bugün

artık konuşulmaya başlamasından yana olduğum eylemdir.
tecavüz suçlularının cezaevlerinde öldürülmesini ummak yerine yapılması gerekendir.
caydırıcılığı olduğundan belki azgınlığı az biraz önler.
erkekleri buna mecbur eden karıların toplumdan uzaklaştırılması da bir diğer çözümdür.
not:suça övgü yok!
ülkedeki fatmagüllerin sayısını biraz olsun düşürebilecek uygulama.
(bkz: sucu)
son dönem 2 kadın bakanın üzerinde çalıştıkları bir konuydu. tam olarak hadım edilmese de işlevsiz hale getirilmesi konusu tartışılıyordu. bir insanın maddi manevi hayatı bir zevk düşkünü tarafından karartılıyorsa elbetteki cezası da zevki yönünden verilmeli.
şeriat gereğidir. günümüzde de uygulanması için bayan millet vekillerinin teklif götürdüklerini haberlerde dinlemiştim. he yürürlüğe girdi mi girecek mi hiç bir bilgim yok.
bazı ülkelerde uygulanan gayet medeni bir cezadır.
oldu olacak bari hırsızın da elini keselim ya hu.siz burayı iran mı yapacaksınız?

pis yobazlar..
bu tür bir cezanın caydırıcılığı olacaktır ve uygulamada olumlu sonuçlar doğuracaktır.
+nerenle işledin olm suçu?

- sadece dil attım hakim bey.

+ tiz kesin şunun dilini.
evet ama yetmez idamda gelmeli. avrupa'nın saçmalıklarından biran önce kurtulmak lazım zaten almayada niyetleri yokkkk!!!!
ahkam kesenlerin aksine herhangi bir ülkede uygulanmayan bir cezadır. (bkz: kimyasal hadım)
psikolojiden bihaber yazar önermesidir. aslında önce kafasına sıkalım sonra hadım edelim ondan sonra da götünü gıdıklayalım. yahu nasıl bir ceza anlayışıdır bu . bu sapıklığı yapan yavşak cezayı düşünüp vaz mı geçecek sanıyorsunuz.
not:burada suçu da suçluyu da savunmuyorum ama biraz medeniyet yahu. hayvanların dahi hadım edilmesi insanlık suçu görülürken insana böyle ceza verilir mi?
bilmeden fikir sahibi olanlar için:
http://www.law.fsu.edu/jo.../frames/252/spalfram.html
hadım edilme yada iğdiş edilme.
böyle bir ceza sistemi istemek insanı yobaz yapmaz. aklını kullanmayan diplomalı cahillerin tercih edeceği bu tanım hiç yakışık almıyor.

fiili livata olarak ceza kanunumuzda geçen ve kişiye isnad edilen suç sabit olur delillerle ispat edilirse ve bu kişi psikolojik rahatsızlığı için ceza almaz yine aynı suçtan içeri girerse ne olacak?

empati yapamayan ve yaşamış olduğu dünyanın nereye gittiğini görmeyen deve kuşları, başını topraktan çıkarırsa daha objektif düşünebilirler.

bu fiili livata; tüm zorla anal ilişkiler olup, istatistik olarak genelde sübyan yani küçük erkek çocuklara zorla anal seks ile yapılan tecavüz dür.
bu fiili işleyen ve psikolojik rahatsızlığı nedeniyle ceza almayan insan tekrar bu tarz önleyici-cezalandırıcı eylem yapılmadığı (iğdiş-hadım) için, bu cezayı-önlemeyi isteyen insana yobaz diyen diplomalı cahilin çocuğuna-ailesinden birine tecavüz etse ne olur?

aslında devletler; yasalara uyan ve belli bir etik normlarda bir arada yaşama kültürünü-sorumluluğunu bilen, bir ideal ölçüsünde kader birliği yapmış insanları suçtan ve şiddetten steril halde yaşaması için adeta yeni bir yaşam alanları yaratıyor.

cinayet ve tecavüz suçluları, psikolojik rahatsızlıkları sebebi ile cezai ehliyetten muaf ise, toplumdan soyutlanmalı. örn; sokak hayvanlarını yani bir kediyi-köpeği kısırlaştırmak ve hayvan barınaklarında toplamak gibi.

bilmeden-görmeden-anlamadan izmler yada dini doğmalarla hüküm vermeyin.
Cezayı verirken şunu da gözönünde bulundurmak gerekir ki, hadım cezası kişinin cinsel dürtü/istek/arzu/şehvetini dizginlemez. Amiyane tabirle kişi azarsa şayet, bir Hanıma, tenasül uzvu olmadan da tecavüzde bulunabilir. (bkz: konuyla alakalı psikiyatristlerin de bu yönde Açıklamaları mevcut)
Not: ceza Hadım değil, idam olmalıdır.
Hadım az olur komple kesmek gerekir (penisi veya vajinayı). Bir daha yapamasın.
Tecavüzcüyü katil yapmaktır.
olması gerekendir.
Üstüne birde alnına tecavüzcü damgası basılırsa gerçekten başarılı olur.
Mapusa namus davasi yüzünden girenlerle ayni kogusta olmaktan kötüdür.