bugün

siparişin masadaki tabletten verildiği mekandır. avazınız çıktığı kadar bağırarak kaçın.
Hepsi aynı kıyafeti giymiş bayan garson. Bütün kızlara aynı kıyafeti giydirmeyi başaran sana neler yapmaz.
gereğinden büyük kanaviçe işlemeli tabak.
Garsonun gülümseyerek gelişi.
Ne iteliyim abime?
Tuvaletteki otomatik pecete makinesi.
Yemeklerin ismi.

Italyanca ise girmeden çıkın.
Yemeğin yanında ayran yazmayan yerlerdir. (bkz: döner +ayran 10 tl)
Garsonların yaş ortalaması.

Dikkat edin yaş ortalaması ne kadar büyükse kazık ortalaması o derece yüksek.
Su istediğinizde hesabın hesapladığınızdan minimum üç lira fazla gelmesi.
Menüde fiyat yazmaması değildir zira işletmelerde fiyat listesinin bulunması zorunludur. Öyle bir menü ile karşılaşırsanız şikayette bulunabilirsiniz.

Duvarlarda duvar kağıdı olması, merdivenlerde halı olması, tabloların ve altın yaldız çerçeveli aynaların olması vs.
Cebinizdeki paranın azlığı.
Paranız yoksa gitmeyin abi biyere. Otur evde pişir makarnanı ye yani. Neticede karın her şekilde doyar.
Benim için bir kahveye 1.5 tl vermek.

Hayır yani 10 kuruş sıcak su, 15 kuruş bardak, 50 kuruş kahve, 25 kuruşta emek. Peki bu kalan 50 kuruş?

Maliyeciyim ben. Lütfen.

Edit:abiye sordum;
-abi bu kahve neden 1.5 tl?
-allah öyle yaratmış.
-?!?$@?&?!?
"Hanım bu sabah yaptı, buyrun tadına bakın" dedikleri her ikramı hesaba yazan canım ege restaurantları. Menu falan zaten bulamazsın. Köy yeri burası nolacak derken 5 yıldızlı otelten hallice bir hesapla ayrılırsın.

Sihirli kelimayi asla kullanmamak gerek.

(bkz: organik tarım)
Öğrenmeniz gereken ilk şey; kimseye yetişmek zorunda değilsiniz, sırf birileri gidip orda eğleniyor diye orada bulunmak zorunda da değilsiniz böylece kazıklanmazsınız.

Kazıklanmak beklemediğiniz bir ücret ödemekle sonuçlanacak durumdur. Fiyatını bildiğiniz yere de gücünüz yetmiyorsa gitmeyeceksiniz. Obolo obolo boroso noyo poholo demeyeceksiniz.

En azından kafanız rahatlar.
Garsonlar aşırı nezaket sahibi oluyorlar.
Dizaynı,içerdeki insanların giyinişi tipleri.
Eger istediginiz etin içi pişmemişse sıçtınız.
lavabosu lavanta kokuyorsa.
Tabağın yanında birde önünüze seresiniz diye kumaş önlük varsa. Şekilli mekilli. Amanıyn boo.
Çayın yanında gelen Süslü ve bir o kadar tatsız kurabiye.
Menüde ürünlerin fiyatlarının yazmaması.
(bkz: kuver)
su eğer ki bu şişede geliyorsa anlayın ki mekan kazık.
görsel
pahalı mekanlarda çok yemek yedim ama ne küver ne de lavoboda havlu gördüm. demek ki henüz bana girmemiş olan kazıktır. lavoboda havlu ne amk!
Macbook sahibi bir dayı varsa içinde hemen uzaklaşın.
güncel Önemli Başlıklar