diğerleri kadar olmasa sa (kadın, gay, çocuk ... vb.)türkiye'de yaşamak zordur erkekler için de.. Güçlü olman gerekir, okulda, askerde, iş hayatında, evlilikte ölene kadar. erkeğe biçilen rolün altını doldurmak kolay değildir. bir çok dongoz kolay sanır ve içgüdüleri ile kotarmaya çalışır bu zor rolü ama eğitim de ister erkek olmak. adam olmak... adam gibi adam olmak...
(bkz: türkiyede yaşamak)
(bkz: bir yazar olarak sözlükte yaşamak)
(bkz: bir mazhar olarak çiçek pazarında yaşamak)
çoğu kızın ''bütün erkekler beni bafilemek istiyooo'' dayatmasına maruz kalmaktır.
evlilikten önce kızlardan eziyet görmek, evlendikten sonra onlara eziyet etmektir.
verilecek yanlış bir kararın cezasını ömür boyu çekmektir.
Kadın olarak yaşamaktan daha kolay olan durumdur.
küçükken hadi "abilere pipini göster" diye başlayan diyaloglarla hayata başlayıp, ergenlik döneminde "yapacak tabii benim oğlum, aferin" le gençlik dönemini geçiren, evlendikten sonra "erkek adam, içer de,sıçar da, çapkınlık da yapar elinin kiridir" söylemleriyle olgunlaşan erkek için türkiyede yaşamak zordur.
eve canının istediği saatte gelebildiği, canının istediği zaman evde yaşayan diğer insanlara özellikle de karısına hayatı zindan etmeyi kendinde meşru bir hak olarak görebildiği, dışarıda kafasının bozulduğu bir şey için, bir kavga konusu yaratıp eşine şiddet uygulayabildiği bir erkek için türkiyede yaşamak zordur. evet.
güzeldir valla, fena değil. hoş.
çoğu erkek için cennettir. zira her istediklerini yapabilirler, istedikleri yere gidip, istedikleri saatte gezebilirler, özgürlüklerinin başladığı yerde kadınların özgürlüğünün bittiğinden habersizdirler.
Kadınlara eziyet yapılan her yerde erkekler için kara lekedir bence. Kadın olmak ne kadar zorlaşıyorsa bir ülkede erkek olmak o kadar zordur.