bugün

Yolda yürürken insanların gözlerine değilde yere bakıyorsa namusludur .
sağ omuzunda bir ben ise.

haydaa.
Ona araba anahtarınizi gösterin.
Ona guvenin biraz, o size dogruyu soyluyordur.
kot giymiyor ve türban takıyorsa namusludur.
bekaret testi yaptırmak.
evinden çıkmıyorsa namusludur. bu durumda evine sizin gitmeniz gerekir. *
ama evde yalnız kalırsanız zina yapmış olabilirsiniz, yanınızda şahit olması gerekir.

özet olarak ne kadar namuslu olduğunu anlamaya çalışırsanız çalışın her türlü namusu kirlenecektir. *
namus beyindedir.
türban takmayip kot giyiyorsa namusludur asıl. orosp$! $@^#/!luk beyindedir.
babasına asiksa, inancı namusu önemli kilacak kadar çoksa namusludur. ruhen, fikren, kalben farketmez.
toplu taşıma da ayakta gitmekten hoşlanıyorsa namusludur teşekkürler.
(bkz: dürüstlük)
sizinle (bir erkekle) aynı asansöre binmezse namusludur.
kalçasında doğum lekesi varsa.

size ne lan milletin namusundan , sapık piçler. siktiniz sözlüğü.
yere bakarak yürümesi.
Namussuz ve onursuz kişilerin saçma argulanlarla yapacaği olay.

Bir kadının namusunu konusma tarzından,hareketlerinden, veya herhangibi bir argümanla anlama gafletine düşmek düpedüz namussuzluktur.
Ciddi, aklibasinda davranışlarından, her erkeğe mavi boncuk dagitmamasindan, bir menfaat uğruna sevmediği adama yakin durmaktan kaçınmasından vs...
hakkında konuşan dingil sayısı ile ters orantılıdır.
Yol sorduğunuzda kafanıza çanta yiyorsanız...

Bizimkilerin namus anlayışı bu olsa gerek.
mini etek diyenlere kapak olsun. benim mini eteğimin boyu kadar imanı olmayan müslümanların şerrinden allaha sığınırım .

not; çok ciddiyim ben mini giyemem fazla basit geliyor diyen kızların yaptıkların gördükten sonra mini giymekte neymiş diyorsunuz. din allah diyen erkeklerin hepsini kastemiyorum içlerindeki saygın kesime saygı ve hörmet ederim. benim sevgilim eşim mini giyemez dedikten sonra boynuzu bile görmezden geleni gördüm .