bugün

bir turgay şeren sorusuna benzemektedir.
bir perez vardı gültekin ne oldu ona?
şimdi marsilya da oynuyor turgay abi.

aylar sonra gelen edit: ulan başlık başıma kalmış da haberim yok'
sonu turan dursun gibi olmasinda, bu sorular korkutur genelde oldurulenin arkadasindan soylenir.
yüksek ihitmalle Stockholm'de, Alfred Nobel'in ölüm yıldönümü olan 10 Aralık'ta yapılacak nobel ödül törenini bekliyordur.
haliyle, yine sol frame 10 aralık'ta dolacak ismiyle.
(bkz: canı sikilan)
(bkz: nobel geldi sıkıntı gitti)
"tavuk şişi biliyosun ama" diye devam eden yiğit özgür karikatürünü aklıma getiren başlık sorusu.
"nobelden aldığı 2 trilyona yakın parası ile günü gün ediyor" demek istediğim söz.

(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
men dakka dukka .
önce vatan haini ilan edildi nobeli alınca vatan hayinliğini unuttuk ayakta alkışladık, gururlandık kendisiyle, unnuttuk hainliğini... 1.5 milyon doları alınca hepten unuttuk kendisini...
hiç merak etmeyin bu "vatan haini(ulan güldürmeyin adamı yaaa)"aralık veya ocakta merakla beklediğim "masumiyuet müzesi"adlı romanıyla karşımıza çıkacak.
geçen yarışmada dinamiti bulan bilim adamını sordu adam da bilemeyince kopya olarak bunun adını verdi, ahahah dedim ben de.
yeni vatan hayınlıkları, türlü çeşitli cinlikler pilanladığı; uu bebeğim, vatanın bölünmez bütünlüğüne başka nasıl saldırsam da başka başka ödüller alsam diye düşündüğü köşesinde "allah'ım neden ben de yaşar kemal gibi bu toprağın insanı'nı anlatamadım, sanırım adeta tırt bir romancıyım" diye ağlıyordur. tövbe tövbe.
ülkesinin yalnız ve garip olmadığını arkamızda abd olduğunu söyleyen bir cumhurbaşkanının elinden ödül alan kimsedir. bir daha ödül alırsa ülkesinin yalnız olmadığını söylemesi muhtemeldir.
Değişen gündem ile by by dedik ona.
sanatçılarını ve bilimadamlarını muhtelif sebeplerle ülkeden kaçıran memleketlerde dönen sıradan geyik örneklerinden biridir.