bugün

kuruluşunun üzerinden yaklaşık 14 ay geçtikten sonra 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan genel seçimlere katılan AKP, yüzde 34,29 oyla tek başına iktidar oldu.

halk da bu tarihten sonra planlı biçimde cahilleştirilmeye başlandı. bu yüce gerçeği cumbabamız bile kabul ediyor.

kültür sanat ve milli eğitim konularında başarısız olmuşlar. sanki diğer konularda çok büyük işler yapmışlar gibi...
Nüfusun %20'sinin okumama bilmemesi garip. Bugün bile kuran okumayı bilen her insan arap alfabesinin kolay olduğunu bilir. Zaten osmanlı'da alfabe arapça olsa da kullanılan dil türkçe idi. Alfabenin zorluğu ve halkın okuma yazma bilmemesi basit bir bahane.
(#16871768)
benim dedemin mezar taşı türkçe ve okuyorum diğer dedelerimin mezar taşında da yazı yok adamlar köylü amk parayı nerden bulup taşa yazı yazdırsınlar.
sarışın mavi gözlü birinin yaptığıdır. evet..
Bir gecede, güya şah iken, şahbaz olmuş halktır.

Bilimin, ilimin, sanatın fenafillah makamına ulaştığı dönemde, harf devrimiyle bir gecede, hokus pokus ebleh bir millete dònüşüverdik.

Hııı hıı... Tabii tabii..
atatürk'ün tarih kitaplarının kaldırılmasıyla devam eden olay.
görsel

BiR GECEDE CAHiL Kalmışız!

1 Kasım 1928, Abece (Alfabe) devriminin- ki, düzeltim / reform değil, devrimdir: eskisini kaldırıp, tamamen Türkçeye uygun yeni bir yapı getirmiştir- 92. yıl dönümü.

'Cumhuriyet'in alfabe devrimi halkı cahil bıraktı' diyen Osmanlı sevicilerine..

Cumhuriyet'ten 26 yıl önce, Arap alfabeli Osmanlıca'yı okuyup yazan erkek nüfus YÜZDE 7, kadınlarda BiNDE 4.
iyi ki cahil kaldınız da şimdi hepimiz daha rahat öğreniyoruz.

Kaldı ki toplum günümüzde halen daha cahil. Sizin cahil kafanız okur yazarlıktan başka bir şeye önem vermediği için bu halde zaten bu toplum.

Bir gece okumadın evet ama sanki kalan ömründe kitapları yaladın yuttun. Aptallık etmeyin! Gerici yobazlar.
Mustafa Kemal Atatürk ne yaptıysa bu millet için yaptı, en iyisini de yaptı.

Fikirlerin ve devrimlerin ilelebet yaşayacaktır paşam, gelecek kuşaklara da yaşatacağıma and içerim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar