1. 1.
  Bireysel sigorta(Individual Insurance Plans)

  Her ne kadar Hollywood filmleri sayesinde Amerikan yaşam biçimi artık hiçbirimizin yabancısı değilse de 'hayat' filmlerden ibaret değil!

  Bireysel sigorta(Individual Insurance Plans)
  işvereniniz size grup imkanı sağlamıyor ya da kısıtlı bir güvence sunuyorsa Bireysel Sigorta Düzenlemelerinden (Indıvidual Insurance Plans) birinin güvencesi altına girebilirsiniz. Hizmetlerin genişliğini ve maliyetlerin şirketten şirkete değiştiğini göz önünde bulundurursanız seçeneklerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde değerlendirmenizi tavsiye edilir.. Bunun yanında Bireysel sigortaların grup sigortalarında olduğu gibi geniş imkanlar sunmaması da kabul edilmesi gereken bir gerçektir.

  Garantili-Yenilenebilen Sözleşme olarak da bilinen Daimi Sözleşme (non-cancelable policy) sahibiyseniz aylık primlerinizi ödediğiniz surette anlaşmada belirtilen şartlar doğrultusunda ayrıca bireysel sigorta yaptırabilirsiniz. Böyle bir durumda sigorta şirketi ödemeleri artırabilir fakat verilen güvenceyi iptal edemez. Günümüzde sigorta şirketleri Şartlı-Yenilenebilir Sözleşmeler (conditionaly renewable policy) sunmaktadır, bu da ikinci bir sigorta işleminde sözleşmenin iptalini gerektirmektedir. Herkes için geçerli olan böyle bir durumla karşılaştığınızda sigorta dışı kalmanıza sebep olan muamelenin şahsi olmadığını bilmek durumundasınız.

  Bireysel sigorta şekilleri

  "Ana Tedavi" (Major Medical) şeklinde, hastanede ya da dışarıdan aldığınız sağlık hizmetlerinin sigortanız tarafından karşılanması esas alınır.

  "Hastane Tazminatı" (Hospital Indemity) başlığı altında sunulan bu usulde hastanede kaldığınız her gün için belirli bir miktar ödeme yapılır.

  HMO; Bu organizasyon içinde geniş sağlık hizmetlerinden ve çok sayıda doktor seçeneğinden faydalanmanız söz konusudur. Diğer usullerle karşılaştırıldığında belirgin en önemli avantajı da hastalıklardan koruma amaçlı tedavilere katılmanıza olanak sağlamasıdır.

  Ölümcül Hastalıklar(Specified or Dreaded Disease) olarak adlandırılan bu yöntem, diğer sigorta düzeneklerinin kapsam dışı tuttuğu AIDS ve kanser gibi tedavisiz hastalıkların tedavilerini, sözleşmede isimleri geçmesi halinde teminat altına alır.

  Kısa Vadeli(Short-term) şekil ise geçerliliği 12 ayı aşmayacak şekilde belirlenmiş bir dönem için ihtiyaçlarınızı karşılar.
  2 ... witch is back
 2. 2.
  (bkz: kaziklanmak isteyenlere tavsiyeler)

  hic hastalanmadigim, rahatsiz olmadigim ve kaza gecirmedigim icin ihtiyacim olmayan, olmayacak sey.
  -2 ... 84 44 114 44
 3. 3.
  ilk bakışta, gereksiz yere harcanılan bir para gibi gözükse de, yarın birgün hastalanıldığında, tahmin edemeyeceğimiz kadar faydası dokunan sigorta türü. ülkemizde bir hastaneye gidildiğinde, en dandik kan tahlillerinin bile 150-250 ytl arasında tuttuğunu düşünürsek, yarın birgün daha ciddi durumlarda, başka birşey tutmamak için, edinilmesi gereken anlaşma.
  ... darkwingsoul