bugün

bu tip bir başlık bile bir ırkçı söylemdir . sanki biri üst biri alttır da sanki birbirleriyle evlenmeleri imkansızmış gibi yaklaşılır . yok öyle birşey efendim kim kimi seviyorsa evlensin kafalarındaki herşeyden uzak kalmak için mutlu olmak için . ırklar dinler yaşların hiç bir manası yoktur . herkese mutluluklar .
edit : ırkların isimlerini verek onları etiketlemek ırkçılıktır . anlamayan insanla konuşurum reklama gerek yok .
hakaret üzerine edit : sadece acizlerin başvuracağı bir yoldur . efendi ol .
(bkz: soybozumu)
gayet doğal sıradan bir evliliktir. *
çiftlerin siyasi görüşlerinin farklı olması durumunda pek uzun sürmeyecek evliliktir. düşünsenize 10 şehit haberi gelmiş, biri seviniyor, diğeri üzülüyor. birde tartışma açıldımı tadından yenmez.
ferahlatıcı dipnot: gayet tabi her kürt şehit haberine sevinecek değil, lakin sevinenlerin sayısıda az değil. sözlükte bile.
elimizde olmayan bir durumdur.kötü müdür iyi midir subjektif bi konudur.
--spoiler--
Çocuktum kürtlerin kuyruğundan bahsedilirdi
Nicedir uyruğundan bahsediliyor
Ve kim ne söylese bu mühim mesele hakkında
Mühim kanamalar tespit ediliyor hastanın dosyasında
Ve diyorum ki ben bazen
Bu iki sevgilinin arasında
Ve ikisinin eşit derecede akrabası
ilk kez bir düğünde adam hem erkek hem kız tarafı
Bağırıyorum şaka yollu;
Olacak olmakta olan
Yanacak yanmakta olan
Akacak akmakta olan...
Düşecek...
--spoiler--
hep olan durumdur. mühim olan sevgi kazansın.
şayet kız türk oğlan kürtse işte orda sorun olacak olan evliliktir.hele ki yerini yurdunu yaşadığı şehri terkedip kocasının memleketine gelin giderse o daha büyük bir sorun olacaktır.kültürler çok farklıdır.
(bkz: nöbetçi nikah şahidi bluevelve)
bir erkekle bir kadının evlenmesi.
Normaldir ancak normal değildir.

(bkz: Yaşasın halkların kardeşiliği)

(bkz: Kime yutturuyorsun)
anadoluda yüz yıllardır beraber yaşayan çeşitli insanların birbirleri ile evlenmeleri sonucu, bu günkü toplumumuz oluşmuştur. doğal karşılanması gerekir. önemli olan mutlu bir aile oluşturup ülkemize yararlı evlatlar yetiştirmek olmalıdır.
teyzemin kocası türk ve kuzenlerimle kardeş gibiyiz. bizi kimse ayıramaz.
kürt olan eniştem benim için babamdan yakındır.
bir alevi ile bir sünninin evlenmesine benzer durumdur.
bir yunanın bir türk ile evlenmesine benzer durumdur.
bir a nın bir b ile evlenmesine benzer durumdur.

bu ve bunun gibi birçok örneği etrafımda bizzat gördüm efenim. hepsinin çok şukela yuvaları vardır, hepside pek mutlulardır. ayrıca sana nedir?
kürt kızları o kadar özverili ve aile düzenine saygılıdırlar ki, öyle eşi herkes bulamaz. türk erkeği için şanstır.
güncel Önemli Başlıklar