bugün

sınıfta yangın tüpü patlatmamızdır. Herkes bende bir keze sıkıyım bende bir kere sıkıyım derken okulun bır katı göz görmez hal almıştı. Bunun üzerine disipline gitmiştik affedilmiştik. Gerekçeleride merak etmiş olabilirsiniz çocuklar bu seferlik sizi affediyoruzdu.
lise 1 zamanımda okuldan bir çocuğun zemin kattaki erkekler tuvaletine biber gazı atması ve tüm okulun öksürüp tıksırması.
90lı yıllarda, ders esnasında tam ortadan iki gruba ayrılmış bir sınıfta karşılıklı osuruk savaşı yapılmaktadır...
kurallar nettir... bir taraftan birisi sesli bir şekilde osurduğunda diğer taraftan 10 saniye içinde cevap gelmek zorundadır... aksi taktirde gololur...
ateşli bir savaşın ortasında, gaza gelen bir arkadaşın ikinci turda gürülltülü ve kokulu bir şekilde altına zıçması ile ortam şenlenir...
okuladan kaçma planları yaparken dış kapının kilitli olduğunu görmek. sonra bi arabanın dışarı çıkmak üzere hazırlandığını görüp, araba çıkarken biz de yanından sıvışırız demek. kapıya doğru arabayla birlikte yönelmek. bıyıklı adamın kilidi açması. arabanın çıkmak için hareketlenmesi. tam kapıdayken arabayla yan yana gelmek ve akabinde okul müdürünün arabadan kafasını bize döndürüp bön bön noliy la bakışı atması. sonra oleeyy artık benim de anlatacak lise anım var diye sevindiği halde utanmış gibi yapıp sınıfın yolunu tutmak.
dersin ortasında midem bulandı. tuvalete gitmek için parmak kaldırıp izin almak istedim amma ve lakin hoca beni numara yapıyor sanıp göndermedi tabi sonra sınıfın ortasına kusunca muhtemelen inanmıştır ama iş işten geçti tabi. artık sınıfın ortasına kusan çocuk olarak bilinmek nasıl bir duygu diye sorarsanız ki sormayın anlatılmaz yaşanır efendim.
sınav esnasında hocanın peygamberliğini ilan etmesi. *
6 kafadarin sirt cantalariyla okula getirdikleri piknik tupu, tava, domates, biber, yumurta, yag ve ekmekle menemen yaparken okulun en azman mudur yardimcisina yakalanmasi. garip olan o sinirli adam* gulerek menemenden yedi ve bizi odasina davet etti.*
arkadaşla merdivenden inerken sağolsun arkadaşım 8 li merdivenden tek başına atlamaya kalkar. tabii menzil yetmeyince müdürün sırtına yapışması ile işler değişir. denize düşen yılana mı sarıldı orasi bilinmez. sonu hiç iyi olmamıştı.

tabii birde karı koca aynı okulda bulunan öğretmenin ev içi yaşadığı sorunlardan sonra bayan hocamızın okulda kocaına attığı trip sonucu coğrayfacı filinta öğretmenimizin peşinden koşarken o merdivenlerden yuvarlanmasıda ayrı bir dümur olayıdır.
kulüp toplantısından bütün okul kaçarken müdür yardımcısının bizi içeriye kovalaması, herkesin öf pöf derken okulun top çocuğu rıdvanın herkesin içinde öff ya ben daha bacaklarımı alcaktım eve geç kalcam demesi.
tarih 31 aralık 2009. yılbaşı günü.

o gün okulda geometri ortak sınavı vardır. hiç ummadık bir anda okul kılık kıyafet kontrolüne başlar. üzerinde okul çeketi olmayanı süveteri olsa bile okula almayıp eve gönderir. böyle olunca okulun yarısından fazlası okula alınmaz. bunlar burda kavga falan çıkartır. bazı aklı başında olanlar eve gidip çeketlerini almış, evi uzak olanlar babalarını arayıp çeketlerini getirmesini söylemiştir. bu arada bizim sınıfda aşşağıya çeketi olmayanlara çeket atarken yakalanıp disipline gider. onlar disipline giderken okulun eve gönderilen ama gitmeyen yarısı öküz gibi koşup okul demirlerini kırıp okulu basar. okula gazeteciler gelir tüm bunları görmek isteyen mitokontri35 5 kat aşşağı inip gazetecilerin yanına gider. bu arada arkasından gelen arkadaşı öğretmeninin azarını yer. okul gazeteye çıkar. sınav iptal edilir.
okulun arka bahçesine cepheli duvarın üzerinde öğrenci eliyle "x lisesi kıraathanesi" yazar ve hiç bir hoca bunu siklemez mesela.
fermuar açık bir şekilde okula gitmek ve o şekilde derse girmek... kahkahalar, dalga geçen sinir bozucu tipler, sizi ezen, alaycı bakışlar... amanın.
Tuvalette sigara icerken yakalanmak degildir. O artik eskidi. *
(#13628405)
arkadaş, eroin kullanıyordu. müdür'ün önünden geçerken çantasından eroin ve sigara paketi düştü kız okuldan atıldı.

okuldan bir kız kocaya kaçtı.

ve yine aynı okulda bir kız'ı 4 kişi öyle bir dövdü ki, kızın kaburga kemikleri çatladı, kızı döven 4 kişi tututklandı, meğer dayak yiyen kızın babası savcı'mış.

dersimize giren, edebiyat, tarih ve geometri hocalarının eski okullarından kızlara taciz suçlaması yüzünden atıldığını öğrenmek. edebiyat hocasının bizim öğrendiğimizi öğrendikten sonra istifa etmesi.

yeni gelen edebiyat hocasının oğlunun derste kafanıza voleybol topu atması ve sizin ''siktir git orospu çocuğu!'' demeniz. allah'tan kadın duymamıştı...

matematik dersinde ders anlatmıyor diye şikayet edilen hocanın ''ay sonunda banka bana bu ay ne anlattın diye sormuyor maaşımı alıyorum ben.'' demesi. ve işin garibi o kadın hala o okulda öğretmen.

ve benim açımdan en garip olan ise, kızın biri sevgilisini okula çağırır, aynı zamanda da eski sevgilisini de çağırır kızın eski sevgilisi de mafya kılıklı bir şey, bunlar okul bahçesinde karşılamış, mafya kılıklı olan yeni sevgiliyi az ilerde bulunan inşaattan aldığı kürekle döverek bayıltması polislerin gelmesi kızın sevgilisi ve mafya kılıklının götürülmesi dahası kızın okula girip ''benim için kavga ettiler yıhaa.s.s'' demesi.

okuldaki zemini düzeltmek için gelen işçilerden birinin okuldan bir kıza tecavüz etmesi.
Onceden kucuk halini cizerek silindiginden emin olunan duvara, tebesirle tarihte cizilmis en buyuk yarak'i cizmek ve sonradan duvardan bir turlu silememek. Tenefus bitince gelen firlama kimyacinin gordugu karsisinda hey massalah demesi.
cuma namazı vaktinde bi kaç tane nöbetçi erkek öğretmen kalıp bütün okulu cumaya gitmeyen var mı diye kolaçan etmeleri. gitmeyen görünce "oğlum sen müslüman mı değilsin erkek mi değilsin?" felan demeleri. be amına koduğum sen niye gitmedin adet misin ?
18 martta resim öğrencilerinin hazırladığı ve etrafı mumlarla süslü panonun tutuşması bu esnada istiklal marşı okunması herkesin marşın bitmesini beklemesi ve okulda yangın çıkması.
sınıfta oturmuş dersi dinlemezken dışarıdan gelen topun hocanın kafasına çarpması ve ağzından bir anlık "orospu çocuğu" lafını kaçırmış olması.
dil anlatımcının bilgisayarında 'sevişme' adlı dosya bulmak.
tuvalette 2 kişi birden sigara içerken müdür yardımcısının içeri girip gay misiniz oğlum sorusuna karşılık itiraz etmeden hayır hocam sigara içiyorduk diyebilmek.
Okul servisinin kontağını çevirince gitmeye başlaması, sürücü koltuğunun arkasından uzanarak 14 çığlık atan kızın bulunduğu servisi, burun buruna geldiği belediye otobüsünden kaçırarak yol boyunca götürmek, servis şoförünün arkadan koşarak servisi yakalamaya çalışması ve bütün okulun buna şahit olması...

Bütün gün demeç verdiydim...
boş derste alt kattaki yangın tüpleriyle köpük ve toz savaşı yapmak. 1 saat sonra aksi gibi laboratuvarda yangın çıkması ve tüplerin boşalmış olduğunun görülmesi. savaş yapan 20 kişiden kabağın 3 kişinin başına patlaması ve okuldan uzaklaştırma almaları.
Okulumuzda yangın tabikatı yaparken okulun bahçesini yanması bu olaylara verilebicek bir örnektir.
pazartesi sabahı ilk dersin geometri olması.