bugün

Kitaplık diziyordur.Aksi takdirde kütüphanede aynısını görünce fenalık geçirebilir.
parasız kalınca hatasını anlayıp bu çılgınca hareketlerine bir son verecek olan kişidir. trajikomiktir.
insanların bir paket sigaraya 12 tl verdiği yerde mantıksız olmayan eylem türü.
asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu bir ülkede kimse orjinal kitap al korsana hayır diye duyar kasmasın.

korsan olan her şey bu ülke koşullarında caizdir, ya da 2.el al bir şey kaybetmezsin.
bir paket sigaraya her gün 10 lira veren yazar beyanı. starbucksta bir kahveye 10 lira veren yazar beyanı. örnekler çoğaltılabilir.
okumaktan, araştırmaktan zevk aldığım bir konuda yazılmışsa hiç düşünmeden veririm.
sigara içmememin avantajıyla yaptığımdır. nokta.
yapılabilir.
bunu sadece oytunkaran anlamaz. o da salağın teki zaten.
Hiçbir şeye değil kitaba verdiğim para canımı yakmıyor.
Öyle saçma sapan roman filan değil bilim kitapları aldım ve kitap 30 lira da olsa 40 lira da olsa canıma değmiyor.
insanın zoruna gitmiyor değil.
50 tl verdiğim kitaplar var. okumak doğal bir ihtiyaçtır. özellikle günümüzde hayatın stresinden kısa süre de olsa uzaklaşmamızı sağlayan kurtarıcıdır, hayatı doğru yorumlamayı kolaylaştırır. okumayan anlayamaz.
Parasını doğru şeylere harcayan insandır.
günde oniki tl'ye sigara içen maldan daha akıllı olduğu kesindir.
Bir kitaba 25 TL veren kişilerin nesli tükenmektedir. Kitabı kaç liraya aldın gibi sorulara cevap verdiklerinde aldığı yanıt " bir kitaba 25 lira mi verilir salak misin sen ss " gibi olur.
karnını doyurmaya parası yokken şov için böyle işlere girer. evet.
Kitaba verilen paraya acınmaz.
(bkz: o enayi benim)

çaylakken entry girerken en az kırk harf dayatmasına rağmen bir kitaba yirmi beş Türk lirası veren o enayi benim.
Akp seçmeni değildir.
normal insandır.

şov falan değildir.

belki 100 den fazla kitaba 25 tl vermişimdir, hiç elimde gezdirdiğim, okula götürdüğüm, metroda okuduğum olmadı. odamda, kalabalıktan ve sesten uzak huzur içinde okurum.
yerel kütüphanedeki kitapları bitirmeden konuşulması gereksiz olan durum.
Emeğe saygısı olan insandır.
D&r'dan almayın.
Kütüphaneye kaydolun.
Sahafları ve sokak kitapçılarını gezinin.
Başka diyeceğim yok.
Hangi kitaba olduğuna bağlı.
iktisatlıdır.

Gelen zamlardan sonra iyi fiyat.
iki kitaba 50 tl veren insanın aynısıdır.