bugün

hoşlandığı kıza bir senedir açılamayan erkeğin,sorunsaldan öte sorun olan mallığıdır.
yine gördüm sabah sabah ee ben değil de bi arkadaş görmüş işte bütün moral yerlerde.
hem kızda farkında belki gidip birkaç kelime edebilsem.yani edebilse arkadaş olacak belki.
cesaretsizdir. kıza açılması neredeyse mucizilere bağlıdır.

başlığı açan yazarın bir önceki entrysi için;
(bkz: mucize dediğimiz şeyin cesaretten ibaret olması)
(bkz: umutsuz vaka)
malde değildir. cesaretsizdir.
biraz daha beklerse başkası kızı kapıp üstüne yüzük takacaktır.
Kesinlikle maldır. Belki ilk gün gidip açılsa kabul edilecek bir teklifi olan çocuktur. Fakat kadın kısmısı bir kere arkadaş olarak gördü mü değiştirmek çok zordur. Vazgeçilmesi gereken sevdadır.
mal demeyelim üzülmesin bebe ,

Bu durumu nokta atışına dönüştüren davranışı açıklıyorum.

kadında o parıltıyı gördüğün zaman ufak ufak etkilerle tepkilerini ölçeceksin kırmadan üzmeden hayal kırıklığı yaşatmadan.
Lakin kadında bir odunluk sözkonusu ise direk söylemekte fayda olabilir.

sonuçlar ise ;

ben senin gibi düşünmemiştim diyip uzaklaşabilir. *
yada salak bir tebessümle kabul eder. *
özet : bu durum hiçbir zaman 365 gün sürmez en fazla 4 aylık bir süreçtir.
Mal olmasa bile bir yıldan sonra kesinlikle mala baglayacaktir.
kızın kendisinden hoşlanmadığının farkındadır. hadi kabul edin.
mal değildir .
Sadece '' abi seviyorsan git konuş bence '' diyecek bir kankası yoktur .
mal değneğidir. hayatı boyunca özgüven eksikliğinden dolayı mal olarak kalcaktır.
Açılsa da taşak geçilecektir bu topla.
utangaçlık ve reddedilme korkusudur. belki de platonik aşık olmaya alışmıştır. bazı şeyler uzaktan çok daha güzel olabiliyor.
Cevap belli arkadaş kalalım olduğu için yine de şansını denemesi gereken erkektir.

Utunma oğlum, o kız da insan.
hem salaktır.hem özgüven fakiridir.ben kendimin dışından kaynaklanan sebeplerle 5 ay beklemek zorunda kalacaktım 4. ayında kaptılar kızı.kimse sizi yemez oğlum korkmayın o da insan söyle içinde kalmasın.sonra kaparlar kızı bak.nereden mi biliyorum
(bkz: ben değil de bir arkadaş).
mal değildir ancak kaybetmeye mahkum erkektir.

bir başkasının yanında gördüğünüzde öyle melül melül bakarsınız artık.
mal metreküptür.
sorunsaldan ziyade teşhistir aslında. maldır o erkek.
mal değil kızlarla fazla haşır neşir olmamış biridir muhtemelen, önemli olan bi konu daha var kızla muhabbeti me derecede yani arkadaş olarak muhabbet ediyorsa hiç bozmasın sonra onuda kaybeder , ama ayda yılda bir meraba meraba dan ibaretse aralarında ki ilişki o zaman konuşsun işte arkadaşın , yani sen
(bkz: bi arkadaşımın problemi)