bugün

uzun saç.
bir kadında olmaması gereken her şey. bu konuda detaya girip sözlük tarafından cezalandırılmak istemiyorum. allah muhafaza eşikte kapı dışarı edilmek nahoş bir durum.
Bir erkeği erkek yapan özelliklerdir.

fiziksel olarak:

Geniş omuz, fit bir vücut, bakımlı bir el, yüz, vücut.

Kişisel olarak:

Sadık olması, yalan söylememesi, iki yüzlü olmaması, kibar olması.
Karakter olduktan sonra teknoloji ürünü gibi liste yapmaya gerek kalmaz vesselam.
en azından kavanoz kapağını açabilmeli.
Sözünde dursun yeter.
(bkz: savan avi amk)
kesinlikle saygılı olmalı, dürüst olmalı karşısındaki insanı nasıl kandırırım hesabı yapmamalı.
zeki olmalı, neyin ne olduğunu fark edebilmeli.
adam olmalı.
Kibarlık, merhamet, güler yüzlülük ,uzun boy.
oncelikle cebinde parasi olmali efendim. sozlukteki tatli su abazanlarimiz birazdan yine cikip aman efendim bir iliskide onemli olan sey sevgidir hede hodo muhabbeti yapacaklar. birakin kendilerini kandirmaya devam etsinler.
çaydır çay. çay içen adamdan zarar gelmez hacı.
aman efendim bir ilişkide önemli olan şey sevgidir hede hodo.*
Cem Yılmaz ne diyordu 3-5 sayfalık Kuantum Fiziği kitabı için , kitap nişastanın yanında duruyor anlasana ne kadar derin olabilir. Her pahalı bir spor arabaın yanında güzel bir kız oluyor , anlasana o kızlar ne kadar derin ne kadar anlaşılamaz olabilirler. O arabayı süren erkeğin de zengin olmaktan başka ne gibi bir özelliği olabilir ? Sen büyük resmi daha göremedinmi güzel kardeşim.
tatlı dil. evet kesinlikle.
Bir erkekte olması gereken özellikleri oradan buradan öğrenecek kadar cahil olmasın. Kendinizi bilin biraz güvenin lan.

(bkz: paradoks)
Eskiden olsa; para, pipi, genelkültür, insanlık, vicdan derdim. Şimdi yine aynı şeyleri düşünüyorum özellikleridir.
hiçbiri bende yok. demek ki bu yüzden hiç sevgilim olmadı.
evvela adamlık olması gerekir ama bu biraz ağır oldu sizin için sanırım beyler.
Paradır gençler en başta. Sadece evlendiğiniz kadın açısından bakmayın. Ilerleyen yıllarda çocuklarınız da olacak.

Siz dünyanın en harika eşi, en iyi babasısınız ve örnek bir yaşantınız var. Aniden işinizi kaybettiniz. Eve 3. Akşam çikolata getirmezseniz çocuğunuzun, ay sonunda faturalar ödenmezse eşinizin bakışı değişir.

(bkz: parasız adam gereksiz adamdır)

Maalesef kredi kartları ekstreleri romantizmle ödenmiyor.
Para olmadan hiçbir şey olmuyor, parası olanında eli yüzü düzgün oluyor ha bir de sürekliliğe karşı oluyor yani yine fakirler bizde.
Adam olsun kafi.
kirli sakal.
beyin olsun yeter gerisi halledilebilir.
Sadece parası olsun yeter. gerisini hallederiz.
Sadık olmalı. koruyucu olmalı. Bu kadar basit.