bugün

Bir pazar sabahı...

Sağlıklı insanlar kahvaltı eder,yürüyüş yapar ve çekirdek aile içerisinde ipe sapa gelmez muhabbete koyulurlar.Oturup Lidya ve Pers Medeniyetlerini konuşmazlar mesela...Çünkü birazdan yiyeceği yumurtanın atasının götü, elli bin yıl önce yeryüzünden kökünden kazılmıştır.Lakin karnı acıkmıştır, gözü bir şey görmez.Gel gelelim insanlık hala evrim ve devrim üzerinde çalışıyor.Oysa gezegenimiz beş milyar yaşında ve beş milyar daha ömrü var.Şu an bizler nasıl dünyamızın milyonlarca yıl öncesini buzul çağı,kuraklık çağı,taş çağı,tunç çağı olarak dümenden biliyorsak,bizden sonra gelecek olan nesillere de benzer gerzeklikleri öğretecekler...

Çünkü gezegenin zikinde bile değil,üzerinde kim yaşamış,ne halt etmiş,ne işler çevirmiş,hangi medeniyetler gelmiş geçmiş...O sadece kendi dengesini korumanın derdinde ve koruyor da...Mesela; denizin altında iki nükleer patlat; gör ananın damını yanardağlarda...

Ha ne diyorduk yumurta nasıl olmalı?Zerre kadar umurumda değil.Ne varsa içkide her şey...Zaten bu gezegenin tek işe yarar tarafı da bu...içince,yumurta gibi gelip geçici işlerle uğraşmıyorsun...Az pişmiş,çok pişmiş demeden zıkkımlanıyorsun.

50.000 yıl önce tavuk yoktu...Tabi yumurta da yoktu...Bir 50.000 yıl sonra yine tavuk olmayacak...Yumurta da olmayacak...
Bir pazar sabahına çıkmak için şimdiden zil zurna olmalı...Yumurta atmaktan onlarca yıl ceza yiyen öğrenciler,50.000 yıl sonra delil yetersizliğinden özgür kalacak...

Yemişim pazar sabahını,cumartesi akşamları anason iyidir iyi...
Bu saatte uyanılınca eziyete dönüşyor.
Bir pazar sabahı evet bir pazar sabahı karga bokunu yemeden 7.30 da uyanmanin mantığını cozersem mutlu olacm.
iş yerinde heder olan sabahtır. oysa pazar sabahını, sıcacık yatakta yatarak geçirmek gibisi yok. elimi nefesimle ısıtacak kadar donuyorum lan, lanet olsun böyle sisteme.
5de uyuya kalıp, 7de uyandığım lanet sabahtır.
birazdan kendime peynirli enfes bir omlet yapıcağım sabahtır... isteyen var mı ?
turkiyeye dogru yola cikmayi dusundugum gundur.
Bir pazar sabahı yapılacak en güzel şey, güzel bir kahvaltı hazırlayıp trt den kovboy filmi izlemek.
Bu pazar sabahını benim için güzel kılan tek şey az sonra Çeşme'ye kahvaltıya gidecek olmamız. Zira yarın ki bir toplantı için dünden beridir izmir' deyim.
işe gidiyorsan fark etmeyecek gündür. Hatta iğrenç bi gündür. Herkes tatil yapar sen çalışırsın
Kocaman cay,minik bir pizza yalnız kahvaltilara alisamadik yahu
Bir sela sesiyle uyandım , biri daha ebedi sonsuzluğa uğurlandı. Kim bilir kimlerin gözlerinde yaşlar bırakarak gitti herkesin bir gün gideceği gibi.

Neyse artık bize de allah rahmet etsin , geride kalanlara sabır versin demek düşer.
görsel
Saat 9:00 gosterirken ben coktan uyanmis ve kursa gelmistim. Hava her ne kadar kapali yagisli ve gunlerden pazar da olsa guzel uyanmaliyiz
Gunaydinlar efendim.
iş yolunda olduğum sabahlardan biridir. Uyuyan uyumayan dostlara selam olsun.
Hıçkıra hıçkıra ağladığım bir rüyadan uyanarak başladım güne hadi hayırlısı.
Geceden beri devam eden alkol serüveni son bulmamış ve alkol yetersiz kalmıştır ilk tekelin açılması bekliyorum.
Ne ara uyudunuz da uyandınız lan? Geceler bizim oğlum yatın tekrar..
Kahvaltı yapmak için sevdiceğinizin yanındaysanız güzel olandır.
Yaş ilerledikçe güzelliğini kaybeden ama özlenen haftanın en derbeder gününün sabahı günaydın...
Eski bir şarkının girişini hatirlatti.

Güneşle uyandın mi hiç ? ....

Yaşlanıyorum sanırım...