bugün

memeleri büyükse gidilir.
nereden nereye.
(bkz: küsüratlı sayıların inandırıcılığı)
Bir erkek için de gidilebilir hisler önemli.
sevdiği kıza sürpriz yapmak için 1000 km yol gidip aldatıldığını öğrenen arkadaşım var daha zoru ne olabilir.
anlatayım. Ve galiba 758 km’ den fazla yol yaptım. uzak mesafe ilişkisiydi (ben istanbul o tokat) bir gün canıma tak etti, 2 saat sonraya, uçak bileti aldım gece 1’de kalkacak uçak. sürpriz yapacaktım telefonda seviştiğim kıza. tokat’a direk uçuş olmadığı için en yakın şehir olan samsun’ a aldım biletimi. 2:00 gibi indim uçaktan bir araç kiraladım yandexi açtım. açmaz olaydım, eşeklerin bile zor yürüdüğü bir yola soktu beni her taraf karanlık, ormanın içi. korku filmine girmiş gibiydim, arabanın farı ağaçlar ve patika yol. Alfred Hickcock olsa ancak bu kadar tasarlayalirdi. Neyse ben daha fazla gidemedim geri döndüm haritayı açtım kendi seçtiğim yoldan gittim. Sabah 5’30 da niksar’da onun kaldığı öğretmen evinin önündeydim. Doktor olduğu için 7’ de kalkıp nöbete gitmesi gerekiyordu. Sabah kahvaltı öncesi kahve içerdi hep ironik bi şekilde. bakkalın açılmasını bekledim. 6 gibi açıldı, classic nescafe aldım iki tane de kağıt bardak. öğtetmen evinin lobisine girdim kızın odasını sorup bir de sıcak su isteyecektim. eleman osura osura uyuyor kıyamadım uyandırmaya. ben de mutfağı bulup suyu kendim hazırladım kahveyi yaptım. hangi oda olduğunu bilmediğimden telefonla arayıp kapıları dinledim illaki sesi gelirdi. ama nerde telefonu sessizdeymiş. uyanmıyor da zalımın kızı. kahve soğudu saat 7 ye çeyrek var, hemen dışarı koştum çiçekçi açılmıştı bi kırmızı gül aldım. geri döndüm kahveyi tekrar yaptım aramaya başladım kızı uyanmadı tabi ama alarmı çaldı 7’de. odasını buldum. uyandığı için çağrımı gördü aradı açmadım kapıyı çaldım. Kapıyı açtı. sonrası işte çığlıklar sarılmalar falan.
ilişkimiz mi? 1 ay daha dayanabildi, sevmemiş meğerse seviyor gibi yapıyormuş.
inandırıcı olsun diye küsuratlı sayı yazılmış. Güzel taktik.
Mesafeyi hesaplamış hele hele, " 758 km yol gittim" dediyseniz, sevmemişsiniz demektir.
Keşke gitmeseymişsiniz!
Aşkın hesabı, kitabı yoktur Azizim!
Hesap kitap girmişse, o aşk değildir zaten!
Kilometrelerin hesabının peşinde değil sevginin peşinde olan insandır.

Her iki haftada bir istanbuldan merzifona giderim daha bir kere bile üşenmedim..

Seni seviyorum kızım ve senin için sana olan yazdıklarımı hiç bjr zaman bilemiceksin iyi geceler sayın hanfendim.
Çok daha fazlasını gittik bi sike yaramadı.

Gereksiz eylemdir.
aşığa bağdat sorulmaz / ufukları aşar gider.

https://www.youtube.com/watch?v=6Bc6S3cqNww
Ben çoruma gidiyordum ayda bir kere şimdi evliyiz.
fazla değildir aslında. neyle gittiğinize bağlı her şey. mal gibi otobüsle giderdeniz uzun olur tabiiz
görsel

Bi boka yaradığı görülmemiştir. Kız milleti kadar nankör cins yok şu yeryüzünde.

Edit: hemcinslerim hunharca eksilemiş. Tamam siz değilsiniz en nankör benim. Siz de gezip tozduğu, sözler verdiği adamları asla terk etmeyen tiplersiniz. Evet. Hayat ne güzel ya size. Bir bana böyle zaten. En suçlu benim.
10 sene öncesidir. iyikidir.
seversen gidersin kardeşim fazla sözü uzatmamıza gerek yoktur bence .
Bi kere gidilir iki kere gidilir -ama 20 kere gidilmez.
Eğer kız Rus ya da Fransız ise değer.
758 de gidilir 7580 de sanki yürüyerek gidiyonuz ameka.
Kavuşulacak kişi özel biriyse mesafelerin anlamsız olduğu bir eylem.

Edit: sırf kahvaltı için Diyarbakır'dan gelenini biliyorum.
758 km yolu geri dönmek ve muhtemelen bir daha gitmemektir.
Vardır böyle güzel insanlar.
Mesafe umurlarında değildir, özlemi hissettiklerinde yola atıverirler kendilerini.

Büyük bahanelere ya da nedenlere duymadan, zerre üşenmeden, özlemle, sevgiyle yaparlar bunu.

Sevgi ve özlem duyan insana, mesafe vız gelir tırıs gider.
değen insansa uğruna kıta katedilir değmeyen içinse cadde bile geçilmemelidir.
Aşk ne engel tanır, ne de mesafe. Olağan durumlardan bir tanesidir.
O kişi Leyla ise gidilir ama ben mecnun olabilir miyim bilemiyorum .