bugün

insanın hayatı boyunca ruh haline paralel dinlemiş olduğu değişik müzik türleri vardır.

lise çağlarında coşkun bir psikolojinin vermiş olduğu ruh haliyle, rock veya rap dinlenebiliyor.

ben ortaokuldan itibaren müziği rap şarkılarla keşfettim. o kadar çok rap müzik dinledim ki

neredeyse türkiyede irili ufaklı tüm rapçilerin bazı şarkılarını biraz biraz mırıldanabilirim.

sonra ergenlik evresinden çıktım ve progressive rock dinlemeye başladım.

son 2 yıldır elektro gitarın vermiş olduğu hazla progressive rock arşivimi genişletmeye çalışıyorum.

dün gece, youtube' da dolanırken farazi kayra isimli rapçilerin eski bir şarkısı olan ucuz lokanta şarkısına denk geldim.

açtım, dinledim dinledim. Birinci versusun son cümlesindeki " saatli maarif takviminde 25 kasım' da . " cümlesini

duyduğum an zamanın ne kadar hızlı geçmiş olduğunu anlayıp bir sigara yaktım..

Ve evet..

25 kasım yaklasık 2 yıl önce sonsuza kadar unutup kalbime gömdüğüm kızın doğum günüydü..
çok sevdiğiniz bir şarkıysa, uzun süreden sonra yeniden dinlediğinizde mutlu edebilir ya da buruk bir hüzün bırakabilir. belki de şaşırmanıza sebep olur.
o şarkıyı artık unutmuş, hayatından çıkarmış olmaktır.
Mevcut hissiyatlarınıza eşlik etmediği, seslendiren sanatçıyı dinlemeyi bıraktığınız ya da melodi - ritim duygusunun kendinize göre olmadığını düşündüğünüz bir hadisedir.