bugün

Bir halk direnişi düşünün, 40 yıl içinde tabana tamamen yayılmış durumda olsun.

Bünyesinde binlerce ideolojik bakımdan tam teşekküllü eğitim almış, can korkusu olmayan, konfor peşinde değil de vatan peşinde koşan gözü kara, yiğit, mert, adalet getiren Mezopotamyanın öz evladı bulunsun.

Devletin, bölgenin ve küresel güç akımlarının tamamını doğru okuyabilen yöneticilere sahip, yeri geldiğinde zalim bir tefeciyi kasabanın ortasına getirip ahalinin ona olan tüm borcunu silen, yeri geldiğinde davasına ihanet edeni kardeşi dahi olsa cezalandırarak çizgisini asla bozmayan bir duruşu olsun.

işte bu hayali kurulan özgürlük mücadelesini yaşayan, çığırlar açarak geliştiren bir direniş var.

Bu Sözlükte onca kör faşiste rağmen birilerinin görmesi dileğiyle...
o ideolojidir ki ne hacettepe tiplar odtu makinalar ankara hukuklar biraktirp kendine ceker.
düşündüm. iskandinav halkı.
mezapotamya'dan sonrasını okumadığım düşündürttürme talebi. mezapotamya deyince havalı gelebilir. açalım: ortadoğu. hani şu batının, dünyanın bok çukuru dedikleri yer.
faşist dedi. beni diyo galiba.
Yaranamazsın.

Hakkımız var dersin, özgürlük mücadelesine girersin, terörist olursun. Yau kardeşim çık git benim toprağımdan. Çık git ya. istemiyorum doktor da mühendis de. Gidin kendi Çorum unuzu tamir edin. Gidin yozgat a yol yapın. Amed e, Serhat a dokunmayın.
Ki adına halk direnişi diyerek terörizm yaratsın kendi vatandaşını katledip ailesiyle yolda giden , alışveriş yapan savunmasız askeri arkadan vursun.
bu kadar entellektüel olduklarına göre, bir buçuk metre yüksekliğinde 5 metre genişliğindeki duvara 20 cm'lik harflerle amed yazısını sığdıramayıp d harfini aşağıya yazanların bulunduğu halk direnişi değildir. başka bir halkın direnişidir.
düşünmeye başlayınca bir bibergazı kokusu gelmekte burnuma.
görsel
bir halk direnişi düşün; sözde kendini savunan silahlı örgüt yüzünden çocukları okula gidemesin, olurda gidecek olurlarsa okulunu yaksın. daha etkin propaganda için şehre inip sonrasındaysa güvenlik güçlerinin saldırısından kurtulmak, daha az eleman kaybetmek için sivil gibi gezsin, sözde kendi sivil halkını önüne siper edip masumken hedef olmalarını sağlasın. halkını öyle bir savunsun ki aklı başında olan aileler çocuklarını sözde direniş olmayan yerlere yollasın. öyle bir halkını savunsun ki onların eğitim, sağlık gibi temel haklarından mahrum kalmasını sağlasın.

kusura bakmayın ama tüküreyim, öyle direnişe.

allah, içimizdeki ve dışardaki düşmanların saldırılarından devletimizi ve milletimizi muhafaza etsin.
Serhildan jiyane...
özgürlük mücadelesiymiş.onun bunun taşeronu şerefsizler.bende bu memlekette kürtler kadar özgürlük istiyorum.
ironi post gerzekliğinin havada uçuştuğu bir konu haline gelmiş bakıyorum.

Siz cevap verin kardeşler,

Batıda keş yok mu?
En beter cinayetler Adana Mersin Samsun denizli de gerçekleşmiyor mu?
En büyük gasp hırsızlık arsızlık dolandırıcılık Batıda dönmüyor mu?
Adam kayırma, devlet maaşı alıp göt büyütme batının işi değil mi?

Siz önce kendi içinizde bunlara cevap verin, sonra devrimin keyfiyet kemmiyyet ve hüviyyetini tartışalım.
en çok özgürlüğü tayyip sayesinde almalarına rağmen en çok da ondan nefret eden bir halk.

halk demeyelim de neyse..
Bir halk düşünün daha önce islam ın keskin kılıcı iken, sırf aşağılık kompleksinden dolayı devlet olmak için dininden dönüp komünist ve dinsiz olmayı seçmiştir.

Bir halk düşünün elektrik faturasını bile ödemeyerek başkasına ödetiyor ve kendi adam, ödeyen faşist oluyor.

Bir halk düşünün kendi namus ve can güvenliğini savunan asker ve polise silah sıkma cüreti gösteren.

Bir halk düşünün kızlarını Apo ve arkadaşlarına salarak onların altına atan.

Bir halk düşünün bunlara buğuz etmeyerek hdp ye oy veren.

Tabiki pkk ve hdp yanlısı olmayan kürt kardeşlerimiz müstesna.
Onlar bizim gözümüzde kışın ortasında açan çiçek kadar değerli ve önemliler.
yollara hendek kazan orospu çocuklarının olduğu ve onları batıdan destekleyen benim maaşımla vergi alan ve kendilerine milletvekili diyen namussuzların olduğu bir direniş düşünüyorum.

ikiyüzlülük namussuzluk korkaklık. başı yılan misali ezildiğinde hak hukuk kardeşlik barışlık diye zırvalayan bir direniş bu. ama arkadan vuran namertlerin sözde direnişi.

leşleri sokaklarda sürüklendi diye ağlarken yatağında öldürülen iki polis için ağızlarını bıçak açmayan barış güvercinleri de görüyorum.

direniş mi?

ben ortada direniş göremiyorum. sadece temizlik var. pisliklerin kanalizasyona itildiği.

faşizmden yakınıp sağa sola insanlık onur haysiyet satarken ağzından kürt lafını düşürmeyen hayasızlar görüyorum bir de.

o halde;

(bkz: türkün gücünü göreceksiniz)

bizi bu noktaya sizler getirdiniz.
Güldürürken düşündüren bi entry olmuş nasıl bi beyin yıkama yapmışlar sana be hewal ki karayı ak diye yutup bize de yutturmaya çalışıyorsun.
Çeçenıstan ın rus ısgalıyle, israil in filistin i işgalini kendine referans alan kafadan ferık bir halk hayali dir. Böyle yavşak ları başka şekilde terbiye etmek gerek.

Ulan dingil Avrupa nın çeşitli yerlerinden gelip filistin topraklarını işgal eden Yahudiler ve müslüman çeçenıstan ı işgal eden ruslar la devleti nasıl aynı kefeye koya bildin?

Biz senin müslüman atalarını kuzey Irak'tan osmanlı lar zamanında Anadolu ya yerleştirdik. Ermeni nüfuzu erisin diye. Onun için boşuna gıdaklama burda. Biz sadece müslüman atalarını muhatap alırız. Komünist, ateist pkk lılara bir halt vermeyiz.
Şuna bak yahu! Kendilerini mücahit çeçen ve Filistin halkıyla özdeşleştırmeye kalkıyor.
sonra neden ırkçı oldun. al sana cevap olarak başlık ve entry si.
halk direnişinden arkadaş pkk yı kastetmiş.

şimdi soruyorum sana andaval, bu sorulara cevap ver.

1. pkk mezopotamya'da kaç okul yaptı? kaç okul yaktı?

2. pkk kaç hastane yaptı? kaç hastane yaktı?

3. pkk bölgede istihdam adına ne yaptı? gelen girişimcilerden kaç kamyon, iş makinası yaktı?

4. pkk kaç kürdün refah seviyesini yükseltti? kaç kürdün hayatını karartarak batıya göç etmeye zorladı?

5. savaştan, direnişten sözeden o yavşak hdplilerin kendileri ve çocukları nerelerde acaba? madem büyük bir direniş var şu an?

bilemezsin ya da itiraf edemezsin diye cevaplarını veriyorum.

1. pkk okul falan yapmadı. ancak bolca yaktı. kürt eğitimsiz olmalı çünkü. cahil "kro" olmalı.
http://www.cumhuriyet.com...nak_ta_5_okul_yakti_.html

2. hastane mi hak getire. ama bolcasına zarar verdi. hatta sağlık personeli şehit ettiği de oldu. umrunda mı ulan kürdün hastalığı?
http://www.hurriyet.com.t...-unitesine-bomba-40004488

3. bi sik yapmadı. aksine bölgeye gelen girişimcilere gözdağı vermek için iş makineleri, kamyonların yakıldığı çoktur. ee, güneydoğu'dan göçler olmalı. bölgedeki kaos dinmemeli.
http://www.haber3.com/pkk...i-foto-galerisi-43748.htm

4. bölgenin türkiyenin en fakir yeri kalması en büyük hedefleri. bu sebeple 2015 temmuzundan beri bolca kürt batıya minibüs şöförü, inşaat amelesi olmak için yollara döküldü.
https://tr.wikipedia.org/...4%B1ll%C4%B1k_milli_gelir

5. hdpliler rant adına bi gözüküp giderler. çocukları da çok güzel okullarda okurlar. figen yüksekdağın çocukları almanyada eğitim alıyorlar örneğin.
http://www.mynet.com/habe...esim-niye-dagda-1263413-1

kürtlere ne ricam ne tehdidim var. banane. bunları desteklerseniz kendinizi sikmiş olursunuz. bunları içinizden ayıklarsanız, o iradeyi gösterirseniz sizin bölgeniz kazanır. muş, silvan, hakkari, lice kazanır. ayrıca savaş bir seçenek değil, tüm seçeneklerin yok edilmesidir.
Çok çeşitli halk direnişleri düşündüm.
Düşündüğümden çok, halk direnişleri tarihlerindeki yenilgileri, yengileri okumuşumdur.

Önce, halk kim, sorusuna yanıt verin... Hangi halk?

Sonra, halk kime direniyor, sorusuna yanıt verin... hangi egemene?

Daha sonra, nasıl direniyor, sorusu gelir ki, hadi yanıtlayın bakalım. "Amaca giden her yol mübahtır."ı yöntem seçmek, ne kadar ahlakidir?

Yalnızca bir dakika, sen bunları düşün... Ama, başlığı açarken ki gibi sloganlar ve ucuz ezberlenmiş cümlelerle yanıt verme... Yalnızca düşün.

Biz biliriz ki, ırk üzerinden devrimci halk direnişi, tarihte yoktur.
düşünüyorum... Gezi parkını düşünüyorum... ahh ne güzel zamanlardı... Gezi'den değişim rüzgarları esmeye başlamıştı. Çarşısıyla, Duran Adam'ıyla, Kırmızılı Kadın'ıyla, Çapulcu'larıyla ve başka unutulmaz kahramanlarıyla, Gezi kalbimizde... bu şarkı da Gezi parkı olaylarında hayatını kaybeden gençlerimize armağan ediyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=tFhnP7kcmpk
gelde ırkçı damarın kabarmasın.arkadaş trollemeye gelmiş. millette kuyusuna düşüyor sinirlenmeyin olm kürt diyin ezin siktir olup gider zaten.
Biri de çıkıp anlatsın merak ediyorum. 80 öncesinde sol cenahta olup darbe yiyenlerin hepsi mi Kürttü. Sol cenahta olup işkence gördüğü için hepsi dağa çıktı mı. Toprak talebi ekonomik bir talep. Halk direnişi falan olsa bugün istanbul'da kan gövdeyi götürürdü. Türk - Kürt birbirlerini keserdi. Olay kendine Kürt halkının temsilcisi diyen üç beş kişinin milleti direniş diye korkutup haraca kesmesi. Kaçakçılık ve uyuşturucu ticaretini kontrol eden milyonlarca dolar parayı yöneten dağ kadrosunun elebaşları saltanatı bırakıp normal insan gibi mi yaşayacak. Buna gerçekten inanan maldır.