bugün

-kilo mu aldın?
+saçın hiç olmamaış.
-boyun çok kısa.

pimi çektin kaç artık ordan.
Sinirlenince çok güzel oluyorsun ayşe.
Lütfü sinirli değilim ki?
Işte bok gibisin!
Vardı bir ara iyi koyar.
kıvrak bir dil. her anlamda.
merhaba teyzeciğim nasılsınız?
bir kadın saatlerce hazırlanıp uğraştıktan sonra , 'bu da yemek mi? annem senden daha güzel yemek yapıyordu. üzgünüm ben bunu yemem.' gibi cümleler sarfedilmesi yeterli. bu saygısızlığı olurda yaparsanız tek tavsiyem kaçın oradan.
"Kilo mu aldın sen?" diyebiliriz. Evet.
1 saat uğraşıp özenle yaptığı makyajı bozacak veya bozmasına yol açacak herhangi bir şey yapmak.
saçın uzun aklın kısa denilirse çıldırırlar. yalanda değildir kadınların aklı erkeklere oranla kısadır. işleri güçleri şeytani düşünmek başkada bi işe yaramaz.
sadece yalan söylemek.
fransız, italyan, temel toplanmışlar. fıkra konseyi amına koyduklarım her fıkrada bunlar var.

başlamışlar konuşmaya. temel sormuş,

temel: -
fransız: +
italyan: *

-eşinizi nasıl çıldırtırsınız?
+işte yatağa yatırıyoreee, bacakları açıyoreee yalıyoreee yalıyoreee. karı çıldırıyoreee. (italyan şeysi yaptım olmadı)
-ya sen sik kafalı fransız askeri?
*ben koltuğa alıyoğrr, tüm vücudu öpüyoğr kokluyoğr. (anladığınız gibi fransız şeysi yaptım bu da olmadı)
+peki sen temel, sen napıyoreee?
-ben karıyı sikiyorum, sonra sikimi çarşafa siliyorum. karı çıldırmak ne kelime fıttırıyor!
"kabaramazsın kel fatma, annen güzel sen çirkin " demek. *
kilo vermek için sıkı bir programa girdiğini bilip, ilk karşılaşıldığında "bu mu kilo vermiş halin" demek. inceden de koyar, sövsen daha iyi.
genelde kiloyla ilgili klişe şeyler söylenmiş.şu işe yarayabilir.

''ilknuur geçen ne oldu biliyor musun yolda birini gördüm tip hareketler aynı sana benziyo üst baş giyim de aynı şekilde koştum arkandan sonra az kala durakladım dedim ilknur bu kadar zayıf değil ki az kalsın rezil oluyodum vallahi hahahahoy.''

1.kıza kilolu dedin

2.kızın giyimi ve hareketlerinin başka bir kızla tıpa tıp aynı olduğunu söyledin.
kaç haftadır duş almıyosun, söyle söyle çekinme.
Saçlarını bozmak yeterlidir.
ona kusurlarını söylemek. yalnız burda çıldırmanın sebebi, bunu durduk yerde söyleyip huzur kaçırma ihtiyacı duyan bir malla muhatab olması.
"Bıyıklar güzelmiş" demek bence en delirtici sözlerden biri olabilir.
o konuşsun siz susun. bunu kime uygularsanız uyhulayın çıldıracaktır.
hiç bişey yapmamanız durumunda bile gerçekleştirilebilecek tek eylem.
aldatmak ya da aldattığınızı belli etmemek ama onun içinde hep bir şüphe bırakmak.

sinirden kendilerini sikebilirler.
Çok basittir kilo, boy ve orantılar ile kolayca yapılası durumdur.
Bu saçlarının haline ,
Sen biraz kilo mu aldın,
Bu ayakkabıların modası geçmedi mi,
Şeklinde liste uzar gider.
başka bir kadınla ilgili olarak söylenecek/yapılacak her şey...
alışverişe gidince "sen kilo mu aldın kıyafetler eskisi gibi yakışmıyor" deyin. Kendiliğinden çıldırır zaten. Yalnız bidahada gözüne gözükmeyin.
saçma sapan el şakaları ve ardından gelen o gerzek gülümseme. ananı sikse yeridir. o derece.