bugün

cem uzan'ın kötü imajına ve sürekli dalga geçilmesine karşın diğer partilerin resman adamın projelerini çalmasıyla 'ulan bi iş var bu adamda' düşüncesiyle kurulan cümle.

hayır, oy vermeyeceğim. burada onun propagandasını da yapacak değilim. ama cem uzan'ın bu denli çamura sokulup diğerlerinin yüceltilmesine karşıyım. yani ben pek bir fark göremiyorum açıkçası.

edit: ayar vermeye çalışacak kişilere şimdiden söyleyeyeim. ben hiç bir partiye oy vermeyeceğim gibi bu seçim sistemine de kesinlikle karşıyım. yani benim için cem uzan, tayyip erdoğan, mehmet ağar, deniz baykal gibi isimler hiç bir şey ifade etmiyor. beni yönetecek nitelikte görmüyorum hiç birini filan. sayfalarca yazabilirim bunun hakkında...
birbirine rakip olarak gösterilen birkaç parti arasından seçim yapacak olan vatandaşın haklı serzenişi. şimdi bakalım:
seçimde oylar akp, chp, mhp, dp ve genç parti arasında dağılacak mı, evet. demek ki insanların büyük çoğunluğunun oyu din taciri amerikan sopası akp, gittikçe kimliğini yitiren chp, faşizan-militan tavırlı mhp, derin devletin göz bebeği başkana sahip, bir dolu ikinci el siyasetçiden vücut bulan dp ve karışık bir geçmişe sahip başkanın kadrosunu nereden bulduğu mechul genç partisi arasında dağılacak. bu adamların hangisine oy vermek çılgınlık değil ki?
ha benden yukarıdaki komedyenlere oy çıkar mı, hayır...
bu sözü söyleyen insana cevap olarak ; çılgınlığını yap bakalım senin gibi çılgınlar yüzünden bu ülke de bir çılgınlığa sürüklenebilir.
atatürk ün kurduğu cumhuriyete ve açtığı yüce meclise yakışacak en son insanın, insanların cahilane düşünceleri ile ülke yönetiminde söz sahibi olmasına veya halkı temsil etmesi ihtimaline yol açan girişimdir.

bugün komşumla gelişen bir diyalog:

- cem uzan' ı izledin mi dün gece?
+ izlemez olur muyum, adam manyak kıvırıyo, sırf nasıl laf kıvrılır dersi almak için izledim...
- ya bırak sen, benim adamım o!
+ nasıl yani?
- geçen seçim ben ona verdim oyumu, bu sene de kaçarı yok yine oyum uzan'a...
+ * * * ya valla sonuçta siyaset yapıyolar, hangisine güvenelim? alayı yalancı...
- ya sen öyle düşünüyosun da, bunu da denemek lazım, diğerlerine oy verdik de ne oldu? baykala mı oy vereyim ben şimdi? dp ye mi vereyim? tayyip zaten uzan ın anasını ağlattı. adamı mağdur etti. ona mı vereyim?
+ ee yani(!) *
"neden olmasın, ona da bir şans verilmeli" diyen zihniyetle kurulabilecek başka bir cümle. * * * *
- iyi günler beyfendi anketimize katılmak ister misiniz ?
- hımm olumsuz, negatif, eksi
- beyfendi bu sadece ön araştırma için
- peki
- seçimde hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?
- bir cilginlik edip genc parti ye oy verebilirim
- teşekkürler katılımınız için. isim neydi ?
- seri eksi oy veren ibne
bende bi cilginlik edip verebilirim. parti icinde tanidigim onemli insanlar var. hamileligi 3 aya dusureceklerini soyluyorlar. bana mantikli geldi. ayrica issize para 18'ine girmise araba veriyorlar sevdim bu isi. yuru yavrum yuru konyali yuru burasi sacma oldu ama bi cilginlik yapabilirim.
abd de olduğu gibi türkiye'nin başına da bush zihniyetinde legal bir kurnaz lazım.dinsizin hakkından imansız gelir hesabı..düşünmüyor değilim yani..
neden olmasın...bu topraklar kaç kişi gördü vatana ihanetten darağıcına giden...onlara oy veren halkımın buna oy vermesi abes midir yani? cem uzan onlardan daha mı kötü şimdi?

istanbul'un doğusunu görmemiş,büyük şehirlerdeki büyük patronların oğullarının ve kızlarının adaylığına, küçük şehirlerdeki burjuvaların, feodal kalıntıların adaylığına, toplumumuza mal! olmuş sanatçılarımızın adaylığına, ince bıyık bırakanların adaylığına karşıyım efendim...

hiç sanmıyorum...

şairin dediği gibi...

neler yapmadık ki bu memleket için,
kimimiz nutuk söyledik kimimiz öldük..
bu kadar kritik bir seçimde bulunulmaması gereken gaflet. başka bir dönemde evet aslında olabilir gibi gelir doğrudur. bakalım ne oluyor?
azer amcanın üstün eserinde işlediği temadır;
(bkz: her an her şey olabilir)
bugün birçok vatandaşımızın kurduğu cümle ve genç parti'ye oy vererek gerçeklerştirdiği düşünce.

(bkz: gp ye oy verilen bir ülkede yaşamaktan utanmak)
hakikaten buyuk bir cilginliktir..uzun vadede vebalini cekmek zorunda kalabilicegimiz cilginliktir ayni zamanda..aman diyelim
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar