bugün

sanıyorum ki(istisnalar hariç, yani insan evladı olan insan için) 72 saat olsa gerek.
58 saate kadar dayanmışlığım var daha devam ettirebilir mi emin değilim. Hiç unutmam fenerbahçe- dinamo kiev maçı vardı 10 tane top görüyordum sahada *
15-20 sene hiç uyumadan yaşayan insanların olduğunu göz önüne aldığımızda bilinmesi, hesaplanması çok zor olan süre.
--spoiler--
simste havuzdan merdiveni aldıktan sonra kırk sekiz sim saati filan olabilir. tabii saymadım hiç daha çok çubuk göstergeyi takip ediyoruz.
havuz dışında ise saymaya gerek yok. çünkü az uykusu gelince bulduğu yere yatıp uyuyor bunlar. "bilinmeyen bir güç bana karımı aldattırdı, sonra yakalattırdı. ben böyle bir adam değildim az vicdan azabı çekeyim; uyuyamayayım." demek yok. tuvaletin önüne yatar uyur bu aymazlar.
--spoiler--
75 saat kahveli kahveli uyumadan durdum. Tabi sonrasında 4 gün yataktan çıkmadım tuvalet, su ve sandviç hazırlamak istisna.
bu sorunun deneysel olarak cevabı 11 gündür, evet doğru duydunuz. bir insanın hiç uyumadan geçireceği maksimum süre 264 saat yani yaklaşık 11 gündür.