bugün

kazık yeme eylemini bilinçsiz şekilde gerçekleştirirken yanınızda olan arkadaştır.

ibnenin tekidir.
üniversiteye ilk başladığım yıllarda, elime verilen ortalamanın üstü parayı nereye harcayacağımı bilmez, toy halde sağa sola savururdum. bir gün ev arkadaşımla bot almaya gittik. haliyle çok gezmeden, ilk girdiğim yerden ilk seçtiğim botu aldım. mağazadan çıktığımız an arkadaşımın o ortalama kalınlıktaki sesi duyuldu.

- kazık yedin oğlum, o bot 2 seneye açılır bir daha da giyemezsin.
+ be yarağım neden bunu mağazada söylemedin.
- ne bilim

siktir. kıskandın de mi piç. benim botum açılırsa ben dedim diyecek, o bota o parayı verdin ya sen geri zekalısın diye telkinlerde bulunacaktın.
seninle şimdi arkadaş değiliz lakin 4. senem o botu hala giyiyorum. göt oldun piç...

bir gün başka bir arkadaşla parfümeriye girdik.
parfüm kültürü olmayan, parfüm sıkmayı sevmeyen biriyim.
lakin bir zorunlulukmuş gibi parfüm almam gerektiğini hissettim.

neyse bir parfüm aldım ve dışarı çıktığımda vakt-i zamanında parfümeride çalışmış iş bilen arkadaşımdan şöyle bir ses işittim.

- kazık yedin oğlum.
+ nasıl?
- o parfümü 3 liraya yapıyolar.
+ siktir
- valla lan, ben de çok sattım bunlardan
+ e senin götünü sikim, neden orda söylemedin
- ne bileyim?

siktirin gidin lan, böyle arkadaş mı olunur allasen...

sonra noldu?

odamı temizlerken o parfüm şişesi kırıldı ve hiç kullanamadan gitti. herifte ne göz varmış homua koyim ya, bu kadar kıskanç olmayın sikicem belanızı...
çok sinirliyim sözlük...
arkadaş mı? ne arkadaşı, ibnenin önde gidenidir. insan arkadaşını daha teskin eder. yuf olsun!