bugün

tatsız, tuzsuz sıkıcı kızdır. ne eğlenmeyi bilir ne de eğlendirmeyi. saç rengi sanıldığından çok daha önemlidir. saçların dengi değiştiğinde otomatikman giyim kuşam da değişir, bir anda renklenir, canlanır, içi açılır. gönüller şenlenir.

hem aynı tarz, aynı renk. nereye kadar? eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı
orjinaldir sevilir o kız.
yapmacılıktan uzak, doğal havasına güvenen kızdır.
sürekli kızıla yada siyaha boyatıyordur. zira bu 2sinden sarıya dönmek, suda yürümekle eş değerdir.
nesli hızla tükenmeye devam eden nadir kızdır.

simsiyah saçın asaletini taşımayı çok iyi biliyordur. düz siyah saç bembeyaz bir ten, koyu makyaj ve giyim.

tamam gidiyorum beyler.
orjinal saç rengi sarı olabilen kızdır.
hayatında saçını sarıya boyatmayı dahi düşünmeyen kızdır.

(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: esmer kız)
ten rengi koyu ise en akıllı seçimi yapmış olan kızdır.
çakma da olsa aptal damgası yememek isteyen kız. harbi kız.
zaten sarışındır. olamaz mı? olabilir. olmuşu var.
esmer güzelidir . ayrıca saçlarını sarıya boyadığında imaj karmaşası yaşamış zenci futbolculara benzeyeceğini bilebilecek
kadar aklı başındadır . severiz , sayarız , baş tacı ederiz .
kendine güvenen kızdır. dikkatleri üzerine çekebilmek için sarı saç rengine ihtiyaç duymamktadır ve nesli de git gide tükenmektedir.
doğal siyah saçlarının kıymetini bilen kızdır, aferin onadır.
sevgilimdir, ablamdır, kız kardeşimdir.
ayrıca orjinalliğin değerini bilen kızdır. güzelleşmek adına saçını şekilden şekile sokmayan kızdır. candır.
orjinaldir ama pek seksi değildir herhal...
boyaya alerjisi olan kızdır.

(bkz: bir arkadaşım)
açık tenli olmasına rağmen kaşları siyah olan kız da olabilir. kaş boyamak zor gelebilir.
Fabrikadan tek üretim gibi dolaşmak istemeyen kızdır. Candır o can. Aferimdir ona.
tebrik edilesi kızdır.
sarı saç ve simsiyah saç diplerinin iğrenç göründüğünü anlamış kızdır.
saçları ne renkse deli gönle dolanası kızdır. diye abartmaya lüzum olmayan, belki de sarışın olan kızdır.
kendine yakışanı bal gibi bilendir. (bkz: ben)
siyah kaşlarıma sarı saçın iğrenç ötesi bir görüntü oluşturacağı bilincinde olduğum için aklımın ucundan bile geçirmediğim eylemdir.
upuzun siyah kirpikleri ve onlarla uyumlu kaşlarına bu kötülüğü yapmayacak olan kızdır. hatta bırak sarıya boyatmayı, saçları beyazlayana kadar, doğal rengini bile değiştirmeyi düşünmeyen kız olabilir.

ülkemizde kuaförlük mesleğin, manikür-pedikür, sir ağda, cilt bakımı, makyaj ve saçla ilgili her işlemi bünyesinde barındırdığını düşünürsek ve bir çok kuaförün tam anlamıyla "saç tasarımcısı" ünvanını haketmediğini göz önüne alırsak, saçlara alalade bir yerde, herhangi bir işlem yaptırmak pek mantıklı değil, zira maymuna ya da çakma sarışına dönüşmeniz an meselesi olabilir. bırakın doğal kalsın saçlarınız, eğer güzelliğinize güveniyorsanız. ayrıca, saçlarını sarı tonlara boyatan ve çok yakışan kızlar da var ama yüzde cinsinden bile ifadeleri yok, o derece az.