bugün

biranin mucizelerindendir. 6 sise sonrasi pisuvara gidersiniz, basinizi duvara yaslarsiniz, olmemek icin bir sebep daha iste.
(bkz: hayat guzel)
(bkz: Bira hepsinden guzel)
(bkz: etki tepki)
(bkz: hayat ne garip vapurlar filan)
4 tane içene kadar gelmeyip, 4.den sonra her bira başına 2 defa tuvalete gitme ile gelişen olaylar dizisi.
bira içtikten sonra kaçınılması zor olan aktividedir, işin cilasıdır.
biraya sahip olunmaz, kiralanır ozdeyisine sebep olan aksiyon
(bkz: bir cisin yaklasiyor)
içki aleminde sorulan bir bilmeceyi getirir akıllara.
-soru : bira ile sidik arasında ne fark vardır.?
-cevap : 5 dakika.
mesanenizin yetersiz kapasitede olduğunun göstergesi.
icilen biranin misyonunu(kana karismasi) tamamladiktan sonra, mesaneden disari cikma istegine bunyenin karsilik vermesi sonucu gerceklesen eylemdir.
"james hatfield'in gençliğinde lars ile gittikleri bir barda 42 bira içip lars'a seni seviyorum demesi *" hikayesini duyduğumda hatfield'ın bu sorun karşısında ne yaptığını merak etmiştim.
idrar torbasının boyutu sebebiyle (~200ml) 50'lik bir bira için en az iki defa olacak olay.
(bkz: bira hamallıktır)
biranın yüzde bilmem kaçının su olmasından kaynaklanan durum.
bu yüzdendir ki; bira içilen ortamın; herhangi bir tuvalete olmadı çişin yapılabileceği bir yere yakın olmasına dikkat edilir.
sebebi biranın içindeki su miktarı ile açıklanmayacak olan olaydır.

asıl sebep; biranın içindeki bir maddenin beynininizi uyarması sonucu beynininizden böbreklerinize gelen denge hormonunun gelmemesi olayıdır. bu hormon da (ki biz buna lise yıllarında adh derdik) sizin aşırı derecede alkol almanız nedeni ile salgılanmamaya başlar ki bunun nedeni, alkol ün bütün bedensel faaliyetleri yavaşlatması, askıya alması demektir.

e adh salgılanması da durunca böbrekler şoka girer. "adh gelmiyor, o zaman işeyelim" olayı çerçevesinde içinizde ne kadar su varsa dönem dönem boşaltmaya çalışır ta ki siz kendinizi bulana kadar.

bu yüzden 3 litre su içinde 1 kez tuvalete giderseniz 3 litre bira sizi 2-3 kez tuvalete götürür.
böbreklerinizin ve boşaltım sisteminizin hala çalıştığına işarettir, korkulmamalıdır.