nereden geldiği belli olmayan garip bir durumdur. bilemezsin. birden bastırdı bir sebep yokken tüm hüzünlerim toplanıp çıkageldiler. göğsümü inceden sızlatan tüm anılar ruhumu sardı pişmanlıklar uzaklıklar acılar..
tek başınızayken gelir.
birden Geliverir aklınıza eskilerden kesitler. Film izler gibi izlersiniz boş boş bakışlarla.. Üzmüştürler sizi.. Bezdirmişlerdir..
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
(bkz: bipolar bozukluk)
birden gelen kurşundan farkı yoktur, yakar kanatır ne olduğunu anlamadan. ne geri dönüşü vardır ne de geçebilmesi için yapabileceğin bir şey. sadece biraz zaman...
"içimde bir sıkıntı var
akşam çöktü ondan mı" dizelerini söylememe neden olan hüzün.
Sisli ve puslu havalarla ilgilidir.

Sövülmeye müsaittir.
mazideki anıları hatırlatan eşyaları bulunca içinizde burukluğa sebep olan duygudur. geçmiş geçmişte kaldı da izleri kaldı biraz. hatırlamak bile istemediğim. bulduğum kadar bulamadığım eşyalar da canımı sıktı tabi. mesela o beyzbol sopaları, kuru kafa şişe, tenis raketlerim ve bilimum eşyalarım yok. yani var da yok bir başkasında kaldı. hüznüm bundan yani. eşyalarım özeldi çünkü yurt dışından almıştım. özenle saklamıştım ama en unutmamam gereken kişide bıraktım onları. benim eşyaları gönderdiğim gibi gönderecek gücü olsaydı keşke. hatırası olan eşyaları atmakta hep zorluk çekerim. maneviyatta önemli olduğu için de birden hüzün çöküyor yüreğime.