünkü ne olursa olsun korkunç bir şey...
    ... orjinal kamil