bugün

öldüğünü zannettiğiniz an gelip anıları canlandırır ve kendinizi sabahlarken buluverirsiniz ki bir yılın ardından unutulmayan sevgiliyi sadece düşünmüyor oluşunuzun onu sevmediğiniz anlamına gelmediğinizi apışıp kaldığınızda anlarsınız. çok zordur.
Erkek adam işidir, alkolü biraz fazla kaçırmıştır, genelde gece yarısı gelir, iki beyin arasındaki çatışma sonucu ortaya çıkan radyasyondur o mesaj.
bir yıl sonra mal eski sevgilinin mesaj atmasıdır. başlık yanlış amınakoyim.
içinizde heyecan arayan bi ufaklık varsa onu harekete geçiren hadisedir. eski yakınlaşmalarınız, şakalaşmalarınız gelebilir gözünüzün önüne, duygusal bir şey hissetmeseniz bile o anları bi kere daha yaşamak isteyebilirsiniz, ama yapmayın, eski sevgiliye dönmek tükürdüğünüzü yalamaktır.
bazen en çok beklenilendir. 4 gün sonra 1 yıl olacaktı ama o kimbilir kiminle bilmem kaçıncı ayını kutlayacak. gecenin bu saatinde sigara yaktırandır be sözlük.
yüzünüzde gülücükler oluşmasına neden olan olaydır.
insanda "bu nerden cikti ya" hissi uyandiran durumdur.

bana yapiyorlardi bunu. belirli araliklarda arayip yokluyorlardi sanki. numaralari kayitli olmadigi icin aciyordum ben de. "yasiyor musun?" sorusu ile baslayip "sevgilin var mi?" seklinde devam eder.

ben de "evet yasiyorum, sen?" diye sacmalardim.

sonra "nisanlandim" deyip postaliyordum. heh tabi o zamanlar lisedeyim daha.
egerki zamanında o sizden ayrılmışsa cevap vermemeniz ya da biraz muhabbet ettikten sonra pişman olduğunu söylerse iki küfür edip başınızdan defetmeniz gerekir. çünkü o zamanında büyük ihtimalle sizden daha iyisini bulacagını düşünerek sizden ayrılmış ve o aradaki bir yıl içerisine birkaç ilişkide sığdırmış olabilir.

ha eğer siz ayrılmışsanız ondan biraz konuşmak iyidir. belkide sizi unutamamistir. gururunu yenip birde mesaj atmışsa aşıktır efenim. öyle sevgiyide zor bulursunuz.
Az önce başıma gelen olaydır. Kafa karıştırır fakat fazla da takmamak gerekirdir. Hayat devam ediyordur.
(bkz: dır dir dur ile biten entryler)
ezikliktir.
birisinin ikinci şansı olmuşsundur. (bkz: yazık olmuş aq)
sizin onu engellemeniz ve öncesinde de okkalı bi küfür yazmanız ile son bulandır.
terk ederken en iyisi buydu ne değişti?
Eğer bana şimdi bu kadar acı çektirip bi yıl sonra dönerse ben onu ..... Dönme arkadaşım belki yeni yaptım ben bitane bozma rahatımı hem ne diyo Dalkılıç hakkın yok rahatsız etmeye
sıradan bir gündü benim için. öyle o günden bi beklentim yoktu işte. rutin olarak yurttan çıkıp okula gidip derse girip dersten çıkıp langırt oynayıp tekrar yurda döneceğim günlerden biriydi.. fakat o gün işler olduğu gibi gitmedi ve bi tane mesaj geldi '' bugün senle çıkmaya devam etseydik bir yıl olcaktı '' diye. ulan dedim.. yemedin içmedin bunu mu düşündün.. barışmak için.. ama olumlu sonuç almıştı yani barışmıştık *
velhasıl kelam.. bi hafta sonra ayrıldım.
tepkisiz kalmak en iyisidir. herhangi bi hareketiniz onu mutlu eder, küfür hakaret bunun içindedir ;öfke ve nefret de bi duygudur çünkü. tepkisiz kalın içi içini yesin.
Uzun bi süre geçmiştir. Ona karşı hissizleşmişsindir. Cevap vermek bile gelmez içinden.
ihanetin tadı yoktur.
her suclu donup bakar yaraladiginin yasayip yasamadigina.
Boşlukta kalmıştır ya da boşluk arıyordur. içine alacak ya da içine sokacak.
ıslanmıştır,yabancıya gitmesin diyodur.
vizelere calistigim vakitlerde tam saat 03.16'da mesaj atmisti. o gun ve sonra her mesaj attigi zamanlarda umursamaz davrandim sinir oldu. yukaridan baktim hep. ama artik aklimdan cikmaz oldu. mutsuzluk coktu ustume o gunden sonra.
bir bir yıl sonra eski nişanlının "tekrar denemeye ne dersin?" diyerek mesaj atması değildir.
Azmış olma ihtimali yüksektir, fakat bunu açıkça söyleyemediği için özledim ayağı yapar.