bugün

(bkz: mızrağımın ucundaki kanı tatmak istiyorum)
her insan biraz faşisttir. insanın ve diğer canlıların kendi türlerini hayatta tutabilmek için yaradılışında bu özellik var. ancak bunu kontrol altına alabilmek gerekir. yoksa sırtlan yavrularını sebepsiz bir kin ile öldüren aslanlardan farkımız kalmaz.
terörizmin işe yaradığının kanıtı olabilecek önerme,
faşizm olmazsa böyle olur:

(bkz: 19 haziran 2010 hakkari de çatışma)
iş gittikçe bize bir hitler gereklidir işine dönmeye başladı.
türk faşizmi elinde sonunda bir yerlerden çıkacaktır. bir şekilde; halkların kardeşliği zırvalarıyla, kardeşlik palavralarıyla frenlenebilir ama asla ve asla durdurulamaz.
özellikle bu kürt örgütü pkk amacına ulaşıp bir kürt devleti kurarsa gobi çölünde, kuzey ırakta vb yerlerde işte o zaman bile bu artacaktır.
(bkz: faşist devrim)

türk faşizminin hemen hemen karşılığı için:
(bkz: türkçülük)
(bkz: güneydoğuya atom bombası atalım) *
faşizmin birazı mı olur allah aşkına? insan ya faşisttir ya değildir.

hitleri örnek alacak kadar lanet bir "ırk"ın fertleri miyiz biz?

toplu katliam yapalım, diyarbakıra bomba atalım diyen adamın, dağdaki teröristten ne farkı var? bir etrafınıza bakım olum saçmalamadan önce. o kadar birlikteyiz ki bu adamlarla, birimizin babası, ötekinin sevgilisi bir diğerinin en baba dostu bir kürt olabilir! hangi birini öldüreceksin? hadi öldürdün diyelim belki senin dedenin dedesi de kürttü, o zaman seni de boğazlayalım.

türkün faşisti güçlendikçe kürdün teröristi azar. olan bu saçmalıklarla can veren vatan evlatlarına olur. haa bi de siz söylemeden ben söyleleyim; (bkz: adam romantik ve hümanist beyler)
ülkemizin içinde bulunduğu durumun nedeni zaten faşizmdir ve hitler' i örnek göstermek insanlığa aykıdır. ayrıca bu ülke, bir halkın anadilini yasaklayarak, sırf kürt olduğu için okuldaki öğrencisini dışlayarak, madımak otelinde otelinde alevi ozanlarımızı yakarak faşizmin doruklarına ulaşmadımı zaten? kısacası faşizm, bir toplumun başına gelebilecek en büyük beladır. hitler' de bugüne kadar dünyanın başına gelmiş en büyük beladır. nokta.

edit: eksileyen faşistlere burdan sevgilerimi yolluyorum.
(bkz: faşizmin en istikrarlı rejim olması)
biraz faşizme gerek yok ki! bu yaşadıkların 86 yıllik faşist uygulamaların sonucudur.

hitler döneminde bile cezaevlerinde insanlara bok yedirmediler.
faşizm değil, vatansever ve milliyetçi olmak gereklidir.
gereksizdir. bu ülkeye eğitim gereklidir. kürt denilen topluluğun uyanması gereklidir. kendilerini sömüren bu illetten kurtulmaları gereklidir. öğretmenleri öldürüp bize öğretmen göndermiyorlar zihniyetinden kurtulmaları lazımdır. ya hep beraber ya hiç demeleri lazımdır. abdullah götveren isimli orospu çocuğunun, dış güçlerin maşası olduğunu anlamaları lazımdır.

faşizme gerek yoktur. kürt toplumunun kendini eğitmesi lazımdır. çektikleri tüm ızdırabın dağdaki orospu çocukları yüzünden olduğunu bilmeleri lazımdır.
faşizm ; neden -izmlerin gölgesinde yaşamaya çalışıldığı anlamıyorum ; yani bir anlam vermeden ya da bir -izmin peşine takılmadan kendini iafade edilemiyor mu ?

aslında başlıkta ki amaçta gayet açık ; milliyetçilik lazım deniyor. evet lazım hem de fazlasıyla ama bu onlarca şehit haberinin ardında filizlenen bir milliyeçilik değil , bu saman alevinden öteye gitmeyen milliyetçilik anlayışı aslında yoplumun ne kadar romantik olduğunun bir nevi göste rgesidir. aminim dizilerde olan olaylara insanlar daha fazlka tepki vermekte en azından aralarında bunun konuşmasnı yapmaktadırlar ama bir şehit bir günlük bile yer bulamıyor hayatımızda.

ne olacak? yarın herkes kaldığı yerden devam edecek açılımlarına ve herşey aynı...
faşizmin azı çoğu olmadığı için saçma bir önermedir. (bkz: beyler açılın adam nefes alsın)
biraz faşizm derken koyu faşist uygulamalardan bahsediliyor. faşizm kendinden olanı üstün tutmak ve düşman gördüğünün ezilmesi olduğuna göre seviyeleri iyi ölçmek lazım.

mesela tam sınırlar belirlenmese bile biraz faşizm ile aşırı faşizm arasında bir skala yaratmaya çalışayım.

biraz(çok az veya minimal) faşizm; yakın çevrendeki sevdiklerini diğer insanlardan üstün tutmak ve diğerlerine aşırı haksızlık yapılmadıkça onların tarafını tutmak.(zararsız milliyetçilik, aile sevgisi, memleket sevgisini buraya koyabiliriz)
az(minimum) faşizm; kendi okulunu, takım taraftarlarını, sülaleni, köylülerini vb ait olduğun değişik grupları üstün tutmak, sevmek saymak ama aşırı haksızlık yaptıklarında karşı koymak.
normal faşizm; her durumda kendi grubundakileri haklı görmek ama aşırı tepkilerine karşı çıkmasan da içten içe karşı çıkmak.
aşırı faşizm; her durumda ait olduğun grubun yaptıklarını destekleyip, ufak tefek kendininde karşıt gruplara haksızlık yapması.
marjinal faşizm; ait olduğun grubu bir yana dünyayuı başka yana koyup her türlü haksızlığı yapabilmek, yapılması taraftarı olmak.

örnek vermek gerekirse; kadın olduğu için kendi gibi kadın olana ihtiyacı olmadığı halde yardımcı olan ama erkek olana yardım etmemek.
kadına her durumda yardım ederken yardıma ihtiyacı olan erkeğe bile yardım etmemek.
kadına her yardımı yaparken erkeğin olacak işini bile oldurtmamak.
kadınla her türlü dayanışma içine girip erkekler şöyle böyle deyip ittifak kurarak erkekleri beraber ezmeye çalışmak.
kadınların birleşip hep birlikte erkeklerin üzerine yürümesi.

geçen annem, teyzemler, anneannem ve diğer aile kadınları toplanmış erkekler şöyle böyle diye atıp tutuyorlar. yanlışlıkla odamdan çıkıp "acıktım" deme gafletinde bulundum. yarım saat bana erkek değil misiniz, kadınları kullanırsınız, kendi başınıza bir bok beceremezsiniz, kadınların giyimine karışırsınız, çalışmasına izin vermezsiniz, başkalarıyla aldatmayı hak görürsünüz diye başlayan ve sanki gelmiş geçmiş dünyadaki tüm erkeklerin suçlarının sahibi benmişim gibi üzerime sebepsiz bir saldırı oldu. kaçmana da izin vermiyorlar. şimdi bu normal bir faşizm ama beni öldürmeye kalkasalardı marjinal faşizm olurdu...
(bkz: dünyanın beyinsiz milletleri)
saçma sapan bir düşüncedir.
asıl ihtiyacımız olan sevgidir. birliktir, beraberliktir.
faşizm zaten hangi noktada duracağını bilmemek gibi bir anlama geldiğinden geçerliliğini daha baştan yitiren ilginç ve "bu ne lan yemeğe şeker mi katıyorsun" denecek türden bir önerme.

(bkz: bir tutam faşizm)
this is türkiyaaaa !

http://www.penguen.com/content/Kapak/kapak263.jpg

gün gelecek sivilcesini sıkmadığım her ergen için bana söveceksiniz.